Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el az anyámnak,...

Hogy mondjam el az anyámnak, hogy Amerikába költözünk?

Figyelt kérdés

Kapott a férjem egy lehetőséget az Államokban és úgy döntöttünk, hogy a gyerekekkel együtt költözünk.

Viszont előre látom, hogy az anyám nagyon ellenezni fogja és a padlón lesz ettől a hírtől. Sokat vagyunk együtt, jó a kapcsolatunk, imádja az unokáit (a fiunk most lesz 3 éves, a lányunk 4 hónapos). Pl. most is voltunk nyaralni két hétre, naponta 5-ször hívott, FaceTimeoztunk végig, mégis ki volt teljesen, mire hazajöttünk. Sokat van a gyerekekkel is, tehát nem olyan a kapcsolata velük, mint mondjuk egy olyan nagymamával, akit 2-3 havonta látnak 4 napra...


Én is tehetek erről a kialakult helyzetről, mert fiatalon lettem anyuka (22 éves voltam az első terhességemnél) és anya sokat volt itt a fiunk születése után, rengeteget vigyázott rá babaként is.


2017. márc. 21. 10:42
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%

Anya, Amerikaba koltozunk.


Ennyi.

2017. márc. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
De ez azért nem az a távolság, ahonnan olyan könnyen járkálnánk haza...
2017. márc. 21. 10:47
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Máshogy akkor se lehet mondani, ezek a tények. Elmondod, hogy elköltöztök, aztán majd feldolgozza. Hogy máshogy szeretnéd elmondani?


Azt írod, jó a kapcsolatotok. Akkor miért kell vadidegenek tanácsa, hogy hogy kommunikálj anyukáddal?

2017. márc. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Martin3410 ***** válasza:
93%
Anya Amerikába költözünk.Kénytelen lesz elfogadni majd a helyzetet.
2017. márc. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
83%
Jó kapcsolat esetén teljesen nyíltan, és lehetőleg minél előbb. Van más választásod? - esetleg mehetne ő is? Még lehet hogy jól is jönne, hogy veletek van - mit lehet tudni?
2017. márc. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
40%
Mi a fontosabb? A jövőtök vagy anyud lelki világa?
2017. márc. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
97%
Önálló felnőtt családos nő vagy. Tudod, hogy egy másik kontinensre költöztök. És ezek után abban kérsz segítséget, hogy ezt anyukádnak hogy mondd el? :D Ne haragudj, de szinte felnevettem. Anya, a családdal Amerikába költözünk. Mi sem egyszerűbb...
2017. márc. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
91%
Hát ez nem egyszerű kedves kérdező. Szerintem nagyon padlóra kerül a hír hallatán, de önzőség lenne a részéről, ha nem értené meg hogy ez a ti döntésetek, a ti életetek. Ezt muszáj lesz elfogadni, ez lenne a normális.
2017. márc. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
53%
Csak egy ilyen alibi kérdésfeltevéssel akarta tudtunkra adni a kérdező hogy mekkora császár mert most Amerikába költözik. Azt gondolja a szerencsétlen hogy most mindenki őrá fog irigykedni.
2017. márc. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
85%
Azért nem olyan extrém dolog az USA-ba költözni akár tanulni, akár dolgozni. Kolbászból meg ott sincs a kerítés. Nincs ám GYES évekig, 1-2 hónap átlagban oszt mehet vissza dolgozni Anyuka, vagy eltartják. Nem hiszem, hogy azért írta a kérdező. Munkát lehet találni viszonylag könnyen, de olyan könnyen ki is rúgnak ám. Na mindegy. Kérdező: Anyukáddal ez nagyon függő és nem egészséges kapcsolat. Nem azért mert 22 évesen szültél. A mostani kb 60 évesek is 20-22 évesen szültek az volt az általános. Az, hogy van párod, gyermekeid és úgy fel hív nyaralás közben naponta többször ez semmiképpen sem egészséges. Azért az a annyi aki 3-4 havonta látja az unokáját és az, hogy Téged felhív naponta 5ször van némi átmenet. Szerintem kell Neked ez az elszakadás. Üljetek le a pároddal együtt, mondjátok neki költöztök. Az tény, hogy haza ugrálni nem lehet, bár pénz kérdés az is ki mennyit tud.
2017. márc. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!