Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem tudom elvinni a gyerekemet?

Nem tudom elvinni a gyerekemet?

Figyelt kérdés

Az exemmel szétmentünk de van egy kisfiúnk, ma lett 10 hónapos. Felvidéken laknak, de én magyarországi vagyok és a dédnagyszülei is. Mivel nagyanyám most lesz 80 éves és félek, hogy bármikor eltávozhat az élők sorából, szeretném, hogy lássa a dédunokáját (még nem volt rá alkalom). Az exem nélkül viszont nem tudom elvinni... egyrészt még szopik, másrészt meg nincs útlevele. Pár hónapja megbeszéltem az exemmel, hogy elvisszük a kicsit és bele is egyezett, aztán mondta meg van az útlevél is (ami azóta szerintem kamu). Nem sokkal azután már vissza mondta, amiért veszekedtünk is, míg ismét beadta a derekát. Azóta voltunk bíróságon és megegyeztünk abban, hogy mennyit fizetek és hogy meg tudunk egyezni mikor látogathatom a fiam stb. Természetesen abbn is beleegyeztem, hogy Ő nevelheti a gyermekünket. Most megint szóvá tettem a dolgot és azt mondta felejtsem el, majd Ő elviszi ha már 2 éves lesz a gyerek. Mondtam én is látni szeretném a pillanatot, amikor nagyim fogja a kezében. Akkor azt mondta jó, ha 2 éves vihetem. Azt mondta most még pici és ezért félti, mert délutánonként aludni szokott és nyűgös lesz stb. Amúgy csak oda mennénk reggel és este vissza (2 és fél óra az út csak oda). Elvileg béke van köztünk és már nem is veszekszünk, minden héten látogatom a fiam... akkor miért fáj neki, hogy el kell menni együtt?


Nektek mi a véleményetek a dologról és lehet még megoldást is tudtok, amivel kijátszhatom magamnak a dolgot?


Előre is köszönöm. F/34



2017. márc. 15. 16:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
Esetleg a nagyit vinni hozzá?
2017. márc. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Sajnos már nagyon öreg és megviseli az is, ha csak templomba kell menni. Nem tudna annyit utazni, még a keresztelőre sem tudott eljönni. A másik meg az, hogy a nagyapám már alig tud menni és ő vigyáz rá, soha nem hagyná ott. Ezt exem nagyon jól tudja, még is azt mondta, hogy bármikor jöhetnek. Szerintem szemétség...
2017. márc. 15. 16:19
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Az útlevél készíttetéshez úgy tudom te is kellesz.

Aludni tud a kicsi a nagyinál is vagy az autóban.

Próbáld higgadtan rábeszélni, mást nem igen tudsz.

2017. márc. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
33%

Egy ilyen kis gyereket legalább annyira megvisel az út, mint a mamát, az egyetlen különbség, hogy a néni tudja, miért fáradt, a ygerek meg csak azt érzi, hogy nagyon nincs rendben körülötte semmi.


Vagy a mamát viszitek el, vagy lemond arról, hogy szeméyesen láthassa. Ilyen kis babát semmi esetre sem vinnék úgy, hoyg reggel 2,5 óra oda, délután/este meg vissza - mert utána napokig tart, mire megint helyreáll a ritmusa

2017. márc. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
27%

10 hónaposan már hozzá van táplálva, nem hal éhen/szomjan, ha nem kap cicit. Szóval ez nem kifogás. Jön a jó idő. Sőt te is elmehetsz hozzájuk kocsival, elhozod őket, így annyiszor álltok meg, ahányszor akar. Ha ez sem jó neki, és csak a kifogásokat keresi, akkor hidd el, hogy se két éves korában, se 10 éves korában nem fogod elhozni, max. látni, ha kimész egy fél napra.


Szóval, ha ez nem jön be, akkor szívasd te is. Nem tudom, hogy mennyit keresel, de megpróbálnék valami lehetőséget találni arra, hogy ne kelljen a megállapodottaknak megfelelően fizetnem, mivel az éhenhalás szélén állok, stb. Fizetnél, de sokkal kevesebbet! És amikor rákérdez, akkor csak személyesen, tanúk jelenléte nélkül megmondanám, hogy azért vagyok vele ge.i, mert ő is az. Ha akar pénzt, akkor újra bíróság, ahol kötelessége legyen a baba láthatásának biztosítása olyan formán, hogy... stb.

De ehhez kérdezz meg egy ügyvédet, de olyat, aki tényleg érti a dolgát és minden követ megmozgat.


És csak zárójelben megjegyzem minden előítélet nélkül, hogy kár volt egy felvidékinek gyereket csinálni. Csak siránkozni tudnak, hogy nekik milyen rossz, miközben másnak kárt csinálnak és csak kihasználnak. Nem kettővel találkoztam, aki ilyen, szóval...

2017. márc. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

4#


A kolléganőmék már 6 hónap után is elmentek Bécsből Egerbe. Igaz az egy út, de legalább 4 óra. Más szülők is elviszik a babájukat hosszú útra.


De ha azt gondolod vagy ez a tapasztalatod, akkor megértem!

2017. márc. 15. 16:32
 7/18 anonim ***** válasza:
86%

#5 szerintem meg ne a gyerektől vegye el a pénzt azért mert az anyával nem tudnak megállapodni.


Kédező mi lenne ha vinnéd anyukát is, így már tényleg nem lehet kifogása .

2017. márc. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

5#


Elég jól keresek, de ilyen szinten nem szeretnék megint összeveszni vele. Már többször volt, hogy nem állt korrektül a dolgokhoz, akkor én is szemét voltam anyagiakkal kapcsolatban, de ebből elegem van. Arra gondoltam, hogy pert indítok, bár általában az anyának adnak igazat...

2017. márc. 15. 16:36
 9/18 A kérdező kommentje:

7#


Említettem, hogy az anyja nélkül nem tudom elvinni... pont arról van szó, hogy nincs ínyére, hogy velem kell mennie. Azt mondta van barátja, de kizártnak tartom. 1 hete még azt mondta, hogy azt álmodta szexeltünk és milyen jó volt. Nem értem az egész nőt.

2017. márc. 15. 16:38
 10/18 anonim ***** válasza:
33%

"A kolléganőmék már 6 hónap után is elmentek Bécsből Egerbe. Igaz az egy út, de legalább 4 óra. Más szülők is elviszik a babájukat hosszú útra.


De ha azt gondolod vagy ez a tapasztalatod, akkor megértem!"


A 4-es vagyok: az nem midnegy, hogy egy gyerekkel egyszer mennek 4 órát, utána több napig valahol vannak, vagy reggel utazik két és fél órát meg este is, ez utóbbi sokkal jobban megviseli. Ez eleve összesen 5 óra, de emellett a gyerek nem tud megnyugodni, mert mire valamennyire megtalálná a helyét, megint utazni kell neki.


Négy gyerekem van, tudom, mennyire nehezen viseli egy ilyen kicsi az utazást.

2017. márc. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!