Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy békítsem meg anyát,...

Hogy békítsem meg anyát, miután ezt mondtam neki?

Figyelt kérdés

25 éves nő vagyok, eléggé karrierista.

Jövő májusban férjhez megyek, de az anyám már felhozta az unokákat, hogy jaj milyen jó lesz, alig várja már. Nem akartam vitát, simán közöltem, hogy mi a vőlegényemmel nem tervezünk gyereket.

Ezen kiborult, hogy mégis miért, meg hogy nem tehetem ezt VELE. Felhúztam magam és mondtam, hogy másnak nagyobb céljai vannak, mint huszonévesen szülni, aztán éveken át otthon ülni. Mert pl. ő 20 évesen lett terhes velem, azóta nem tanult, nem dolgozott. Először apa tartotta el, utána a többi férjei. Én ennél többet akartam és úgy érzem, nincs szükségem gyerekre. Én túl önző vagyok anyának, a vőlegényemmel ki nem állhatjuk a babákat, gyerekeket és az életünket nem akarjuk feladni.


Ő viszont megsértődött, hogy semmire nem tartom, lenézem és hogy sosem gondolta, hogy mire felnövök, ennyire önző és karrierista leszek.


2017. márc. 22. 10:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%

Az őt bántó részért kérj elnézést, de mondd meg, hogy a többi fenntartod.


Gyereket nem másnak szülünk, csak hogy neki legyen kivel babáznia és villognia.

2017. márc. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
99%
Nem hiszem, hogy újdonságot mondtál. Biztos nem most hallja először a szádból, hogy nem rajongsz a gyerekekért, nem vonz a gyerekvállalás.
2017. márc. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
74%

Kerj bocsanatot a durva es lenezo mondatert, a tobbit meg 25 evesen raersz eldonteni.

A mai vilagban a nok 25 evesen meg karriert epitenek meg buliznak, 35-ig boven raersz egyaltalan beszelgetnia gyerektemarol.

En is vadkarrierista menocsaj voltam 25 evesen, aztan amikor elertem amit akartam, 1-2 ev utan szultem :) Szoval azert 25 evesen meg felesleges elorevetiteni hogy 5ev mulva mit fogsz gondolni, ezzel lehutheted anyukadat is ;)

2017. márc. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 szántóvető ***** válasza:
50%
nyilván igazat szóltál tehát nem kell magyarázkodnod a továbbiakban.
2017. márc. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
59%

Mivel nem anyádról beszéltél, hanem magadról, nem kell bocsánatot kérned. Nem tetszik ne az életetek? Pech.


Nem szülünk senki kedvéért, és az anyád nem szólhat bele a ti kettőtök legbensőbb magánügyébe. Várj ki, elmúlik. És amikor újra felhozza a témát, mondd azt, hogy erről senkivel nem beszélsz a leendő férjeden kívül, őt sem hallgatod e tárgyban végig. S ha nem hagyj abba, menj el. Kedvesen, udvariasan.

2017. márc. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
15%

Kedves kérdező!


Kibékíteni nem tudod,valószínűleg mindig emlegetni fogja az unoka témát. Kegyes hazugságba is belemehetsz, ha gondolod. Ezalatt azt értem, hogy azt mondod neki, hogy meggondoltad magad, mégis szeretnél gyereket. Ő is megnyugszik, és a kapcsolat is helyreáll köztetek. Az más kérdés hogy ezután is így védekeztek ahogy eddig, szóval unoka nem lesz, de mondani kell neki hogy próbálkoztok, csak nem jön össze. Ha kérdezget, hogy haladtok, azt mondod hogy nem szeretnél róla beszélni, mert lelkileg megvisel hogy nem lehet. Lehet nem a legjobb módja a probléma elhárítására a konfliktus elkerülése, de szélmalomharcot sem kell folytatni egy olyan szülővel aki önző módon ki akarja csikarni belőled az unokát. Téged sem azért szült, hogy unokája legyen....Önző anyukád van, nagyon önző.


28/F

2017. márc. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
82%
A Te korodban a legtobb fiatal meg karrieristanak mondja magat. Ami normalis, dolgozni kell es ugyesen megalapozni a jovot! Anyudnak nem kene eroltetnie, mondd hogy majd beszeltek rola ha eljon az ideje, meg nem tartasz ott.
2017. márc. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
41%

Fogalmazd meg finoman. Nem kell semmit a fejéhez vágni. Nem kell az orra alá dörgölni, hogy sose lesz unokája.

Lehet ezt finomat is közölni, még nem tervezünk gyereket, túl korai nekünk. stb.

2017. márc. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

A vőlegényem 38 éves, megvan mindenünk. Szóval én azért dolgozok, mert szeretem a munkámat és nem azért, hogy legyen házunk, autónk, vagy hogy teljen jobb nyaralásra.

Sosem akartam gyereket, ez nálam nem egy hirtelen jött ötlet és elég határozott is vagyok. Plusz a párom is élt eleget, hogy tudja, mit akar az élettől.

2017. márc. 22. 13:09
 10/19 anonim ***** válasza:
52%
25 meg semmi, meg otszor valtozhat. A legvermesebb "nekem nem lesz gyerek en TUDOM" kolleganom es baratoim lettek a legcukibb anyukak ;) Mondjuk 34-37 kozott szultek, de 25 evesen meg nagyon hatarozottan sosem akartak gyereket. De anyukaddal annyit kozolnek, "ne beszeljunk errol, nincs itt az ideje, dolgozni szeretnek meg"
2017. márc. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!