Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy nagyon...

Miért van az, hogy nagyon szeretnék belülről, lelkileg szenvedni?

Figyelt kérdés

Szeretném átérezni mit érez például egy depressziós, vagy hogy hogyan látja a világot. Érezni akarom az igazi lelki fájdalmat, és megérteni. Nem tudom igazán leírni mit érzek.

Szerintetek normális ez?

Sokan biztosan azt gondoljátok hogy feltűnési viezketegség, de én azért vonzódok ehhez, mert át akarom érezni, és SZENVEDNI AKAROK,de úgy igazán. Nem tudom miért, csak egyszerűen akarok.

Tényleg nem tudom ezt rendesen megfogalmazni..

Normális ez? Hogyan tudnám elérni? Vagy inkább hazudjak magamnak és legyek boldog ember? Azzal meghazudtolnám magam, és nem érezném magam jól. Most ezt így elolvasva lehet hogy hülyének tűnök.. Nemtudom. Tényleg. Semmit sem tudok.



2017. febr. 2. 20:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg még sosem csalódtál,nem volt fájdalmad. Kíváncsi vagy hogy milyen érzés. Olyan mintha valami nyomna belűlről kifelé. A lelki fájdalom lehet olyan erős, hogy úgy érzed mintha fizikai fájdalom lenne. De örülj neki hogy még nem éreztél ilyet,nem jó. :) Ne gondolj erre, "fedezd fel" azokat a dolgokat amik boldoggá tesznek. :) és mindjárt jobban fogod magad érezni.
2017. febr. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy de, biztosan éltem már át csalódást, fájdalmat, de mindig úgy érzem hogy ennél biztos van rosszabb és ez semmiség, ezért gyorsan túllépek rajtuk. Vagy nem tudom.

És ezt a gondolatot sem tudom kiverni a fejemből, hogy szenvedjek...annyira baromság vagyok amúgy..

2017. febr. 2. 21:12
 3/7 anonim ***** válasza:

Én ha egy sorozatban vagy filmben vagy könyvben olyan fájdalmat él át egy szereplő mint amit én is átéltem, akkor képes vagyok 10-edjére is megnézi csak azért hogy bőgjek, és bőghessek.


Nem tudom a kérdezőre ráillik-e ez, de itt biztos hogy nem arról van szó hogy még nem éltem át valódi fájdalmat, a saját átélt fájdalmaimat képzelem újra és újra.

2017. febr. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

De lehet ha ez az agynak egy "belső" ösztönzése hogy dolgozzam fel a múltat. Vagy az is lehet hogy egy magamnak való ember vagyok, és azért csinálom ezt hogy sajnálhassam magamat és felhánytorgatóan moroghassam hogy kicseszett velem a soros (persze nem cseszett ki, csak én vagyok elégedetlen mindennel).

Vagy az is lehet hogy azért csinálom mert intenzív érzelmeket élek át, és ilyenkor sokkal gyorsabban működik az agy, és élvezem hogy tisztábban látom a dolgokat, élvezem a "+ kapacitást" (nem tudom leírni jól mire gondolok, remélem valaki majd csak megérti xD)

2017. febr. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
28%
Kamasz vagy. A világfájdalom jellemző erre az életkorra, és ha nincs rá ok, keresel.
2017. febr. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ezek szerint rosszul fogalmaztam. Szeretném átélni és ezáltal megérteni mit érez, mit gondol egy depressziós, vagy bárki, aki máshogy látja a világot. Milyen érzés lehet lenyugodni a vagdosástól, mi okozhat akkora belső fájdalmat, hogy csak fizikai fájdalommal lehet átvészelni. Stb.


Már nagyon régóta érdekel a pszichológia és minden ezzel kapcsolatos dolog, mégis úgy érzem nem lenne elég elolvasni pár könyvet.

2017. febr. 3. 08:01
 7/7 anonim ***** válasza:
Mazochista vagy, ennyi az egész.
2017. febr. 6. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!