Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez most komoly? Elkobozni egy...

Ez most komoly? Elkobozni egy mágneses fülbevalót. Valaki elmagyarázná nekem az értelmét? 14l

Figyelt kérdés

Anya nem engedi​,hogy legyen több lyuk a fülembe,mint kettő,mert szerinte kihívó.Nem úgy,mint az élénk vörös haj,amit enhedett,de mindegy.Naszóval mivel nem engedte a plussz lyukat, elkezdtem mágneses fülbevalót használni,mert mért is nem,meg amúgy is volt az ékszerdobozomban, szóval beszerezni sem kellett.


Erre anyám elkobozta a fülbevalót.


Ennek mi értelme volt?


2017. márc. 12. 10:57
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
25%
Ird meg ki hatvanszor b+
2017. márc. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
83%
Nos feltehetőleg anyád nem azért nem engedi a lukasztást, mert nem szeretné, hogy eggyel több lyukad legyen (bocs), hanem azért, mert nem szeretné, hogy eggyel több fülbevalód legyen. Innentől kezdve tökmindegy, hogy mágneses vagy sem, a fülbevaló ténye, ami a probléma, és ezért elkobozta. Ez a logika a döntés mögött. Hogy jó döntés-e, igazából lényegtelen, amíg ő a gondviselőd, addig el kell fogadnod, hogy ez van.
2017. márc. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Hasonló szituáció nálunk is volt anno, a második párt gond nélkül megengedte, amikor olyan 13-14 körül voltam. A harmadiknak már nem örült annyira, bár azt fent a porcba szerettem volna, de végül megengedte. Ahogy múltak az évek és idősödtem, már nem kérdeztem. Észre sem vette/nem is érdekelte (mára már a két orr piercing-két köldök piercing sem hatja meg, csak sóhajt egyet, hogy jólvanlányom). Ezzel azt akarom csak mondani, hogy ha kicsit még türelmes vagy, eljön majd az idő, amikor már nem kell engedélyt kérned a fülbevalókra. Nekem a jobb fülemben van 6, a balban meg 4, de alig látszanak a hajamtól.

Az "értelme" pedig az volt anyukád tettének, hogy nem akarja, hogy bármiféle harmadik fülbevalód legyen, lukkal vagy anélkül. Függetlenül attól, hogy egyet értek vele vagy sem, sajnos most ez a helyzet.

*Még egy megjegyzés: ne lövesd ki a füled legközelebb, ha eljön az ideje; keress fel egy profi piercert stúdióban. Sokkal kevésbé fáj és gyorsabban gyógyul, ha tűvel szúrják ki.


26/N

2017. márc. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, mikor gyerek voltam, és akartam valamit, de anyám szerint ez nem volt helyénvaló vagy ízléses, akkor nem csináltam csak azért is, hogy 14 évesen úgy nézzek ki, mint egy méh-telep. Persze nem vagyunk egyformák, de 14 évesen te bőven nem vagy még sem döntési pozícióban, sem pedig felelősséged teljes tudatában. Lehetne úgy is csinálni esetleg, hogy szót fogadsz anyádnak.
2017. márc. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
0%
Fúrasd ki a kisajkaidat is és két zsanérral a pöcködet is mobilizálhatod.
2017. márc. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!