Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek baj, ha nem...

Szerintetek baj, ha nem szeretnék menni a férjemmel és a lányával nyaralni? Hogy mondjam meg neki? Utál a gyereke

Figyelt kérdés

A kislány 12 éves, most kezd rendeződni újra a viszonyuk. A történet annyi, hogy úgy volt, a lány hozzánk költözik, mert az anyukája új párja Ausztriában él és hozzá akart költözni, de a lány nem akart menni, nem is beszéli a nyelvet. Szóval hozzánk költözött. Előtte nem volt gondunk egymással, de egy idő után teljesen megváltozott...

Nem részletezném, hogy miket művelt, de már az apjának lett elege és mondta az exének, hogy a lány itt nem maradhat. Szóval gondolhatjátok, hogy nem annyi volt, hogy csúnyán nézett rám... Karácsonykor nagyon összeveszett a férjem a lányával, mert itt volt a lány pár napot és a kiskutyát, amit kaptam a férjemtől Karácsonyra, kitette éjszaka az udvarra és a kutyám kimászott a kovácsoltvas kapunknál (szerencsére megtaláltuk). Most kezdtek újra beszélni és a férjem kitalálta, hogy elviszi nyaralni. De én nekem semmi kedvem nincs menni, mert tudom, hogy a környezetváltozás sem lesz rá hatással és én két hétig ott "összezárva" megőrülök tőle.


2017. márc. 15. 14:50
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
29%
a lany se menne veled, tehat nincs mit sajnalni
2017. márc. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
34%
12 éves gyerek. Te felnőtt! (elvileg) kinek is kellene kezelni a problémát? Neked! De inkább kerülöd.
2017. márc. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
94%
Engedd el őket ketten szerintem még akár a ti kapcsolatotokra is jó hatással lesz. Lehet hogy könnyebben megtudják beszélni a dolgokat kettesben és akkor már rád se fog pikkelni. Mondd meg a férjednek hogy szerinted jó hatással lenne a kapcsolatukra ha 2en mennének.
2017. márc. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
23%

Karácsony óta nem beszélsz vele, mint egy hisztis hülyegyerek?

Az apja visszadobná anyunak, csak mert nem édibédi kamasz, hanem nevelni is kell?

Szegény lány:(

2017. márc. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
75%
Minél előbb próbáljátok rendezni a kapcsolatotokat!Ez az idő múlásával egyre rosszabb lesz
2017. márc. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:

Ne engem állítsatok már be azonnal bűnbaknak, légyszi.:D


Próbáltunk vele beszélni többször is, a nagyszülei is kérdezték, mi a gond.

Pszichológushoz is elmentünk volna vele, ha azt szerette volna.


Nem, ő inkább hazudozott, próbált összeugrasztani engem az apukájával, az iskolában olyanokat mondott, hogyha velem van, akkor megütöm, bezárom a szobájába, nem engedem, hogy használja a mosdót és hasonlók.

A férjemnek azt mondta, hogy amikor ő nincs itthon, különböző férfiakkal beszélek meg találkozókat telefonon, lopok a pénzből (a férjem tart itthon nagyobb összegű készpénzt is, amiből mint kiderült, a kislány vett el, hogy rám kenje).

Nagyon szeretem a sminkeket, van is belőlük elég sok és egyszer arra jöttem be a gardróbba, hogy az összes púderem, palettám széttörve, a rúzsok letörve, az alapozók üresek. És megjegyzem, nem 2-3 ezres drogériás darabokról volt szó...

És több ilyen volt, hogy a dolgaimat tönkretette, vagy próbálta tönkretenni.


A párom is belátta, hogy ez így nem tartható, mert hiába ülünk le minden ilyen után beszélni a lánnyal, ha neki az egyik fülén be, a másikon pedig ki és pár óra múlva már azon töri a fejét, mit csinálhatna.

Ezért javasolta ő, hogy ne erőltessük ezt az együtt lakást, mert a lányának sem tesz jót és nekünk sem.

2017. márc. 15. 15:07
 7/42 anonim ***** válasza:
22%
Az esetleg eszedbe sem jut, hogy mit él át szerencsétlen gyerek ? Nem elég, hogy a szülei elváltak, de mellé még az anyja inkább egy aktuális farkat választott és vele másik országba költözött. Jogosan haragszik a világra.
2017. márc. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
11%
Vagyis az anyja simán itthagyta őt a farokért.
2017. márc. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:

Én is voltam kamasz, az én szüleim is elváltak.

A magam 26 évével annyira öregnek sem mondanám magam, hogy "elfelejtettem volna", milyen volt akkor.

És az én apámnak is voltak olyan barátnői, akiket nem kedveltem. De eszembe nem jutott volna hazugságokat terjeszteni róluk, tönkretenni a dolgaikat, vagy kiengedni a kölyökkutyájukat a hidegbe, az éjszaka közepén...

4 éves korában váltak el a szülei, nem most és nem miattam.

2017. márc. 15. 15:14
 10/42 anonim ***** válasza:
91%

Utolsó, ebben igazad van, de egy 12 éves lány már túl nagy ahhoz, hogy pl. el lehessen őt kényszeríteni pszichológushoz. Pont a kamaszkor kezdete, pláne rásegít. Jelenlegi helyzetben szerintem a legjobb döntés, hogy az együttélést nem erőltetik - de az is, hogy apuka ettől függetlenül nem szakítja meg a kapcsolatot a lányával, így nincs még egy plusz pont, hogy "itt se kellek".

Kérdező, szerintem a férjeddel nyugodtan beszéld meg, hogy szerinted a kapcsolatuk újraépítéséhez jót tenne a kettesben töltött nyaralás. Esetleg te nem végig csatlakoznál, csak néhány napra, hogy legyenek közös élmények. A lényeg az, hogy a leányzó ne azt érezze, hogy éljen, győzött ellened, hanem lássa, hogy a javát akarjátok. Szerintem otthontól távol a közös program hármótoknak is jót tenne, de elsősorban mégis apuka a lényeges. Erre jó megoldás lenne, hogy mondjuk csak az utolsó 3-4 napra csatlakozol - vagy esetleg akkor, ha annyi idő alatt a leányzó is úgy dönt a kettesben töltött idő hatására, hogy rendben, próbáljátok meg.

Egy 12 éves gyereket bizonyos esetekben már lehet felnőttként kezelni. Egy nyaralás pont jó szitu arra, hogy eldönthesse, hogy ő nyújtana-e békejobbot neked - persze apunak azt el kell tudni magyarázni, hogy nem fog tudni téged kiutálni otthonról.

2017. márc. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!