Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mondta anya hogy menjek és...

Mondta anya hogy menjek és mosogassak el, azt mondtam hogy még 1 óra (tanultam) és megyek. Erre ő felkapta a vizet és elmosogatott. Azota azt hallgatom hogy mekkora szemét vagyok. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
2016. nov. 14. 16:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
69%

Erre nehéz bármit is írni. Mindannyian mások vagyunk.

Én nem szeretek koszban tanulni ezért előtte mindig rendbe teszem a lakást(időhúzásnak is jó), de egyébként tényleg jobb szívvel ülök le tanulni, hogy minden készen van.


Anyukád lehet egy kicsit türelmetlen volt, azért mondott ilyet, de attól még nem vagy szemét, mert 5kor mosogattál el és nem 4kor. Lehet nem tudta, hogy tényleg 1 óra vagy másfél lesz belőle és ezért csinálta meg.


Egy mosogatás nem olyan nagy dolog, főleg ha nincs sok edény. Simán belefér és tanulás közben is kell kis szünet.


Nem írtad hány éves vagy, de legközelebb próbáld meg azt hogy megkérdezed miben kell segíteni, azt megcsinálod aztán szólsz neki, hogy most már tanulnál.

2016. nov. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
78%

Ennyiből még nem lehet véleményem, az a helyzet... Bár a tanulás azért elég értelmes oknak számít nekem, de lehet, hogy túl van terhelve az anya, te pedig már elég nagy vagy, hogy segíts és meg is értsd, hogy neki most ez fontos... Bár én nem látom be, mi baj történik, ha 1 óra múlva mosogatsz el, de vannak más hozzáállásúak s főleg idegesebbek.

Elég apróságnak tűnik ez az egész, az, hogy szemétnek nevez, nekem túlreagálásnak is... De az életben néha picike előzékenység azért nem árt. De nem tudom, most milyen volt a helyzet, tényleg.

(Ha engem valaki szemétnek nevezne emiatt, eléggé lenullázná az esélyt, hogy valaha is elmosogassak, nem tuti, hogy jó reagálás, főleg, ha az ember hajlandó volt, csak kicsit később... Eh.)

2016. nov. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
29%

Nem tudom megérteni miért olyan nehéz egy szülőnek elmosogatni. Nem egy nagy tavaszi takarítás amibe el lehet fáradni.

Én pl szeretek mosogatni.

2016. nov. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem anyud egy kicsit hibás. Ha azt mondod, hogy egy óra múlva elmosogatsz, légy szíves, anyu várj és nem szól vissza, és te valóban elmosogatsz, nem lett volna gond. Az, hogy nem szólt, hogy de légy szíves, most mosogass el, és te nem tetted meg, akkor te lennél a hibás. Erre nem lehet mit írni, mindenkivel előfordul ilyen az életben, de ettől még nem borul meg az anyáddal való kapcsolatotok. Menj, beszélj vele és mondd meg neki, hogy nem tudtad, hogy ez ennyire fontos neki, máskor figyelmesebb leszel, de legyen tekintettel a tanulásodra is, mert neked ez nagyon fontos.
2016. nov. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
75%
Engem az érdekel, milyen hangsúllyal mondtad azt az egy órát. Mert nem mindegy.
2016. nov. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
39%
Hat ha ugy mondtad hogy anyu hagggyamaaaa a gcibeeee majd megyek minyaaaaaa akkor ertheto, hogy felkapta a vizet.
2016. nov. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
82%
Tanulas kozben sose zavartak meg ilyen hulyesegekkel. Kajalas utan oke.
2016. nov. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
10%
Költözzél el,menj dolgozni! Hálátlan kölyök vagy! Miért bántott jóságos,angyali,anyádat!
2016. nov. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
59%
Lehet, azzal volt baja, hogy nem magyaráztad meg neki pontosan, miért nem tudsz azonnal menni... sok szülőnek a mániája az azonnal.
2016. nov. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
48%

szokd meg,hogyha eszel valamit utána elmosogatsz magad után rögtön. könnyebb is,mert nincs beleszáradva és anyukád sem piszkál miatta később.

gondolom nem az egész család után kell mosogatnod,hanem magad után 1-2 tányért. az nem sok idő

2016. nov. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!