Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy oldjam meg azt a helyzete...

Hogy oldjam meg azt a helyzetet, hogy anyukám elszedi minden pénzem?

Figyelt kérdés

Anyukám 45 éves, egyedűl nevelt minket a 2 testvéremmel, de egész életében kb. ha 2-3 évet dolgozott összesen (apránként), mert minden melót ott hagy 1 hét, hónap után (összeveszik az emberekkel). Több szakmája van, de több egyetemet is félbehagyott, a nagyszüleim kárára (akik amúgy gazdagok).

Úgyhogy bár Ő nevelt (és érzelmileg sokat támogatott), de anyagila kb. a nagyszüleim tartottak el minket, meg néha anyukám barátai (akiket szintén sokat váltogatott)...

Szeretem anyámat, de szerintem tuti van valami pszichés problémája, csak nem hajlandó pszichológushoz fordúlni, az egész pszichológiát elitéli az egész család. Én nem, s igénybe is veszem a pszichiáterek, pszichológusok szolgáltatását, s igen: gyógyszert is szedek. Sajnos neurotikus vagyok és szocfób is.

De ezért engem is elítél a család nagyrésze és nem értik, hogy nem vagyok ettől elmebeteg. (Pl. nagyszüleim sokszor totál lekezelően megjegyzik, ha valamit csinálnék, hogy "biztos, hogy menni fog a te állapotodban?", legyen szó bármiről pl. egy étel elkészitéséről, vagy egy elektronikus eszköz használatáról.)

Szóval ezek miatt a problémák miatt nem tudok egyenlőre tovább tanulni (de majd szeretnék), így érettségi után elmentem raktárba dolgozni, jelenleg is ezt a melót csinálom. Nekem ideiglenesen (míg probálok gyógyúlni, barátokat szerzek, csoport terápiára járok, részt veszek kisebb közösségi programokban) ez tökéletesen megfelel.

A baj csak az, hogy nekem kellene a megkeresett pénzem legalább egy része (80k körüli összeg/hó), de anyám "elveszi".

Az természetes, hogy besegítek pl. az internetet én fizetem meg ilyenek, de álltalában mindent én fizetek.

És ha nem szeretném, akkor anya azzal fenyeget, hogy utcára tesz és a fejemhez vágja, hogy Ő tartott el (ami ugye nem igaz). Sokszor nem arra költi a pénzem, vagy a szülei pénzét amire mondja.

És nagyon csúnyákat szokott nekem mondani, ha szólok hogy nekem is kéne pl. hogy miért nem folytott meg csecsemőként meg ilyenek.

Ugye ennyi pénzből nem tudnék albérletbe menni, meg akkor az egész család engem utálna, de szeretnék egy csomó mindenre gyűjteni, kocsira, meg álltalánosságban a későbbu életemre stb.

Szerintetek, jogosak az aggályaim, vagy nem?

18/f



2017. márc. 10. 16:00
 1/4 anonim ***** válasza:
97%

Én jogosnak tartom az aggályaidat.Anyád egy lusta dög sajnos,egy szerencsétlen.És még te fizetsz mindent.


Az albérlet bőven kijön.Kaja,szállás.Én is kijöttem ennyiből.

2017. márc. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
97%

A kereseted nem számlára megy? Onnan nem jutna anyukádhoz. Szerintem is természetes, hogy adsz haza, de egyezzetek meg az összegben.

Számomra nem világos végül, mire is gyűjtenél: tovább tanulás vagy autó? A kettő együtt meghaladja az anyagi lehetőségeidet. Inkább tanulj valamit, egy jó szakmát, aztán a jobb fizetésedből már vehetsz autót. Bár én a helyedben előbb az önálló lakhatásomat oldanám meg.

Nagyszüleid nem elfogadóbbak? Hozzájuk nem tudsz költözni? Mi van apáddal vagy az apai nagyszülőkkel? Rájuk számíthatsz?

2017. márc. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 TR75 ***** válasza:
100%

Bankkártya az általad ki nem adott PIN kóddal a megoldás.

Az jogos, hogy a rezsihez hozzá kell járulnod, na meg a kajához is. De arányosan.

Sajnos anyukád egy élősködő, ezt (ha így van minden, ahogy leírtad) nem túl nehéz észrevenni. Szerintem ráadásul az ő problémája többet árt másoknak, mint a tiéd.

Nem tudsz közös albérletet keresni mással/másokkal? A te saját terápiádat is hátráltatja egy ilyen család :S

Sajnos, ha nem próbálsz meg függetlenedni ettől a famíliától, nincs értelme álmodoznod kocsiról, lakásról és hasonlókról.

Tanulj tovább, és ha teheted, dolgozz mellette, és menj albérletbe vagy kollégiumba. Ha nem tudsz továbbtanulni valami miatt, akkor meló, és úgy önállósodni.

2017. márc. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Keress olyan munkahelyet ahol adnak szállást is, mindig szoktak hirdetni. Nem egy leányálom, többnyire szalagmunka, de legalább kiszakadnál ebből a környezetből és a pénzed is magadnak osztanád be.
2017. márc. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!