Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért szeretem az egyik...

Miért szeretem az egyik gyerekemet jobban mint a másikat?

Figyelt kérdés
Probálom nem éreztetni de kezdek félni,hogy rossz apává válok.Tudom hogy nem lehet a gyereket ugyanúgy szeretni,mert a fiút fius dolgokért a lányt a lányos dolgokért szereti az ember.De lehet őket azonos mértékben szeretni,de nálam nem ez van.Az egyiket jobban szeretem,és tudom hogy vele elnézőbb lennék.nehezemre esne ugyan olyan mértékű büntetést kiszbnom neki,úgyhogy inkább a másik kap enyhébbet.aminek nyilván örül de így nincsmeg az elrettentő erő.

2017. jan. 29. 20:59
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
büntetés alatt nem verést értek.
2017. jan. 29. 21:00
 2/12 anonim ***** válasza:
47%
Nyugi, kérdező. Olyan szülőt még nem hordott a hátán a föld, aki egyformán szereti a gyerekeit. (Legfeljebb egyformán sehogy.) Mindenki igyekszik, sőt magával elhitetni is igyekszik, hogy ő más, ő képes egyformán szeretni, de ez teljes képtelenség. Akinek több gyereke az tudja, hogy mindegyikük egy külön egyéniség.
2017. jan. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%
Ez csak olyan , hogy az egyikkel jobban kijössz mint a másikkal ;)
2017. jan. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
23%
Nem tudom. Nézz vissza a gyerekkorodra, vizsgáld meg, hogy a másik gyerek miért kelt benned rossz érzést. Lehet, hogy a gyermekkori éned féltékeny rá? Ezek csak egy tipp. De jó úton haladsz, ha foglalkozol ezzel a kérdéssel.
2017. jan. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Nazaret ***** válasza:
82%
Egyetértek, hogy mindegyik külön egyéniség. Nekem négy van. 3 lány 1 kisfiú. Anyuka vagyok. Én teljesen biztosan ki merem jelenteni, hogy egyformán szeretem őket. Mindegyiket másképp és mégis egyenlően. Számomra sok elrettentő példa volt a környezetemben. Főleg a régi korosztályból, ahol a mama a fiúgyereket istenítette.
2017. jan. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

Ezt neked kell tudni. Biztosan van valami oka.

Az teljesen hétköznapi és gyakori, hogy nem ugyanúgy szereti az ember a gyerekeit, mivel nem egyformák a gyerekek. De az, hogy konkrétan jobban szereti az egyiket, mint a másikat fura. Legalábbis kisgyerek korban.

Mert felnőttként már elképzelhető, hogy az egyikkel közvetlenebb a kapcsolata, a másikat meg sose látja. Na meg vannak fura gyerekek is, akik tesznek érte, hogy ne legyen jó kapcsolatuk a szülővel.

2017. jan. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%
Bajok lehetnek még belőle, ha az egyik gyereked azt látja, hogy ő sokkal nagyobb mértékben van olyanért büntetve, amiért a másik alig kapott valamit. Ez széthúzáshoz vezethet a testvérek között, illetve kialakulhat ez a tipikus "nem vagyok elég" kép önmagáról. Próbálj meg ezen dolgozni, és ne hergeld bele magadat.
2017. jan. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Költőnő? ***** válasza:
81%
Ha nincs egyenlő bánásmód, még ha nem is reális, a hátrányos gyerek el fog kezdeni versenyezni a szeretetért és torz önkénpe és önbecsülése lesz jó eséllyel. Ez egész életében belső bizonytalanságban tarthatja, kötődési problémái lehetnek. Dependens személyiség is kialakulhat. Ne tedd ki ennek, kérj szaksegítséget.
2017. jan. 30. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az egyiket jobban szereted....és a másikat csak kevésbé szereted vagy nem szereted egyáltalán?
2017. jan. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Probálok egyenlő bánásmodra törekedni,de nehéz.
2017. jan. 30. 19:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!