Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kire mondjuk azt, hogy tekinté...

Kire mondjuk azt, hogy tekintély elvű vagy fasiszta szülő?

Figyelt kérdés
2017. febr. 21. 02:09
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
"Azért, mert én vagyok az apád/anyád"
2017. febr. 21. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
17%

Senkire sem mondjuk.Főleg amíg náluk lakunk,és ők

keresik meg a kajánkra ,ruhánkra valót.

2017. febr. 21. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
Na az olyanra mint a 2. válaszoló, vagy neki a szülei.
2017. febr. 21. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Orsós
2017. febr. 21. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
Arra, aki tekintély, pozíció alapján rendezi be a család életét. Tehát azért, mert ő az apa vagy az anya, kizárólag ő hoz szabályokat, rugalmasságot nem tanusít, mérleglésnek, megbeszélésnek helye nincs.
2017. febr. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

A tekintély elvű, ahol az van amit a szülő mond, és nincs apelláta, nincs megbeszélés, mert csak. Azért, mert ő a szülő ezáltal alá-fölé rendeltségi viszony van. Szerintem.

A fasisztát én még sose hallottam.

2017. febr. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
Igen, jól írják. A tekintély elvű (autoritär, idén tanultuk németből :D) nevelés az, amikor mindig az van, amit a szülő mond, mert csak, és mert 'Amég az én kenyeremet eszed, az van
2017. febr. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%

Na, szóval:

'Amég az én kenyeremet eszed, az van amit én mondok.'

Tipikusan olyan ember, mint a #2 valaszolés.

Ezeket amúgy nem nevezném szülőnek.

2017. febr. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
61%
"Mert az apád/anyád vagyok."
2017. febr. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én a saját anyámra.

Sosem kért, hanem parancsolt, nem szabályok voltak, hanem törvények, és megtorlás, ha vétkeztünk.

Az első nagy lázadásomról nem is tudott, míg el nem költöztem végleg:

csaltam a középiskolai jelentkezésnél. Apámmal irattam alá, és három sulit jelöltem. Kijelentette, hogy a legmesszebbi lehet a harmadik, én meg azt írtam elsőnek. Így lehettem kollégista.

Ami viszont a leglogikátlanabb ügy volt, az a zoknihajtás.

Már kollégista voltam pár hónapja, mikor szobatársnőm bevezetett a zoknigombócolás művészetébe. Úgy hatott rám, mint valami varázslat!

Sokkal könnyebb volt a gombócokat tárolni!

Otthon is megcsináltam, és büszke is voltam, hogy milyen jól átlátható a fiokom.

Megmutattam neki. Azonnal parancsba adta, hogy szedjem szét, mert ez undorító. Én buta, meg visszakérdeztem.

Az lett a vége, hogy minden ruhámat a z ágyamra szórta, jól átforgatta, majd közölte, hogy akkor mehetek ki a szobából, ha a szekrényem úgy néz ki ahogy KELL.

2017. febr. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!