Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyának azt mondta 2,5 éves...

Anyának azt mondta 2,5 éves gyermek, hogy nem szeretlek. Tapasztaltatok hasonlòt?

Figyelt kérdés

Engem nagyon szeret, bùjik, puszit ad, spontàn mondja hogy szeretlek, ha èn mondom ô azt mondja "èn is"

Mindig èn altatom. Ma anya probalta kivètelesen, ekkor hangzott el az oninòzus mondat. Anya nagyon szereti, de labilis idegrendszere miatt a semmièrt is zsörtölôdik, kiabál mindenkivel. Èn is ordítottan mar a gyerekre es asszonyra is vissza, de elmondhatjuk hogy ô biztosan legalabb hùszszor tobbszor (es csak azt veszem szamitasba mikor mindketten a gyerekkel vagyunk) es alkalmankent 10 szer hosszabban es sokkal hangosabban kiabal. En ha a gyerek hisztijet mar nem birom akkor esek csak ebbe a hibaba, de ez legtobbszor csak elfolytott kiabalas es azutan megolelem es elmondom neki mi miert van, sot bocsanatot is kerek tole. Ezeket csak azert irom le hàttèrkènt, mert szerintem innen ered a nem szeretlek szoveg.

Szoval a kerdes, hogy masnal is volt mar hasonlo? En mit tehetnèk hogy szeresse? Vagy a gyerek sem tudja igazàn mit beszèl? (Nagyon fejlett a beszèdkèszsège koràhoz kèpest, ezèrt szerintem az anyja kicsit elfelejti hogy milyen kicsi mèg es a mentalis èrettsège nincs pàrhuzamban a beszèlôkèjèvel)

Ha van mèg kerdes ami ràvezethet a "megoldàsra" kérdezzetek. Koszonom....:(


2016. dec. 26. 21:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%

Mondjuk ha az anyja nem lenne vele idegbeteg, ez hibázik a képletben. Nem a gyerek hibája.

CSak még kicsi és nem tudja, hogy nem illik megmondani egy elmebajos szülőnek sem, hogy nem szeretlek.

2016. dec. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 gömbicica ***** válasza:
24%

Te kie vagy a gyereknek?

A gyerek pici antennaival megerzi a feszultseget. Ha van mellette egy feszult, egy nyugodt, az utobbit fogja valasztani.

Aztan akkkr is kepes mondani, hogy nem szeretlek ha valamiert letoljak,valamit nem engednek meg, amit o bizony szeretne

2016. dec. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
78%
Esetleg ha az anyuka is kiabál vele utána neki is elkéne mondania a gyereknek hogy minek mi a miértje ahogy nekedis. Ilyen idős a korban a gyerekek már értik mit miért mondanak a szülők. De ha a gyerek azt tapasztalja hogy a szülő "csak úgy kiabál vele" akkor neki is az fog lejönni hogy márpedig nem szeretik.
2016. dec. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
En vagyok az apja. Anya pedig sajnos ritkan fogad el jotanacsot, mert nehezen viseli azt ha valai nala jobban tud valamit. Szeretnèm ha igazàn szeretnè a gyerkôc, mert igy szèp az elet es anyat nagyon sajnalom hogy szomoru emiatt, plusz mèg dühèben ràn is keni az egèszet mert amikor èppen üvöltozik en probalom csitítani ami szerinte a gyerek ellene hangolàsa - agyrèm...
2016. dec. 26. 22:07
 5/21 anonim ***** válasza:
82%
hát ilyen anyát én se szeretnék. Szegény kisgyerek. És nagyon is tudja mit beszél, te se szeretnél egy olyan embert aki folyton kiabál meg veszekszik veled igaz?
2016. dec. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
66%

próbáljátok megbeszélni, hogy elhagyjátok az ordítozást - nagyon ijesztő a kisgyerekek számára! Hárman leültök: és megbeszélitek: elhatároztuk, hogy nem kiabálunk.

Meglepően értik a gyerekek ezt - és számotokra meglepően gyorsan helyreáll majd a béke. Ha hisztizik: nem akarok kiabálni, megbeszéltük.

2016. dec. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
33%

Nyugodj meg, nincs semmi vész :) Nekem két gyerekem van és tök jó házasságban élünk, de minket is kimerítenek idegileg a hétköznapok, a rohanás, a munka, az itthoni teendők, magunkra nagyon kevés idő jut, ez teljesen természetes, csak a tévében létezik a nagy családi idill, ahol a gyerekek nem üvöltenek és mindenki szereti egymást és persze mindent nyugodt hangon beszélnek meg. Nálunk is van konfliktus bőven és kár egy gyereket burokban nevelni és minden negatív érzéstől, viselkedéstől megkímélni, mert akkor nem az életre neveled, becsapod őt. Igazából ha azt látja a gyerek, hogy egy veszekedés után is szeretitek egymást és minden rendben, akkor ő is így fogja később a konfliktusait kezelni. Nyilván az okos tanácsadók megmondják a tutit, hogy nem szabad kiabálni, de van, amikor nincs más megoldás és elszakad a cérna.

Az én kislányom 2,5 éves, pont mint a te gyereked és neki naponta hangzik el a szájából, hogy nem szeretlek. Ezzel büntet minket, amikor nem tudja az akaratát kifejezni kellőképpen, amikor dühös, mert látja rajtunk a döbbenetet. Mondta már ezt nekem is, az apjának is, a tesójának is, a bölcsődében a gondozójának is, ő egyszerűen így fejezi ki, ha valamit nagyon nem szeretne, ha valamit nem akar, ha dühös ránk. Nyilván nincs ezzel tisztában még, hogy a szavainak milyen súlya van, mi is elmondjuk naponta neki, hogy ez rosszul esik apának, anyának, nem szabad ilyet mondani, ilyen korú gyerekeknél már megy a dackorszak is. Olvass utána ennek, hogy némelyik kicsinél mennyi konfliktussal jár és mennyire idegörlő a sok hiszti, némelyik gyereket alig lehet lenyugtatni, ha rájön az ötperc. Szóval ne hibáztasd magatokat, fog még cifrábbakat is mondani. A gyerekek ilyen korban még teljesen a szülők tükörképei. Ti vagytok neki a minta, azt csinálja és úgy, ahogy ti viselkedtek. Valóban megérzik a kicsik a feszültséget, ezért is kell azon dolgozni, hogy minél kevesebb legyen belőle otthon. Kitartást, mert ez egy igen nehéz időszak a gyerekekkel, a párodnak is próbálj meg több szabadidőt biztosítani, hogy ki tudja fújni kissé magát, mert nagyon nehéz reggeltől estig egy pici gyerek igényeit kiszolgálni. Mi is sok mindent elrontottunk már, de emberek vagyunk, tanultunk a hibáinkból és tudjuk, hogy mit nem szabad a jövőben. Mi is ordibáltunk már egymással nem egyszer, volt, hogy én is elsírtam magam semmitmondó dolgok miatt a gyerekek előtt, mert otthon jött ki az egész napos stressz, ami napközben ért. De mindig elmagyaráztam nekik, hogy mi miért is van, és hogy minden rendben van.

2016. dec. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%

Mégis kitõl tanulta vagy hallotta ezt a szót,hogy "nem szeretlek"?

Lehet az anya,ha a gyermek nem fogad szót,akkor ezt mondja neki?

De elõfordul egyes apáknál is vagy anyáknál is,hogy a gyerekeket befolyásolják és ilyesmikre tanitják.

2016. dec. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
46%
Dolgozik a feleséged, vagy 2,5 éve csak a háztartás és a gyereknevelés van neki? Talán jót tenne, ha kiszabadulhatna otthonról néhány napra addig is, amíg nem tud visszamenni melózni. Veled jól elvan a kicsi, gondolom, elbírsz vele egész nap is, nemcsak az esti fektetéskor. Vegyél ki pár napot, és legyetek ketten, az asszony meg hadd menjen barátnőhöz, szüleihez, vagy akár hotelbe wellnessezni nélkületek, ha belefér a keretbe. Mindenkinek jobb lenne, ha megnyugodva, feltöltődve menne haza.
2016. dec. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Itthon van mert van egy fel eves babànk is. Az a fèrj es apa aki nalam tobbet tesz a csalàdert, az hazudik.

Minden (!) reggel èn kelek a gyerekekkel ès minden (!) este 6-9 ig ertuk vagyok en furdetek, etetek, altatok csakhogy este elalvas elott anyanak legyen pici szabadideje... sot felajanlom neki gyakran hogy menjen, de nem megy... en mennek de ô sosem mondja hogy menjek, sôt... szabadsagom is azzal megy el hogy csak veluk vagyok.

En szeretek veluk lenni ezzel nincs baj. A baj az hogy ennèl tobbet akkor tehetnèk ha ketto lenne belolem. Emellett felelossegteljes allasban igencsak jol keresek, de kicsit kezd a munkam rovàsàra menni a kètfrontos helytàllàs....

En pontosan tudom hogy ebben a korban is iszonyu fogekony a gyerek es a mi tukorkepunk. Nincs burokban altalam sem mert hisztire nalam is elpattan a hùr, de irtam hogy vezetem le a konfliktust. Pontosan tudom mennyire nehèz a kèt gyerekkel a nègy fal kozott, pl 2 hete itthon vagyok, nem egyszeru, el tudom kepzelni milyen lehet honapokig, evekig.

2016. dec. 26. 23:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!