Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megtehetik a szüleim azt,...

Megtehetik a szüleim azt, hogy elveszik a pénzem amit kerestem?

Figyelt kérdés
Hétvégente dologozom 1 hete, 2 nap alatt 7000ftot keresek. Ezt a szüleim elveszik. Megtehetik? Azt mondjál hogy az az övék. 16l. Ha kutyasétáltatásból szerzek is elveszik.
2017. márc. 12. 13:02
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%

Számlanyitás jutott nekem is legelőször eszembe, de ahhoz a szülők hozzájárulása kell, ezért vetettem el az ötletet.

Bár ha rá lehet venni őket hogy hozzájáruljanak, természetesen akkor mindenképpen számlát érdemes nyitni és oda betenni a pénzt...

Bár ha úgy járulnának hozzá hogy "ők is hozzáférhessenek" tehát szerződés így köttetik meg, akkor megint ugyanott vagyunk...

2017. márc. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
93%
Honnan tudják hogy mennyit kapsz ? ha végképp tehetetlen vagy velük szembe, akkor hazudj, mondd, hogy kaptál 2 ezret, a többit meg tartsd meg.
2017. márc. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
10%

Csókoltatom az összes embert, aki itt azt mondja, hogy hazudj, lopj, sikkassz... és közben 0%-ra lepontoz.

NEM az volt a kérdés, hogy ez neked jólesik-e!

Tudtok kérdést értelmezni?

JOGUK VAN MEGTENNI?

IGEN!!!

Ők a gyámjaid és ők rendelkeznek 18 éves korodig fölötted. Ez ugye kötelességeket is jelent ÉS jogokat IS jelent!


Más kérdés - de azt NEM kérdezted - hogy erkölcsös-e, ha mindent elvesznek tőled.


Amúgy meg nem válaszoltál, hogy mit mondtak, miért veszik el?

2017. márc. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
93%

Jogilag a diákmunkából szerzett pénzét sem köteles odaadni, és dolgozni sem köteles csak mert a szülei azt mondják.

Utolsó amit te írsz az modern rabszolgaság lenne... Komolyan azt gondolod, hogy mert valaki valakinek a gyámja jogában áll dolgoztatni az illetőt és elvenni a pénzét?

2017. márc. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

13


Egy gyereknek nem kötelessége dolgozni, a kötelessége az, hogy legyen szép gyerekkora és tanuljon. Ha munkát vállal, örülünk neki, annyival több van és meg vehet magának ezt azt, csencsem dolgokat, amire lehet a közös kasszából nem futná.

Tudnám pofám ...ni az ilyen szülőt, aki a 16 éves gyerekét lehúzza, de közben megy a családi pótlék is és különben meg senki nem kötelezte arra, hogy gyereket vállaljon. Igen, ha ilyenek a szülők, akkor megkívánja a helyzet a hazudozást, tessék ezt érték el, ezt hozzák ki a gyerekből a rosszat, aki amúgy jónak született. Lesz ez ennél még rosszabb is, 18 lesz el is fog költözni otthonról.

2017. márc. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%

Gyermekvédelmi törvény értelmében - mint ahogy fentebb is írtam - szerintem nincs joguk elvenni.

Ezt annak írom aki azt válaszolta: "ők a gyámjaid és joguk van elvenni mert 18 éves korodig ők rendelkeznek feletted"

2017. márc. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
Számlájukra kell kérnem. Nagyon jól állunk, apu mérnök, anyu orvos. Mégis elveszik. Egyfolytában ordítanak ha nem akarom odaadni. Nekem arra kéne hogy majd ha elköltözöm abból vegyek bútort. Azt m9ndják f€lreteszik, de hallottam ahogy azt beszélik abból vettek ezt meg azt.
2017. márc. 12. 13:52
 18/33 anonim ***** válasza:
93%
Hogy a munkával hogy van, nem tudom, de azért, mert a szülő a gyám, nem tehet meg mindent. Pl. ha örököl a gyerek, akkor sem költhetik el a pénzét, hanem nagykorúságáig számlán kell tartani a gyerek részére.
2017. márc. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

"Azt mondják, az az övék."

Pffff... Ez de szánalmas.

2017. márc. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
13%
Az örökség és a (hivatalós diák)munkából megkeresett pénz az két teljesen más dolog, jogilag is és mindenhogyan.
2017. márc. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!