Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudok tenni ebben a...

Mit tudok tenni ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Mint anya, hibát követtem el... Nem tagadom. Amit akkor nem tartottam hibának..A Fiam és a menyem házat vásárolt és másodfedezetként a házunkat adtam a hitelükhöz. De valamilyen oknál fogva nem fizetik a hitelt az ok, az az hogy a menyem lusta és nem megy dolgozni... És egy keresetből ének. A fiam meg nem HAJLANDÓ fizetni... És ha nem fizet, amit már 3 hónapja tesz, elveszítsük a házunkat. Valaki.. aki esetlen hasonló helyzetbe vagy valakije volt már hasonló helyzetbe, az kérem írja meg tapasztalatait,hogy mit kell tenni ebbe a helyzetbe.. lehetőleg úgy hogy ne veszítsük el a házunkat.. Köszönöm.

2017. febr. 25. 19:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Tenni nem tudsz semmit, legfeljebb ha elveszik a házat, utána polgári peres eljárást indíthatsz a fiadék ellen a károd megtérítésére.
2017. febr. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem.. Hát köszönöm a gyors választ.. Hülye voltam..:( Azért még jöhetnek válaszok,megköszönném! :)
2017. febr. 25. 19:13
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

Ha nem fizettek, akkor elveszítitek.

Megoldás: fizetni kell!

Ha ők nem fizetnek, akkor nektek a férjeddel.

Nem mint anya követted el a hibát, hanem mint ember, hogy hittél nekik.

2017. febr. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
2. Nem tudunk mit tenni mert nekünk is van hitel a házunkon,és nincs annyi pénzünk hogy kifizessük.. :(
2017. febr. 25. 19:15
 5/8 A kérdező kommentje:
Aztmondta a fiam bosszúból nem fogja fizetni,mert az a lány és az anyja telebeszélte a fejét minden szarsággal. Direkt el akarja hogy veszítsük a házunkat,mikor itt laktak nálunk 2 évig,én takarítottam,főztem,vásároltam rájuk és ez a hála.. nem mellesleg a házat is úgy lelakták hogy csak na.. És most eléggé tehetetlen vagyok,bánom hogy így bíztam a FIAMBAN..
2017. febr. 25. 19:17
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj ügyvéddel!

Bár szerintem lyukra fut a fiad, mert elsősorban az ő házukat fogják elvenni.

Elsődleges fedezet az ő házuk.

Csak aztán be ne fogadjátok őket megint!

2017. febr. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ha a fiadét viszik a tiéd is.. Sztem a bankkal kellene beszélni hogy vállalod a fizetést csak ne mondják fel a hitelt. Nyelj egy jooo nagyot és próbálj alkudozni a bankkal kisebb törlesztőért. Utána vissza követeled ahogy fentebb is írták. Ez járhatóbb út.
2017. márc. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Vagy... Ismét be a bankba, megtudni mennyi a plusz jelzalog érték ugye a házatok, azt az összeget vhogy előteremteni, így kiválthato a házad és az övé marad csak.
2017. márc. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!