Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normalis az, hogy ez engem...

Normalis az, hogy ez engem lelkileg megvisel?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, nem vagyunk szegenyek, viszont nem ertem a szuleimet.

Amikor hazajovok es visszamegyek az egyetemre mindig kerdezik, hogy mennyi penz kell, szukseg van penzre, mert enni kell, fenymasolni, miegymas, de mikor minden nap elmondjak nekem, hogy jaj megint nincs penz, mert eurot vettunk, meg ezt meg azt jon ram a siras, mert hiaba kell penz, nem merem ezert elkerni.

A masik meg az, hogy kiderult, hogy kijottek rajtam valami kiutesek, amivel orvosolunk, es olyasmikkel jottek, hogy fizethetnem magamnak az osztondijambol. Ugy csinalnak, mintha en tehetnek errol. Ezelott 5 evvel is ez volt a helyzet, kijottek valami kiutesek, es nem vittek orvoshoz, vartak fel evet,mig elmult. Most meg megint elojott.

Annyira sajnaljak a penzt,ha rolam van szo. Most is az utolso vizsgalat 20.000 Ft ba kerulne, meg ezelott volt egy 10.000 Ft os, es inkabb varnanak 1 honapot mig megkapom az osztondijat, minthogy kifizetnenek azt a penzt, mert anyun allitasa szerint ha ok ezt kifizetik nekem, akkor nem tudnak olyan uj felsokategorias gepet venni, ami nekik kellene.

Azon a szinten voltam, hogy mar sokszor arra gondolok, hogy nem is megyek sehova, nehogy az lesz a baj, hogy plusz penzt kell ram kolteni


2017. ápr. 1. 09:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%
Miért kerülne 20ezerbe a vizsgálat? Menj el a kórházba bôrgyógyászatra az ingyenes.
2017. ápr. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%

Nappalin jársz? vagy melózol közben vmit?


Milyen felsőkategóriás gépet akarnak vagy mi az lol?


Nekem se volt lehetőség , hogy otthonról vigyek lóvét a koliba, de amit írsz az durva azért.


Dolgoznak ők amugy?

2017. ápr. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudom, neked mi az a "nem vagyunk szegények" kategória, azt viszont igen, mibe kerül egy egyetemre járó gyerek, nekem kettő járt egyszerre, más-más városba. Jó, ha fejenként havi 100 ezerben megáll albérletestül, mindenestül. Ebből nem kell lelki problémát csinálni, hanem le kéne ülni a családnak, letisztázni, mennivel tudnak havi szinten támogatni, esetleg mit tudnak még neked félretenni segítségül, merthogy valamiképp el kell majd kezdeni az önálló életet is. Egyezzetek meg egy reális összegben, ezt utalják át neked minden hónap elején, a többit meg gazdálkodd ki ösztöndíjból, lakhatási támogatásból, egyebekből. Neked se árt, ha megtanulod beosztani a pénzt, és nem random kérsz a szülőktől, ha épp kell valamire. Kiütéssel pedig valóban nem kell magánrendelőbe menni, ha nincs rá keret.
2017. ápr. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
60%

Látszik hogy a szüleid tőled sajnálnak 1 forintot, de ha nekik kell valamire arra költenek bőségesen.

Nem értem miért kell fizetős vizsgálatra menned, már azzal spórolsz ha elmész SZTK-s rendelésre, az ingyenes, a TB-d támogatja, nincs ezzel semmi baj.

2017. ápr. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
92%
Amennyit tudnak adnak. A tobbiert nem kell hisztizni/ertetlenkedni/duzzogni.
2017. ápr. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Szlovakiaban elek, es valami verveteles analiziseket akarnak, mert lehet, hogy a veremben van valami, es attol jonnek ezek ki. Nem magan, ahova jarunk, de megis fizetne kell ertuk(nem tudom, mi hogy megy, ezen a teren nem vagyok jartas).

Semmivel nem fogok reszukrol utnak indulni,mert megmondtak, hogy miutan befejezem az egyetemet, semmivel nem tamogatnak, max lakhatom egy ideig naluk.

Folyton a penz miatt van nalunk a baj, apum pl ilyen havi 20.000 30.000 ft erteket kolt el a semmire, ilyen csoki,olyan udito, neha cigi...en ha megveszem egy 1000Ft erteku tusfurdot,mar veszekednek velem, hogy mire kell. Ha meg azg mondom, hogy befagyasztom az evemet es megyek dolgozni, nem engedik.

2017. ápr. 1. 10:24
 7/18 A kérdező kommentje:

Nem hisztizek, mivel nem olyasmire kerek penzt, hogy ilyen vagy olyan ruhat vegyek, hanem alapdolgokra.

Nem tamogatja itt a biztosito ezt a vizsgalatot. Nem akarok itt ezen temazni, mert szerintetek tamogatja, en meg tudom, hogy nem, ezert gyozkodjem itt az embereket

2017. ápr. 1. 10:27
 8/18 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem a szüleid próbálnak kicsit megfogni, mert nem érzed, nem érted a pénz értékét. Támogatnak, de azért legyen egy határ. Te ezt nem tudod meghúzni, ezért kénytelenek ők.

Az 1000 Ft-os tusfürdőből is látszik. Kb. 400 Ft egy teljesen normális márkás, nem gagyi tusfürdő.

2017. ápr. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
89%
Egyszerű a megoldás, el kell menni dolgozni egyetem mellett. Akkor is, ha nem vagytok szegények. Tök mindegy, hogy a szüleidnek nincs pénzük támogatni téged vagy van pénzük, de nem adnak, az eredmény ugyanúgy az, hogy nem lesz pénzed, ha nem dolgozol. Rengetegen csináljuk így. Hétvégi munkából és ösztöndíjjal együtt meg lehet élni.
2017. ápr. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
84%
Bocs, de ahhoz, hogy apád mire költi a saját fizetését, nincs közöd, pláne, ha a lakhatásod, kajád, ruhád meg van oldva általuk, és lényegesen több pénzt emészt fel, mint néhány csoki, üdítő ára. Nem köteles a szülő mindent megvonni magától a felnőtt gyereke kedvéért. Továbbra is azt tudom javasolni, hogy a valós vagy vélt sérelmeid dédelgetése helyett keress megoldást. A közös megegyezésen alapuló havi, egyösszegű támogatás mindenki számára egyértelmű, átláthatóvá, tervezhetővé teszi az anyagi ügyeket.
2017. ápr. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!