Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám kémkedik utánam, és úgy...

Anyám kémkedik utánam, és úgy kezel mint egy fogyatékost, mit tudok csinálni?

Figyelt kérdés

Bejön éjjelente a szobámba csak úgy random, ellenőrizget, benézett az ajtó alatt, hogy mit csinálok, és ha 10 után bármit csinálok, egyből jön a szöveg, hogy ha nem fekszek le korán, fáradt leszek, és ebből ésszerűen következik, hogy megbukok mindenből, és csövesként végzem. Nem vagyok olyan rossz tanuló, hogy erre rászolgáljak, bár nem vagyok kitűnő sem, 3,5-4 átlagaim vannak. Ehhez hozzátenném, hogy 17 vagyok, érettségi előtt, úgyhogy pláne nem értem mit próbálgat kontrollálgatni, mikor jövőre megyek kollégiumba. Lehet hogy ez nagyon tipikus lázadósan hangzik, de sose voltam az a nagy "utálom a szüleimet" típus, de ez mostmár felb*sz. Ha látja a fényt a szobámban, betont, és követeli, hogy adjam oda a telefonomat, ha pedig nem adom, bosszúhadjáratot esküszik, hogy "ezt még nagyon megbánom", és próbál kitolni velem napokig. Mit tudnék csinálni, hogy valahogy leállítsam? Nagyon gáz szerintem amit csinál, néha képes 5-10 perceket állni az ajtón előtt, és hallgatóink, kémlelődni. Valahogy nem tudnám rászoktatni, hogy nem vagyok már 12, akinek muszáj napi 10 órát aludnia, mert különben bealszik suliban? Nem tudnám valahogy megértetni vele, hogy jobban ismerem a határaimat, mint ő, és tudom, mennyi alvásra van szükségem, tekintve hogy 12 éve csinálom ugyanazt minden reggel?

17/f



2017. febr. 28. 23:00
 1/4 anonim válasza:
100%

Ülj le az anyukáddal beszélgetni, és határozottan mondd el neki, hogy téged zavarnak a kutakodásai és a túlzott parancsolgatása. Szereted őt, és jó viszonyban szeretnél vele maradni továbbra is, de ahhoz hogy megbizzál benne muszáj engednie téged is érvésülni. Hagyjon neked egy kis teret és magánszférát mert a viselkedés viselkedéseivel az őrületbe kerget.

Hajrá :)

2017. febr. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
44%

LOL :)


Ha bátor lennél, akkor elő kapnád a lompost és elkezdenél masztizni, na akkor hallgatózzon, meg rontson rád :)))

2017. márc. 1. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudnád, ő ilyen, és a megoldás, hogy elhúzol, amilyen messze csak tudsz, koliba, pl.

Hidd el, ő felnőttként is rajtad fog lógni, még akkor is, ha már barátnőd lesz.


Ex anyja volt ilyen, lementünk hozzájuk, de érted, állandóan a szánkba mászott, ha a pasassal lefeküdtünk pihenni délután kétpercenként benyitogatott.

29 éves volt akkor a fia, nem 14.

2017. márc. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
22%

Nekem ugyanígy eszembe jutott, hogy mit szólna vajon a kihallatszó fitymacsattogáshoz? :D

Nagyon semmit nem tudsz tenni, élj, ahogy eddig, aztán vagy megtöröd érettségiig, vagy úgyis elmész koleszba.

2017. márc. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!