Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy esett volna, ha ezt...

Hogy esett volna, ha ezt mondta volna neked édesanyád?

Figyelt kérdés

A nyolcvanas évek első felében született nő vagyok. Születésemtől kezdve beteges voltam,amiből aztán mindig kigyógyultam,csak míg más gyerek kettőt tüsszentett,nekem addigra 40 fokos lázam volt.

Komolyan bajom csak a csípőficam volt,amivel születtem,de azt is helyre lehetett hozni,mire járni kezdtem,már nem is látszott belőle semmi.

Felnőttkoromban hipofízis adenomám lett,az ahhoz tartozó hormonproblémák,féléve pedig pajzsmirigy alulműködés diagnosztizáltak nálam,Hashimotot.

Huszonéves koromig karcsú voltam,vékony derékkal,anyám csodált,hogy milyen szép vékony vagyok,de a két felnőttkori problémám miatt már majdnem 80 kg vagyok.

Anyám állandóan megjegyzéseket tesz,ahányszor csak meglát. Mivel ritkán lát,azt mondta,jobban meg tudja állapítani,hogy már megint mennyit híztam. Ilyenkor "lebálnáz". Már olyan vagy,mint egy bálna,derekad,mint egy fatörzs. A bálnázást olyan sokszor csinálta,hogy a férjem már szólni akart neki érte.

Még fel is jött hozzánk,leültetett minket a férjemmel a saját ebédlőnkben,hogy fontosat akar mondani: nekem nem szabad szülnöm,eszembe se jusson,mert beteg lesz a gyerek,nekem annyi bajom van,hogy nekem nem való gyerek,mert vagy a gyerek hal meg fiatalon vagy én,a férjemnek eszébe se jusson gyereket csinálni.

Köpni-nyelni nem tudtunk,mondtuk,hogy ezt majd mi eldöntjük. Erre nagyon megsértődött,hogy ő csak jót akart.

De ezután jött a java. Azt mondta,én hoztam be a családba olyan betegségeket,amilyenek még sosem fordultak elő benne semmilyen ágon,se lemenő,se felmenő,se oldalági. Honnan hozhattam én ezeket? Erre azt mondtam neki,hogy tudod,a nyolcvanas években,amikor én születtem,telítődtek a vizek hormonokkal,vegyi mérgekkel a gyárak miatt,ezért az én generációm...

és erre a szavamba vágott dühösen: hibás,igen,hibás a te generációd. Hogy szedtél te össze ennyi betegséget? Hibás kölyök voltál. Ezzel elment.

Megmondom őszintén,majdnem bőgtem. Én csak annyit akartam neki mondani,hogy az én generációm hormonügyileg tényleg kicsit betegesebb a régebbi durva környezetszennyezések miatt,és nem olyanok vagyunk (sok a harmincasok között a pajzsmirigyprobléma,illetve a hip.ad. is sokaknak van),mint ők annakidején,hogy a vasszög se ártott nekik.

Miért jó ez anyámnak?


2017. ápr. 7. 17:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%
Én ilyen után megszakítanám vele a kapcsolatot. Ez olyan mértékű sértés(ek) amit senkitől nem tudnék elfogadni, megbocsájtani. Jó érzésű ember ilyet nem mond a másiknak, még a gyerekének se.
2017. ápr. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%

ha jót akarsz magadnak, akkor nem mész anyukád közelébe. Ez biztos leépítene téged idegileg.

Sajnos ezt belőle nem lehet kiverni, mert ez a jóindulat rossz átfogalmazása. Ja, és nyugodta vállaljatok gyereket, mert a nagyobb problémákat ki tudják szűrni még magzatkorban.

Amúgy a te születésed idejében voltak olyan fog.gátló szerek, amik nem fog. gátlóként viselkedtek, csak a kialakuló magzatot megkárosították...

2017. ápr. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Nememem válasza:
100%
Az én édesapám is ilyen! Ne hagyd, hogy a rosszindulata és a nem megértő viselkedése rombolja az önbizalmad. Ez nagyon nehéz, tudom, de az nem szeretettel való odafordulás a lánya felé. Ugye te sem viselkednél igy azzal, akit szeretsz? Amíg ilyen tudasd vele, hogy nem kérsz a jelenlétéből és a véleményét meg tartsa meg magának. Jogod van eldönteni, hogy szeretnél-e gyereket. Ezek kemény betegségek, de nagyon sok ember beteg és küzd. Az életünk folyamán igenis a többségnek vannak betegségei. Engem is nemrég műtöttek. Van férjed, aki remélhetőleg úgy szeret, ahogy kell és otthonotok is, nem függesz már tőle, maximum érzelmileg. Az ilyen szülő mérgező...
2017. ápr. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%
Hát ne haragudj, de te is hülye vagy, ha még az 1. bálnázás után szóba álltál vele...
2017. ápr. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%
Mondd anyádnak, azt neki kell tudnia ki volt a spermadonor. Nézzen utána, ott milyen betegségek voltak a családban.
2017. ápr. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Engem is bántott,hogy meghíztam,nem nagyon ugrálhattam,hiszen igaza volt.

Meg ennyiért még durva lett volna megszakítani a kapcsolatot a saját anyámmal. De mostmár folyamatosan bánt,nemcsak ez az egy eset van azóta sem. A lakásunkat is ócsárolta már,miért ilyen,miért olyan,a hajfestésem is "prolis",én egyáltalán ne is fessem,a ruháim vitorlák,ő ezt nem venné fel,ö arra büszke,hogy leánykori súlyát visszaszerezte,divatos ruhákat hord,de "vitorlákból semmi sem lehet divatos",és bevitt még egy övön alulit,mikor elkérte a huszonéveskori ruháimat,mert én már úgysem tudom hordani,de ő igen.

2017. ápr. 7. 17:42
 7/18 anonim ***** válasza:
96%
Egészen biztos, hogy ezek után többet nem szólnék hozzá. Az ilyen görény minden, csak nem szülő.
2017. ápr. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
53%
beszéld meg anyukáddal, hogy ne tegye ezt. Ha meg nem használ, akkor mondd meg neki, hogy szia, téged ez nem érdekel, hogy itt ócsáról.
2017. ápr. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Szóval amíg karcsú voltam,dicsért,szeretett. Mindig mesélte,hogy milyen jó,hogy én bármit fel tudok venni,mert bezzeg a kolléganőjének a lánya már a harmadik kabátját hízza ki.

Mióta én se a régi kabátjaimat hordom (M-esből L-es lettem), azóta nem tud elfogadni sehogy sem,bánt,ócsárol,nemcsak kritizál.

Mi lehet ennek az oka?

2017. ápr. 7. 17:50
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem használ neki semmi,mondtam neki már,de ilyenkor csak fújja a magáét.

2017. ápr. 7. 17:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!