Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vegyem rá a szüleimet,...

Hogy vegyem rá a szüleimet, hogy engedjenek el egy bálba?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, és pont az egyik legjobb barátnőm szülinapján lesz egy bál az ő lakóhelyén, de anyáék nem nagyon akarnak elengedni, mert szerintük még nem kell bálba járkálnom, innom, stb. De én nagyon el szeretnék menni, hogyan vegyem rá őket hogy elengedjenek?

2017. márc. 24. 22:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%

Biztosítsd őket, hogy nem fogsz inni.

Tervezd meg, hogy hogyan mész és jössz. Lehetőleg ne egyedül.

Meddig maradnál? Kik lennének ott?

16/L

2017. márc. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%

Barátnőd szüleit is beveheted a dologba. Mármint barátnődnél mik lesznek a szabályok? Érjen haza X órára, ilyesmi? Mennek érte szülei? Ha vannak ilyen szabályok, akkor ezt mondd el anyukádéknak és szervezzétek barátnőddel közösen a hazajutást stb.

Esetleg ígérj valamit, extra házimunkát ilyesmit.

2017. márc. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
24%
Régen a lányokat elkísérték szüleik a bálokba. Talán ez a megoldás ma is, hogy legalább az egyik szülőd elkísér.
2017. márc. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Barátnőméknél aludnék, és elvileg anyukája, és párja is ott lesznek, gondolom velük mennénk haza.
2017. márc. 24. 23:21
 5/13 anonim ***** válasza:
19%

Mond meg a szüleidnek, hogy egyszer csak szokjanak hozzá, hogy Te nem leszel mindig az Ő kontrolljuk alatt, és egyszer Ők is elmentek önállóan bulizni.


Talán épp abból lettél Te.

Ezen minden korosztály átesik, nem csak Te, Ők is.

Ki mondja meg, hogy mikor jött el az Ő idejük, vagy a Tied?


Aggódni pont úgy fogsz Te is a gyerekedért, mint a Te szüleid érted. Vagy egy kicsit modernebbül, de a lényegen nem változtat.

Szabad aggódni minden korosztálynak, elvégre felelősséggel felneveltek.

Ugyan ezt teszed (normális esetben majd), Te is a saját gyerekeiddel.

Ebben semmi sem fog változni, bármilyen kor is jön el, az okos korszakban is.


Tehát, csak beszéld meg, hogy este 22-ig hiába hívnak telefonon, nem leszel elérhető.

(ha nagykorúnak vesznek, ezt megfogják érteni)


Passz.

2017. márc. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
48%

A Kérdező nem nagykorú.

Valószínűleg nem érnek rá a szülei most és nem bíznak meg a barátnő szüleibe (pl. nem ismerik egymást, így pl. az alkoholfogyasztási szokásaikat sem). Ez van.


Lesz még alkalom bálba menni, 1-2 év múlva aktuálisabb is, mint 15 évesen.

2017. márc. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
28%

Az #5 ös vagyok,


-- és még bőven van időd rájönni, hogy a buli, csak buli és nem más.

(nevezhetjük bálnak is)... ha van eszed, nem rontod el az életed még idő előtt, mert azt könnyen megehet tenni és nehéz helyrehozni.


Lásd, én is aggódom, pedig nem ismerlek.

A helyén legyen az eszed.

most passz.

2017. márc. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
46%

#7 jajj.. inkább menj és etesd meg a macskád.

Ilyenkor kovácsolódnak össze az emberek, nem feltétlen a suliban.

Ha kimarad, akkor nem kis piálgatásból vagy seggrázásból marad ki, hanem közös emlékekből.

Amúgy relatíve egyszerű a megoldás, beszélsz barátnőd szüleivel, letisztázod velük a részleteket, elkéred a számukat, majd megadod anyádéknak, hogy ők is beszélhessenek, mert neked fontos lenne, hogy elmehess.

Átlag értelmes szülő, főleg, ha barátnőd szülei is értelmesek ennyi után adna egy esélyt. Írásod alapján meg nem bezárnak otthon, csak még féltenek.

2017. márc. 25. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
24%

Kedves #8-as

...


úgy legyen, ahogy Te reméled.


Kissé bonyolultabban.

2017. márc. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
45%

Szigoru tanar szuleim vannak, pont 15 eves voltam azonban amikor eloszor balba mehettem. (mar 32 vagyok).


Beszeljetek a baratnoddel, hogy a szulei hivjak fel a tieidet es mondjak meg, hogy ott lesznek es figyelnek ratok, majd haza is hoznak. Lehet, csak ez kell, es megnyugszanak.

2017. márc. 25. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!