Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Te milyen büntetéseket kaptál...

Te milyen büntetéseket kaptál otthon a szüleidtől?

Figyelt kérdés
Hogyan fegyelmeztek?

2017. márc. 28. 09:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
78%
Ritkán kellett fegyelmezni, mert jószívű gyerek voltam, nem voltam feleselős, meg szemtelen, mint sok mai gyerek, de párszor tarkon vágott anyám. Egyszer pl. 14 éves koromban elmentem szent mise után a kocsmába sörözni, annak idején szüleim és mamám miatt kénytelen voltam misére járni és egyik alkalommal nem haza jöttem, hanem elmentem inni és anyám kijött a faluba és felpofozott amikor kimentem a kocsmából. Meg ritkán kaptam pofont, de többnyire jó gyerek voltam, tisztelettudó és csendes. gyerekként se hangoskodtam, hanem szép csendben játszottam a szobámban.
2017. márc. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
92%

Kisgyerekként a sarokba kellett állnom, hogy lenyugodjak, aztán megbeszéltük a dolgokat. (nagyon hisztis voltam)

Nagyobb gyerekként, már csak megbeszéltük.

Tiniként és utána nem volt velem semmi olyan gond, amiért büntetés járt volna. Elmondták a véleményüket, ha valami nem tetszett nekik, de ennyi. Talán egyszer volt, hogy nem mehettem el egy buliba.

2017. márc. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
86%

Nem emlékszem, hogy népszerűek lettek volna nálunk az ilyen megvonásos büntetések, pl. szobafogság vagy hogy nem ehetek sütit. A pofonokat egy kézen meg tudnám számolni, amiket kaptam. Tulajdonképpen ha meggondolom, nem kaptam olyan büntetést, amit hidegvérrel, józanul, tudatosan kigondoltak volna.

Voltak összeveszéseim velük, mert feleselős voltam, de én a mai napig ilyen vagyok, hogy sokszor nem rejtem a véka alá a véleményemet és ahol más csendben kussol, én még ott is elmondom, amit gondolok. Ez néha jól jön, de nem mindig.

Inkább a kritizáló, bántó megjegyzésekkel, figyelem megvonásával jelezték a szüleim, ha valami rosszat csináltunk. Ez szerintem nagyon nem jó módszer.

A kérdés felvetését pedig köszönöm. Amikor válaszolok, van igazán lehetőségem végiggondolni ezeket és amiket most írok, azok nekem is új felfedezések, rádöbbenések. Mivel pedig van gyerekem, nagyon hasznos és sokat segít, hogy tisztázom magamban a dolgokat.

2017. márc. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
86%

Tiniként főként szobafogság, illetve azt hiszem, kb háromszor kaptam egy anyai pofont. A leggyakoribb az volt, hogy nem engedtek sehova, de ezt akkor is megtették, ha nem csináltam semmi rosszat.


Bűnmegelőzés lett volna? Ki tudja...

2017. márc. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
80%
Classic büntetéseket kaptam (90-es években voltam gyerek, tehát internetet, mobilt, stb. max hírből ismertem): szobafogság (emlékszem, mindig jókat röhögtem magamban, mondván azt hiszi, h ez büntetés, miközben k..rva jól elvoltam a szobában, olvastam, rajzoltam, stb.), sarokban térdelés (esetenként leszórtak valami apró nemtudommit, hogy jobban fájjon, és azon kellett térdelnem), bringa/görkori/egyéb társas csavargások tiltása, esetenként pofon/nadrágszíj/fakanál. Utóbbiak már csak azért sem voltak hatásosak, mert akárhogy erőlködöm, nem tudom megmondani, miért kaptam őket, csak a rettegésre és az utálatra emlékszem ezek kapcsán, meg persze arra, hogy ezeket elkerülendő orrba-szájba hazudtam, és ahol tudtam, átvertem apámat (ez már kiskamasz/kamasz koromra lett így).
2017. márc. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
90%
Gyerekként szöszt kellett szedni, ha anyámnak nem tetszett valami. Vagy térdelni.
2017. márc. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
84%

Engem sosem kellet büntetni, mert szófogaó, felelősségteljes gyerek és kamasz voltam. Viszont egyszer elkezdtek romalni a jegyeim, olyan 14 éves korom körül. Kiderült azért, mert folyamatosan csak olvastam - még az iskolai órákon is. Így megfenyegettek a szüleim, hogy elveszik a könyveimet.. :D Mondták, hogy örülnek, hogy imádok olvasni, de jóból is megárt a sok.

Végül sikerült egy normális középutat megtalálni. :)

2017. márc. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Párszor szobafogság, meg kétszer kaptam pofont (egyszer hisztiztem, egyszer meg feleseltem).
2017. márc. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
67%

5-ös, osztom a dolgaidat. Éppen ezért nem vagyok a "bűntetéssel nevelés" híve. Én is valahányszor valami miatt bűntetést kaptam, ha hasonló utána megesett, azt eltitkoltam, kamuztam, hogy elkerüljem a bűntetést. Tehát nálam inkább a "pozitív megerősítés" megy a nevelésben. Tehát, ha rosszat csinál a lányom, azt szóvá teszem neki, de nem foglalkozom vele, ha viszont jót csinál akkor jutalmazom érte valahogy (amit éppen szeretne). Így nem az marad benne, hogy azért kerülje a rosszalkodást, hogy békén legyen hagyva, hanem az, hogy ha jót csinál, azért megkapja a jutalmát.

És ez mennyivel jobb lenne globális szinten. Egyszerű példa: nem 50 ezres büntetés kellene egy tiltott megfordulásért az autóval, hanem ha lekövetve pl hátom évig nem szegtél szabályt, akkor pl elengedik az azévi súlyadót (teljesítmény adót) az autódra. Na? Hatékonyabb lenne? Nem a rossz "megtorlása", hanem a jó jutalmazása. Nem a bűntetéstől való félelem, hanem a helyesért járó jutalom ösztönözné az embert a példamutató magatartásra.

2017. márc. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
32%
Mikor kisebb voltam, térdelni kellett. Kamaszkoromban azzal próbált rám hatni, hogy nem beszélt velem, nem készített kaját, nem mosta ki a ruháimat, és ez általában pit "bűnökért",pl. nem raktam rendet az íróasztalomon. Többnyire ő volt az aki nem bírta tovább, a rekordja 1 hét volt.
2017. márc. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!