Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha még otthon lakom, de...

Ha még otthon lakom, de dolgozom, megtehetik a szüleim hogy elveszik a nehezen összespórolt pénzem?

Figyelt kérdés

Természetesen adok is haza, de megteheti hogy az összespóroltat csakúgy elvegye mert azt otthon spóroltam össze?


(egyébkénr majd a leendő költözésre gyűjtök hogy legyen alaptőkém,máskülönben hogyan költöznék el egyszer?)


2014. szept. 19. 22:19
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
95%
Én azt gondolom, hogy nem. Egy dolog, hogy fizetsz, ezt ő megszabhatja, hiszen az ő háza. De hogy a TE pénzedet elvegye, ahhoz nincs joga. Elkérheti, de nem vagy köteles odaadni. Kérd vissza, vagy a köv. hónapban ne fizess.
2014. szept. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
És nem elkérnék vagy kölcsönkérnék, hanem egyszerűen szó nélkül akár el is vehetnék, ezt mondják.
2014. szept. 19. 22:20
 3/32 anonim ***** válasza:
95%
Nyilván nem.
2014. szept. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
15%
Persze nem szép,hogy ilyen mondtak de biztos valamin veszekedtetek és nem gondolták komolyan. Elakarnák venni már rég meg is tették volna.
2014. szept. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Anyám azt mondja hogy el is vehetnék csakúgy mert az "velük" tehát otthon spóroltam meg. Aztan kérdeztem hogy miből költözzek el egyszer? Hát majd valahogy, ez volt a válasz. Rosszat akar nekem? Azt akarja hogy hitellel és nullával induljak? Nyilván egy ház árát megközelítőleg sem tudom összespórolni egy minimálbérből úgy hogy haza is adok, de indulótőkém lenne a hónapok alatt már.
2014. szept. 19. 22:27
 6/32 A kérdező kommentje:
Nem veszekedtünk,csakúgy mondta.
2014. szept. 19. 22:28
 7/32 anonim ***** válasza:
97%

Miért tartod otthon a pénzed?

Nyiss egy számlát, oda utaltasd a fizetésed is és akkor csak annyit veszel le róla amennyi éppen kell.

2014. szept. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Nem otthom tartom, bankban, nem is ez a lényeg, csak az elképzelése.
2014. szept. 19. 22:30
 9/32 anonim ***** válasza:
97%

Akkor nem tudják elvenni, mi a gond?

Nyilván a hozzáállásuk gond, nem is kicsi, de gyakorlatilag nem férhetnek hozzá a pénzedhez.

Amúgy én a helyedben már leléptem volna. Ilyen szülőknél még az is jobb, ha csak egy szobát bérelsz.

2014. szept. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
78%
Ha mégis elveszik, szépen fel lehet őket jelenteni...
2014. szept. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!