Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam meg a szüleimnek,...

Hogy mondjam meg a szüleimnek, hogy ott szeretném hagyni az egyetemet (megint)?

Figyelt kérdés
Már ott hagytam egy szakot 2 éve is, a másikon most vagyok másodéves, de az az igazság, hogy büfészakra járok, aminek igazából semmi értelme, ezzel a végzettséggel nem fogok előrébb jutni, úgy érzem, hogy elvesztegetett idő, így semmi kedvem/energiám elvégezni a feladataim, készülni a vizsgákra, sokkal inkább dolgoznék. A szüleim eröltették rám az egész egyetem-dolgot, gyorsan kellett döntenem, hogy akkor mire szeretnék járni, pedig igazából szerettem volna pár évet kihagyni a gimnázium után, hogy magamtól alakuljon ki bennem az igény, hogy tanulni szeretnék és tudjam, hogy pontosan mi az, aminek tényleg lenne is értelme, mert ennek így nincs. Viszont nekik csak az számít, hogy legyen egy diplomám minél hamarabb. Tudom, hogy végzettség nélkül nyilván nem kapnék jelenleg jó munkákat, de ahelyett, amit most csinálok az egyetemen, bármi jobb lenne. Nem merem elmondani a szüleimnek, mert tudom, hogy nagyon ki lennének borulva (teszem hozzá jogosan), de tudom, hogy ezt így nem szeretném tovább csinálni...
2017. márc. 28. 16:12
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
65%
nehez ugy
2017. márc. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
91%

Azt fogják mondani -és jogosan-, hogy a harmadik egyetemet is ott fogod hagyni.


Amúgy nem tudom, hogy miért kell mindenkinek erőltetnie a diplomát??!

2017. márc. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Nem is mennék egyből harmadik egyetemre, csak ha rájövök, hogy tényleg szeretném és előrébb lennék vele. Magam miatt.
2017. márc. 28. 16:29
 4/25 anonim ***** válasza:
9%
Vegyél egy diplomát a piacon, nyomd az arcukba és mond, hogy már nem kell ezt folytatnod. Más sikeres színész is csak vette az érettségit, a diplomamunkáját meg lopta. nem te lennél az első [link]
2017. márc. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
86%
De mi a bánatért jelentkeztél alapból ilyen semmire nem jó szakra?
2017. márc. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Mert muszáj volt valamit választanom...
2017. márc. 28. 17:34
 7/25 anonim ***** válasza:
74%

és akkor most elmész gyárimelósnak meg napszámosnak, esetleg közfogisnak és majd utána kialakul benned? Ennek is a felénél jársz, én már a helyedben befejezném, utána ráérsz vmi normális munka mellett gondolkozni ilyeneken.

Amúgy mit tanulsz?

2017. márc. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
84%

Én is befejezném mostmár a helyedben. Én egy egyetemet hagytam ott, életem legjobb döntése volt, azóta se mentem vissza. De én csak fél évet jártam oda, 2 évet biztos nem dobtam volna ki az ablakon.

(Megsúgom végzettség "nélkül" 3 nyelvvizsgával is elég jól keresek, nem gyári munkás vagyok...)

2017. márc. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
91%
Végezd el amilyen gyorsan csak lehet az egyetemet. Nem kell húzni. Gondolom csak 3 éves bsc, akkor már csak egy éved van, annak is egy része csak szakdolgozatírás. Csinálj meg minden tárgyat előre, amit lehet a mostani és a következő félévben. Úgy tűnik, esetedben a jegy mindegy, hajts a könnyen elérhető jegyre. Közben hétvégén már elkezdhetsz dolgozni, most nagyon keresik a diákmunkásokat, rugalmas időbeosztást tudsz megbeszélni. Idővel egyre keveseb dolgod lesz az egyetemmel, hiszen előre felkészülsz a vizsgákra, beadandókra és fokozatosan növelheted a munkára fordított időt. Ez ellen a szüleidnek se lesz kifogása és te se esel két szék közt a pad alá. Hidd el, hogy van erre energiád, mikor ha nem most. 20 évesen, gyerek, család és megélhetési gondok nélkül. Szóval válasz külön utata az évfolyamtársaidtól és alaposan nézz utána, hogy hol lehet rövidíteni az egyetemeden. Pl választható tantárgyakat mind vedd fel előre, minek azzal csúszuni stb. Akkor az utolsó féléved már nagyon laza lesz és dolgozhatsz kedvedre.
2017. márc. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
71%

Nalunk a bsc is 7 feleves!

Vegezd el ketessel is es kesz.

Lesz diplomad, nem nyaggatnak

2017. márc. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!