Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megmondjam-e az anyámnak,...

Megmondjam-e az anyámnak, hogy egyszerűen nem merem rábízni a gyerekemet?

Figyelt kérdés
Nem mondom, hogy az édesanyám rossz anya lett volna, de képtelen volt a gyerekei fejével gondolkodni, a jó szándékai ellenére rengeteg gátlást épített belénk. Igyekszik jó nagymama lenni, de az az igazság, hogy én féltem tőle a kislányomat, nem merem egyedül hagyni anyával. Nem akarom, hogy kigúnyolja, letörje a lelkesedését, elvegye az önbizalmát, a másokba vetett hitét. Nem akarom, hogy a lányomba is belenevelje azt a nézetet, hogy "a világ egy szar hely, és az egyetlen jó dolog az evés". Az ilyen nézeteit nekem nagyon sok év volt feldolgozni, és még mindig a kelleténél gyanakvóbb vagyok, hajlamos vagyok a legrosszabbat feltételezni másokról, csak mert anyámnak rossz tapasztalatai voltak. Én már megbocsátottam a nevelésemben elkövetett tévedéseit, mert tudom, hogy senki sem hibátlan, és hogy a maga módján a legjobbat akarta nekem. De nem szeretném ugyanennek kitenni a lányomat, viszont most már lassan abban a korban lesz, amikor nem lehet többé kimagyarázni, hogy miért muszáj mindig otthon aludnia. Elmondjam-e édesanyámnak, illetve hogyan mondjam el neki, hogy egyszerűen nem akarom, hogy megmérgezze a gyerek lelkét a keserűségével?

2016. máj. 1. 14:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
33%
Anyád tényleg rosszul nevelt, mert te sem vagy különb. Ugyanazt a hibát követed el, csak másképp nevezed el a dolgot. Ha nem így lenne akkor tudhatnád, hogy a nagymamák mindig másképp viselkednek az unokákkal mint a gyerekükkel.
2016. máj. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Miről beszélsz??!! Én sose mondanék olyanokat a gyerekemnek, amiket anya mondogatott nekünk. Támogatom a lányomat, nem gúnyolom ki, ha valami nem sikerül neki. Lehet, hogy sok nagymama máshogy áll az unokájához, mint a gyerekéhez, de ha valakinek ennyire torz a világképe, mint az én anyámnak, az nem fog kibújni a bőréből. Mostanában is rendszeresen mondogatja, hogy pl. az eladó is biztos akar tőle valamit, a pénzére pályázik, a bizalmába akar férkőzni, biztos azért mosolyog rá kedvesen a sarki boltban. Szerinted ez normális?
2016. máj. 1. 14:40
 3/24 anonim ***** válasza:
67%

Egyetértek az 1. válaszolóval. Ez szerintem is egy fura indok rèszedről.

Én örülnék, ha a nagyszülők egyáltalán hajlandóak lennének rá vigyázni és ez csak ritkán fordul elő sajnos.

Nem tudom miért baj ez. Az okos gyerek levonja magának a dolgokat, és attól még hogy ilyen mama, n3m feltétlenül lesz rossz hatással rá. Egy-egy alkalom nem fogja tonkretenni a világképét.

Szerintem fontos, hogy a gyerek kapcsolatban lehessen a rokonsággal, ha szeretne. Így tapasztal, tanul, hogy több ember közeleben van.


Egy apróság miatt szeretnél dönteni mindegyikőtök helyett.. Önző dolognak tartom.

Szerintem ne mondj s3mmit az anyádnak. Inkább gondolkozz mèg.

2016. máj. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
81%

"Mostanában is rendszeresen mondogatja, hogy pl. az eladó is biztos akar tőle valamit, a pénzére pályázik, a bizalmába akar férkőzni, biztos azért mosolyog rá kedvesen a sarki boltban. Szerinted ez normális?"


Nem, nem normális, de ezek a dolgok nem is felétek iranyulnak. Attol még, hogy anyád összeesküves-elméleteket sző, nem feltételezi azt, hogy a gyereked is fog.

2016. máj. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Apukámmal semmiről nem lehet beszélgetni, mert mindenből a politikát hozza ki és fröcsög belőle az utálat, stb. Kiabál, ordítozik, fanatikus, sértő. De szeretjük, mert a mienk. A fiamnak (10) is megvan erről a véleménye, de el tud vonatkoztatni. Szereti a papát, bár sokszor meggondolja, hogy elmondja-e, ha valamiről más a véleménye.

Nyugi, a gyerekek nem hü...ly..ék, csak kicsik. Ne féltsd ennyire!

2016. máj. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

A lányodnak az ilyen tapasztalatra is szüksége van. Az iskolában is ki fogod válogatni, kivel járhat egy osztályba, kivel nem?


Nevels úgy, adj át neki olyan értékrendet, hogy ne tudják rossz irányba befolyásolni negatív emberek.

2016. máj. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmiképp ne tilsd anyukádtól, mivel nem tudhatod, hogyan is bánna a kislányoddal... honnan veszed magadnak ezt a határozott "valahonnan tudást"? Lehet, hoyg csak veled volt olyan. Mindenféle ítélkezés nélkül mondom.

Nem tudhatod, mi van anyukád lelkében.

2016. máj. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Inkább megkérném anyukámat, hogy ha nem sikerül a gyereknek valami, akkor ne gúnyolja ki, mondjon csak annyit, hogy ez nem sikerült, majd legközelebb. De a gyermeked te neveled, te adod át neki az értékrended. Attól, hogy teszem azt egy hónapban egyszer ott alszik a mamánál, nem hiszem, hogy lelki sérült lesz belőle. Ha otthon van, utána szépen elbeszélgetsz vele, hogy mi volt a mamánál, és ha kirívó dolgot mesél, akkor elmondod a véleményed szépen, nem a mamát sarazva. Lehet, hogy tényleg sok mindenben máshogy viselkedne a mama vele szemben, mint veled. Adj esélyt a dolognak, ne élből utasítsd el.
2016. máj. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
64%
Egyetértek a többiekkel.
2016. máj. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
32%
Megmondani szerintem felesleges neki, mert csak rosszabb lesz. Viszont a helyedben en sem biznam ra a gyereket. Sajnalom az ilyen embereket mint anyukad, de az megfontosabb szerintem hogy ezt a hozzaallast a gyerekednek ne tudja tovabb adni.
2016. máj. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!