Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek sem költözhetek...

Szerintetek sem költözhetek el csak úgy?

Figyelt kérdés
A szüleim folyamatosan lekorlátoznak engem és nem hagynak élni....akárhányszor megyek valahova nélkülük túlféltenek és aztán még én leszek lecseszve hogy miaz hogy ők eljönnek értem én meg még fél órát maradni szeretnék...nem képesek felfogni hogy néhány dolgot egyedül kell megcsinálnom....mindent a seggem alá tesznek és most lehet hogy álszerénykedésnek tűnik de nem....nagyon irritál hogy semmit nem csinálhatok meg önerőből....a koliba is azért nem engednek el mert szerintük veszélyes hely....tegnap megkérdeztem hogy mehettem e volna egy jobb iskolába is erre közölték hogy olyan középszerű vagy úgysem álltad volna meg a helyed...mondom kösz...igazán kedvesek vagytok...nagyon szeretnék az érettségi után elköltözni és végre saját életet kezdeni akkor is ha egy poros kis rossz környéken lévő koszfészekben van csak rá lehetőség...a saját pénzemből természetesen...ha kell akkor az egyetem mellett simán eldolgozok hogy a lakbér meg ilyenek meglegyenek a maradékból meg veszek kaját....tudom hogy ez "nem ilyen egyszerű" meg "örülj hogy vannak szüleid" és hogy " bánni fogod ha nem lesznek"...ja...biztos....szeretem őket nagyon...csak megfojtanak az aggodalmukkal...nyáron leszek 16 éves...annyira bízhatnának bennem igazán hogy nem jönnek utánnam mikor a barátaimmal megyek valahova hogy "hazavigyenek" olyan önzőnek érzem őket néha....ha véletlenül elengednek akkor pedig percre pontos beszámolót kérnek és előtte egy hétig felkészítőt tartanak az élet meg az utca veszélyeiről....pedig nem vagyok egy renitens lázadó aki mindennap részegen mászkál a ház előtt....nem drogozom nem cigizek és nincsenek zűrös előéletű barátaim...barátom sincs...egyszerűen csak minden mozzanatomat ellenőrzés alatt akarják tartani...szerintetek az érettségi után elhúzhatok innen? Függetlenné válhatok tőlük? Vagy folyamatosan ilyen rövid pórázon fognak tartani akkor is ha felnőttem? Mit tehetnék? 15/L

2017. márc. 3. 19:38
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Azt hittem idősebb vagy. 15 évesen teljesen normális ha féltenek.
2017. márc. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%

15 éves vagy. szinte látom magam előtt, hogy valaki megtámad (jó vagy rossz környék, nem válogatnak a perverzek) és elkap hátulról, kicsit megcsöcsörész, benyúl a szoknyád alá, te meg ríva szaladsz haza.

bammeg, még szép, hogy féltenek, nem tudod magad megvédeni. csak a szád nagy, még egy felnőtt nő se tudja magát sokszor megvédeni egy 100 kilós férfival szemben...

2017. márc. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
36%

".nem drogozom nem cigizek és nincsenek zűrös előéletű barátaim."


És még részegen sem járkálsz haza. Ez aztán nagy teljesítmény egy 15 éves gyerektől :)


Ja, nem , nem költözhetsz el 15-16 évesen.

2017. márc. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%

15 éves vagy. Nem, nem költözhetsz el.


A szüleid féltenek, és ez JÓ. Ha elkap hazafelé egy nagydarab pali, nem tudsz védekezni ellene.


Az, hogy nem züllesz és nincsenek züllött haverjaid, az 15 évesen nem erény, hanem normális.


Én a helyedben csakazértis megmutatnám, hogy fel tudnak venni érettségi után egy jó egyetemre! Rengeteget tanulnék, és egy jó szakra elmennék tanulni, kolis lennék, és egyetem mellett melóznék. Ez igazi bizonyítás lenne. Megérné, nem?


És igen, ha felnőtt leszel, majd felnőttként is fognak kezelni, önállóságod is lesz. Ami sokkal könnyebb, ha van jó végzettséged, ami jól fizető állást jelent, mert nincs túl sok buli az "önállóságban", ha nincs pénzed ételre vagy fűtésre.

2017. márc. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

El nem költözhetsz, de köss velük kompromisszumot..

Én sem cigiztem, piáltam, drogoztam 16 évesen, aztán amikor meguntam h nem hagynak levegőt mondtam hogy én is tudok durvulni. Az előbb említetteknek keményen közepébe vágtam nem járkáltam be suliba és még sorolhatnám, fél év folytonos ordibálás és vita után pedig megértették, hogy nem dönthetnek helyettem, max tanácsot adhatnak. 21/F

2017. márc. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én figyelemmel elolvastam amit írtál és MEGÉRTETTEM, hogy csak érettségi után akarsz elköltözni.

Ezt leszámítva ajánlanám a figyelmedbe a 4-es választ, magam is ilyesmit írtam volna.

2017. márc. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

Aha....



....Kemény....

2017. márc. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
15 évesen még nyilván féltenek. Nincs semmi élettapasztalatod, nem tudod mit csinálj egy veszélyes helyzetben (még ha azt is hiszed magadról, hogy tudod).. Szóval valamilyen szinte jogos.
2017. márc. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
15 évesen azért nyilván féltenek és nem engednek el akárhova, akármeddig, de azért azt túlzásnak tartom, hogy mikor a barátnőiddel, barátaiddal vagy, akkor követnek vagy utánadmennek, azért ez szerintem nagyon gáz. Értem én, hogy nem csak rajtad múlik, hogy vigyázol magadra mert az utcán találkozhatsz akárkivel, aki bánthat, de akkor ennyiből 0-24 ücsörögj a szobádban, még iskolába sem menj mert lehetséges, hogy ott is fog történni valami... Valamiért nem bíznak meg benned, de azt írtad, hogy szerinted nincsen rá okuk. Az én szüleim is a szigorúbbak közé tartoznak, nagyon sok mindent nem engedtek meg, amit a barátaim szülei igen (ettől függetlenül nyilván nem feltétlenül az a helyes) és sosem értettem mert én is egy tipikus rendes gyerek voltam (sosem ittam, cigiztem, nem jártam bulizni, mindig szót fogadtam és nagyon jó tanuló is voltam). Ennek a szüleim egyébként nagyon örültek és nekem egy kicsit mindig olyan érzésem volt, mintha ők ezen állapotomban szeretnének megőrizni, mintha nem akarnák, hogy felnőjek, önállósodjak. Később monjuk egy picit lazábbak lettek, aztán már egy idő után szimplán csak bejelentettem, hogy "elmegyek, találkozok XY-nal, majd kb. ekkor és ekkor jövök", max. akkor kértem engedélyt, ha hozzánk hívtam meg valakit. Egyébként attól függetlenül, hogy szigorúak voltam, mi azért mindig meg tudtuk beszélni ezeket a dolgokat, hogy mikor jöjjenek értem, meddig szeretnék maradni, hol találkozzunk stb. és nem az volt, hogy folyton hivogattak vagy random megérkeztek a helyszínre és elvittek. Egyébként szerintem, ha kollégista lettél volna az sok mindenben segített volna, picit több szabadságot lenne valamint az én kolis osztálytársaim is sokkal talpraesettebbek, önállóbbak voltak mint mi, akiket a szüleik 0-24 pesztráltak. Ha továbbtanusz, akkor nagy valószínűséggel úgyis el kell majd költöznöd albérletbe vagy kollégiumba (hacsak nem a vágyott egyetem városában laksz vagy be tudsz járni), viszont, ha addig sem változik a helyzet, akkor ez is picit nehezebb lesz. Magyarázd el nekik, hogy téged ez zavar és szerinted miért nincsen okuk félteni, milyen változásokat és miért szeretnél, majd mondják el ők is, hogy nekik kokrétan mi a véleményük. Egy picit muszáj lesz "feszegetni a határokat", nem azt mondom, hogy 15 évesen járj éjszakába nyúlóan bulizni, isten ments...csak szerintem neked és nekik is jobb, ha fokozatosan nősz fel és önállósodsz és nem az lesz, hogy elmúltál 18 és akkor szabad vagy, mész a nagvlágba mert ők ugyanúgy félteni és aggódni fognak, te pedig ugyanúgy egy tapasztalatlan kislány leszel.
2017. márc. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
33%
Ha meg nem foglalkoznának veled, azért vernyognál...
2017. márc. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!