Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekeim kontra anyukám....

Gyerekeim kontra anyukám. Hogy oldjam meg a helyzetet? (eü)

Figyelt kérdés

Van két gyerkőcöm, a pici miatt itthon vagyok, de a nagy sem fog már bölcsibe járni, szeptembertől meg ovi. Anyukámnál mostanában diagnosztizáltak mindenféle betegséget (csupa rosszat), és már eddig is a vizsgálatokra a barátnője kísérte el, mivel én a picivel, vagy mindkettővel voltam itthon. Valószínű, hogy olyan kezelésre kell járnia, ami kíséretet igényel, és azt mondják, hogy tömegközlekedéssel sem jó menni, szóval autóval.

Én nem vezetek, párom dolgozik, de ha ő el is tudna vinni, vele anyukám nem érne sokat (mégis csak a veje, nem a gyereke), ha én is megyek, akkor a gyerekeknek is kell jönni, el sem férünk a kocsiban (két gyerekülés)... apukám nem mindig ér rá, mert ő is dolgozik, meg egyébként sem.... Vezetni csak apu tud meg a párom.

Annyira nem tudom, hogy a két gyerkőc mellől hogyan tudnék neki segíteni. Anyósomék vidéken, ők is dolgoznak hétközben. Annyira lelkifurdalásom van, hogy mégis az anyukám, de nekem is itt vannak a gyerekeim, akiket nem hanyagolhatok meg nem bíznék rá idegenekre arra az időre.... Volt valaki ilyen helyzetben?


2013. máj. 31. 13:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hiszem, hogy heti 2-3 óra bébiszitterrel hanyagolás lenne. Ez sztem belefér.

Anyukádnak lelkileg is fontos lenne, hogy ott legyél.


Én a párom nagyszüleihez járok takarítani, bevásárolni, meg amit kell heti 1x. Addig a 1,5 éves lányom az egyik szomszéddal van.

2013. máj. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én tuti, hogy mindent megtennék, hogy anyukám mellett legyek, akár úgyis, ahogyan az előző írta, hogy esetleg bébiszitter segítségét venném igénybe. A gyerek nem látná heti pár órának kárát (mondjuk én alapból bölcsi-párti vagyok, az enyém kb. 11 hónaposan, szeptemberben kezdi a bölcsit), anyukádnak viszont most van nagy szüksége rád, gondolom nem csak fizikailag, hanem lelkileg is.

Egyébként miért nem vezetsz? Szerintem rengeteget könnyít a dolgon, ha mind a két fél tud vezetni, van jogsija, pont az ilyen helyzeteket (meg hétköznapibbakat, mint pl. bevásárlás, ügyintézés) lehet sokkal gördülékenyebben intézni. Akár hosszabb távon tervbe vehetnél egy jogsit is. :) Nyilván a mostani szituhoz ez nem megoldás.

2013. máj. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
A nagyinak is sok betegsége van, mégis egyedül jár kórházba (mentővel is lehet), pedig nem könnyű neki a járás. Többször megjegyezték már neki, hogy "hogyhogy nincs vele senki". Mondjuk azért, mert anya dolgozik és ha nem így lenne éhen halnánk. Sokszor bemegy 8-ra és este 9-re ér haza. Van mikor több napra megy. A nagyi mégis megoldja a saját dolgát egyedül és hidd el sokan mások is. Ne érezd magad rosszul azért, mert nincs lehetőséged kísérgetni. Egyébként is, ha már a gyerekek óvodások, nemsokára mész dolgozni megint, nem is érnél rá.
2013. máj. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi,de miért nem fértek el a kocsiban?Nekünk nincs autónk így minden pénteken a párom húga jön értünk és így megyünk nagyszülőkhöz 5-en.Apa vezet,2 gyerek hátul gyerek ülésben középre meg vagy a párom húga vagy én ugrok be,másik meg előre,de lehet a nagyobbat már be lehetne ültetni előre is,ezt pontosan nem tudom.Tehát ha nem akarod másra bízni a gyerekeket így azért meg tudnátok oldani.Szerintem ennyit meg tudtok tenni édesanyádér,és hidd el nem olyan vészes beszorítva lenni hátul,ki lehet bírni,én már csak tudom.
2013. máj. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
nem gyerekeknek való a kórház. az hogy párod elvisz utána hazamegy sok benzin megy el vele. habár nem tudom hogyan álltok anyagilag. mostanában sokat kell várni míg sorra kerül az ember. meg a gyerekek ne lássák ott a sok beteget.
2013. máj. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

Kórházba nem való a gyerek. Nekik sem jó és azoknak sem, akik körülöttük vannak, mert egy idő után tuti zavaróak lesznek. Arról már nem is beszélve, mennyi bacit összeszednek egy kórházban, hiszen a kisgyerek mindent megfog, mindenbe belekíváncsiskodik, stb.

Aki az autós dolgot nem érti: autó és autó között hatalmas különbségek vannak. Bizony vannak kocsik, amelyekbe fejvesztés terhe mellett se lehet beférni a két gyerekülés mellé/közé hátul. Ez van.

Ha nincs jogsid, kérdező, akkor szerintem nem is nagyon tudnál mit tenni, annak nem sok értelmét látom, hogy kísérőként ott legyél (hacsak anyukádnak ez nem kifejezett kérése). Az is sajnos igaz, hogy ráadásul fogalmad sem lehet előre, mennyi időt vesz igénybe az egész. Nagyon sokszor van, hogy bár időpontra megy az ember, órákat várnia kell. Márpedig úgy nem mehetsz el két kicsi gyerek mellől, hogy azt se tudod, mikor érsz vissza.

Ebben a helyzetben szerintem apukádnak kell helytállnia, ez a normális, természetes, hiszen házastársak. Ha olykor ő semmiképp nem tudja megoldani, segíthettek és segítsetek is, de szerintem elég, ha a férjed vele megy. Hiszen családtag, nem idegen.

Esetleg ha be tudjátok magatokat passzírozni az autóba, azt megtehetitek, hogy a férjed elvisz mindannyiótokat, majd ő hazamegy a gyerekekkel, otthon vigyáz rájuk és ha végeztek, akkor értetek megy.

2013. máj. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
1.-nek igaza van. Semmi bajuk nem lenne legalább hetente egyszer ha más vigyázna a gyerekeidre. Szerintem ennyit megtehetnél anyukádért.
2013. máj. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én sem vinném a gyerekeket, ez nem sok idő, másra bíznám addig.
2013. máj. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
66%
Anyukádat eddig is a barátnője kísérte, miért lenne baj, ha továbbra is a barátnő kísérné?? Gyerekeket én se vinnék a kórházba, nekik csak nyűg lenne, ugyanakkor az is biztos, hogy ilyen miatt én nem bíznám bébisziterre őket. A barátnőn kívül ott van még apukád, akiről azt írod nem mindig ér rá. Pedig ő anyukád férje, neki kellene azon törnie a fejét, hogy oldja meg a helyzetet és nem neked, a kisgyerekek mellett.
2013. máj. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Még nem tudjuk milyen sűrűn kell menni, de valóban meg kell oldani valahogy, mindenesetre kaptam megerősítést. Gyerkőcöket kórházba nem viszek, vezetni nem vezetni, de valahogy megoldjuk... remélem előre megmondják az időpontokat és tudjuk tervezni. Köszi még egyszer, én mindenkinek zöld kezet adtam.
2013. jún. 1. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!