Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti támogatnátok anyagilag a...

Ti támogatnátok anyagilag a lányotokat, ha egyetem elvégzése után még csak részmunkaidős állást vállalna el, mert kitalálta, hogy mást is elsajátítana?

Figyelt kérdés
Elvégezve a Bsc szakot azt vette a fejébe, hogy elköltözik a fővárosba, de nem teljes állásban dolgozik, mert még egy szakmát és egy nyelvet is kitanulna. 22 éves.
2017. ápr. 3. 21:26
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
66%
Még jó hogy támogatnám, ha már megszültem csak nem hagyom, hogy nyomorogjon Pesten.
2017. ápr. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
76%
Igen, hisz előtte az élet, még most tanuljon meg mindent amiből később eltarthatja önmagát anélkül, hogy egy olyan szakmába kényszerülne amit megun/megutál majd. Inkább legyen több képesítése.
2017. ápr. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
91%
Hiába mondom, hogy igen, ha pénz nincs rá. Albrélet 80-100+rezsi és 2 havi kaució, szoba 50-60+rezsi és 2 hav kauciónál indul. RÉszmunkaidővel kb. megkeresi majd a kaja, bérlet és alán még egy kis szórakozás árát. Neked van legalább 100-150 ezred feleslegbe havonta?
2017. ápr. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
55%
Nem. (fiam is 22, mégis meg tudja oldani. Ha lenne pénzem biztos, hogy tömném, bár akkor nem tudna semmit sem értékelni). Voltam 22, tanultam és dolgoztam. Meg lehet oldani.
2017. ápr. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
63%
Csak Pesten lehet tanulni és részmunkában dolgozni? Konkrétan azért fizessenek albérletet neked, mert költözni akarsz? Mi köze ennek a tanuláshoz?
2017. ápr. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
75%
Inkább Te támogasd, mint egy 40-50 éves faszi.
2017. ápr. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
70%
#6 igazad van...
2017. ápr. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
93%

Ha megtehetem, igen, mert nem linkeskedni akar.

Ha nem tehetem meg, akkor nincs kérdés.

2017. ápr. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
98%

Te tudod, hogy mit engedhetsz meg anyagilag. Ha csak korlátozott mértékben tudod (vagy akarod) támogatni, üljetek le és beszéljétek meg. Nézzétek meg, hogy a rendelkezésre álló keretek között mi a reális. Pl. kereshet lakótársakat és többen bérelhetnek egy lakást. Megbeszélhetitek azt is, hogy kb. meddig akarjátok segíteni így, és hogy pl. majd ha elvégzi a sulit és jól fizető állása lesz, azért segítsen majd ő is a szüleinek.


A többfajta végzettség és több nyelv ismerete mindenképp előny később, több lehetőséget ad az elhelyezkedésre.

2017. ápr. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem inkább msot tanulja meg, amit lehet és érdekli, mert annál nagyobb az esélye, hogy később viztos lesz munkája, mert több mindenből válogathat.
2017. ápr. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!