Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám erősen rák-gyanús....

Anyukám erősen rák-gyanús. Emiatt folyton szorongok, idegeskedek, stresszelek, sírok. Hogyan tudnám ezt az állapotot legyőzni? Érettségire kellene koncentrálnom.

Figyelt kérdés

Anyának már lassan 1 éve vannak tünetei, de most jutott eszébe orvoshoz menni. A tünetek alapján elég nagy valószínűsége van a ráknak, de a szövettant csak hétfőn veszik, és az eredmény megjövetele is még idő. Viszont mióta erről tudomást szereztem, állandóan erre gondolok, idegeskedek, nem tudok semmit se csinálni, se tanulásra koncentrálni. Teljesen kivagyok. Lassan itt az érettségi, két tárgyból emeltezem is az egyetem miatt és egyszerűen a stressztől nem tudok tanulni se. Sírhatnékom van. Úgy érzem, beleőrülök ebbe.


Hogyan segíthetnék magamon?


18/L

Anyukám 56 éves.


2017. márc. 14. 14:47
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Apukámhoz se tudok fordulni. 2 éve lélepett egy másik nő miatt, itt hagyott bennünket. Nem bírom. :(
2017. márc. 14. 14:50
 2/18 anonim ***** válasza:
14%

Pszichológus?

És javaslom, mozogj, sportolj, az egy kicsit nyugtatja az embert.

Az pedig, hogy aggódsz, teljesen normális ilyenkor. Most az elsődleges anyukád egészsége, le van tojva, ha nem megy úgy a tanulás.

2017. márc. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%

Te koncetnrálj a tanulásra... hidd el, ha bele tudsz merülni, nem fogsz feleslegesen aggodalmaskodni - amíg ugyanis nincs szövettan, addig nem kell a legrosszabbra gondolni.


A méhtest-, vagy emlődaganatok pl. teljesen kiszoríthatóak az adott szerv ki-levételével (ha nem képzett áttétet), de nem írtál pontosat, így nem tudhatjuk, milyen daganat, meg hol.

2017. márc. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

2-es, és ha nem tanul, akkor az anyja meggyógyul?! Ne írjál már hülyeségeket, meg az anyjának remek lesz, ha a kérdező az érettségit is elcseszi... nem elég a saját baja.


Tudom, mit beszélek, én felvételi előtt vesztettem el anyát, aki akkor már nagyon beteg volt, de mindig azt üzente a kórházból is, hogy nekem a tanulás a fontos, mert az, ha leszarom az egészet, rajta nem segít.

Igaza volt.

2017. márc. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

4-es,

Anyukád is rákban hunyt el? Hogy tudtad legyőzni a bánatot és a tanulásra koncentrálni?


Méhtestrákról van szó (vagyis remélhetőleg nem). Engem is megnyugtatott, hogy a szerv eltávolításával gyógyítható. Az idegesít, hogy anyának már nyár óta vannak tünetei (menopauza utáni állandó vérzés, néha alhasi görcsök).

2017. márc. 14. 15:35
 6/18 A kérdező kommentje:
Végéről lemaradt: szóval 1 éve vannak lassan a tünetek és azért eléggé előrehaladhat a rák elterjedése, ha ennyi ideig nincs kezelve. Az áttétektől tartok.
2017. márc. 14. 15:36
 7/18 A kérdező kommentje:

Anya mindig is ilyen orvos-kerülő volt, magát meggyógyítani kivánó, talán kicsit makacs is.


Azért rettegek ettől az egésztől, mert ez a ráktípus pont 50-65 év között a leggyakoribb (anya ebben a korban van), illetve súlyosan elhízott (zsírsejtek serkentik az ösztrogén termelést, és ez az oka a méhtestráknak), illetve további kockázati tényező a cukorbetegség és a magas vérnyomás, és utóbbi kettő is megvan anyánál. Tehát rengeteg a rizikófaktora a betegségnek, kb az összes "alapeleme" megvan, hogy ez a fajta rák kialakuljon. Írták még az általános okot, mont stresszt is, az is jelen van anyánál, a munkahelye és a válás miatt is állandóan feszült, depressziós.

2017. márc. 14. 15:41
 8/18 A kérdező kommentje:

Anya a cukorbetegségre és a magas vérnyomásra se szed be annyi gyógyszert, amennyit kellene. Inkáb ilyen bio-gyógymódokkal próbálkozik, tehát még ezek a betegségek sincsenek megfelelően karban tartva. A vérnyomása 140-150 kozott szokott lenni, tehat magas, a vércukra is 7-9 között, ami szintén magas.


Nem hisz az orvosokban. Ezt a dolgot is annyival letudja, hogy biztos csak a változókor miatt van a vérzés. De kb röhög azon, hogy az orvos azt mondta, lehet rák is. Persze, valamilyen szempontból jobb ez a hozzáállás, de úgy érzem, kicsit elhagyja magát.

2017. márc. 14. 15:44
 9/18 anonim ***** válasza:
86%

Ha áttétes lenne, egyéb tünete is lenne, és már orvosnál lenne. Ez a ráktípus jól gyógyítható műtéttel és kemoterápiás kezeléssel, amiből általában 2 nagyobb és 3 kisebb kezelés szükséges, ennek időtartama kb 8 hónap.


Szóval nyugodj meg, ne gondold túl az egészet, és ha baj van, akkor is tünetmentessé tehető.


Egy ápolónő (haematológia)

2017. márc. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
Abban te is hibás vagy, ha hagyod, hogy kövér legyen. Segíts egészséges, de olcsó ételekről recepteket keresni, hívd el mindennap egy órás sétára, neked is jót tenne.
2017. márc. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!