Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám gyakran szokta mondani...

Anyám gyakran szokta mondani hogy megöl, meg ver is ha ideges lesz. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már készítettem hangfelvételt, hogy megakar ölni, képet az ütés nyomairól. Azonban tudom hogy nem ölne meg, szóval nem tudom hogy ezt a helyzettel mit kezdjek? Rács mögé nem juttathatom,van egy hugom(12/L) akit ellenem fordít. Én 16/F vagyok.Egyszer verés közben próbáltam már lefogni, de inkább hagytam magam,mert aztán még kitalál vmit. Mit tehetek?

2017. ápr. 8. 11:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
38%

Keress hivatalos személyt, de rendőrt csak végső esetben, mivel sokuk korrupt, ez az igazság.


Inkább kísérletezz gyámhatóságnál, vagy... bármi hivatalos szervnél, akiről el tudod képzelni, hogy segíthet neked, de nem szeretnék sorolni ilyen szerveket, mert érzéketlenül bürokratikus, inkompetens és nem hatékony ilyen téren ez az ország, sajnos...

2017. ápr. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%

Első sorban azt kell kideriteni miert kapod a verést.... gondolom nem hobbiból...

Miert is kapod averéseket?

2017. ápr. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Múltkor elhagytam a kulcsot és azért
2017. ápr. 8. 12:29
 4/15 anonim ***** válasza:
93%

Kettes válaszoló: itt most másodlagos, hogy valakit miért vernek. Vannak, akik tényleg "rosszalkodnak" (nézzük pl a tinik esetét, ha már a kérdésben szereplők is tinik), és vannak, akik ártatlanul kapnak verést, vagy lelki terrort, vagy testi kínzást, és/vagy lelki terrort folytat ellenük a szülője.


Egy a lényeg itt most:

a szülő nem ütheti meg a gyerekét!


Az ütlegelés nem nevelés, hanem idomítás,

nem hatékony nevelés,

és még lelki károkat is okoz többségében.


A pofon határeset, ritkán, ha indokolt, de az is függ a körülményektől, miért legyinti meg , pl megalázásból-e, vagy csak úgy jelzésértékűen, hogy "ne lopj többé, fiam", satöbbi. (Ezek csak fiktív példák voltak.)


Ha már a miérteket nézzük, akkor inkább azt lehetne, hogy mitől ilyen szűkagyú egy szülő, hogy ütlegeli a gyerekét. (Vagy ha nem üti, de lelkiterrorban tartja, példának okáért, azt minek teszi a szülő...)


Az, hogy a gyerek mit és miért tett, ebből a szempontból másodlagos, most a kérdezőnek segítséget kell nyújtani. bár abban távból egyikőnk se fog tudni, sajnos, valószínűleg.


De együtt érzek veled, kérdező, ennyit tudok tenni.


Kérdező, gyámhatóság, mondom, vagy valaki,de hagyatkozz a megérzésedre, ne valami hülye pitsát fogj ki valami intézetben, aki csak hivatalból ül a seggén, és érzéketlen, és nem hatákonyan intéz ügyet, vagy neadjisten tovább rontaná a helyzeted.


Sajnos nincs választék Magyaro-on, hova fordulhatnál bizalommal... Ha nem Magyaro-on élsz, pláne nem tudom, hova fordulhatnál.


(Persze azt se tudjuk, a húgod pszichopata-e, hogy ennyire tartasz tőle is, vagy anyád pszichopata, vagy csak szimplán agresszív- ami utóbbi is súlyos hiba egy embertől, egy szülőtől.)


Na meg szerintem inkább védd meg magad, amennyire lehetséges. Önvédelemből te is lehetsz agresszív; és/vagy trükkös. Csak hát figyeld ki, nehogy provokatív szándékkal tegye anyád/húgod, nehogy az legyen a végén, hogy még rád fogják, hogy te bántod őket, és nem fordítva... Szóval amikor csak lehet, passzívan védekezz, hagyd ott őket amikor lehetséges, vagy tépd ki magad a karmai közül, de ha ez nem elég, akkor meg ésszel védekezz; és ha csak az se elég adott helyzetben, csak akkor legyél te is agresszív, de gondolkozz, mielőtt cselekszel, nehogy csapdába csaljanak téged...


(Bár nem tudhatom távból a sztoridat, hogy jó ember vagy-e, vagy nem.)

2017. ápr. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
16%

Azért ne felejtsük, hogy ez az érem egyik oldala, én azért kiváncsi lennék a felnött, szülő álláspontjára is... amig ez nincs addig lehető legnagyobb ostobaság bármi tanácsot adni, pláne olyat, hogy jelentsd fel, gyámügy stb,stb.

16 évesen amikor a kamaszkorban nem hiszem hogy azert csak ennyiben megallnak a dolgok, hogy csak elhagytam a kulcsom...

Ha.meg komoly lenne ezek a fenyegetőzések, akkor valaki biztos a közvetlen környezetedben közbelép... másik szülő, nagyszülő, hugod.... stb.

Én úgy godolom, hogy nevelesi szándékkal 1-2 pofon belefér. Pláne akkor ha neveletlen es tiszteletlen vagy, ami 16 évesen elég sűrűn előfordul.

Ebben sose fog egyezni a véleményünk, ugyhogy ezt itt le is zárhatjuk.

2017. ápr. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%

Előző, ha figyelmesen olvastad volna hozzászólásom, jeleztem, hogy ritkán ha pofont ad egy szülő, esetleg érthető lehet (bár én gyereket sose ütöttem meg - nagykorúságom alatt; hacsak nem gyerekkoromban virgoncul birkóztunk a pajtásaimmal, de akkoriban én magam is gyerek voltam).


De a kérdező lila foltokról beszél, basszus...!


Az érem másik fele másodlagos ez esetben.


Ugyanis nincs az az ok, ami által hatékony volna az ütés -pl lilára ütlegelés- a gyereknevelésben.

(Mondom, hacsak nem nagy ritkán egy pofon, de én még azt is talán vitatom, és sose ütöttem meg gyereket sehogyan.)


Szülői ostobaság, ha üti-veri a gyerekét.

És nem mellesleg lelki károkat is okozhat a gyereknek, egy szinttől egyértelműen okoz is.


Ez nem nevelés, és nem is ok semmiféle önvédelemre a szülő részéről,

hacsak nem késsel, baltával esett neki a gyereke.

Hatékonynak meg pláne nem hatékony nevelés.



- - - - - - -



! ! De te általánosságban díjazod a szülők részéről a lilára verést, ez a baj veled, előző! Még akkor is ostoba meglátás részedről, ha valamiféle hibát elkövetett a gyerek, és ekkor üti lilára a gyerekét egy szülő...



- - - - - - -



Ha a szülő lilára ütlegeli a gyerekét, akár csak egyszer is, ott részletkérdés, hogy a gyerek mit követett el!


Basszus, most ne abból induljunk ki, hogy itt egy kérdésben valaki hazudik-e, vagy sem, mert azt

nem a mi dolgunk eldönteni.


Persze egyébként tippelgethetnénk, hogy kamu-e a kérdés, de el kell dönteni: mellőzzük-e a kérdést pl mert kamunak hisszük, vagy pedig válaszolunk-e neki annak fényében, hogy feltesszük, hogy HA igazat mond, akkor vajon mi a helyzet és a lehetséges megoldás.


Arról kell tehát józanul vitáznunk, hogy tegyük fel, valóban az a helyzet, amit a kérdező kiírt, hogy lilára ütötte a szülője, és tegyük fel, hogy

nem valami szélsőséges önvédelmi kényszerből ütött a szülő, hogy pl a gyereke késsel nekirontott, és csak így tudott elmenekülni a szülő, a gyerek késelése elöl.


(Megjegyzem, nálunk volt több fordított szitu is, szüleim késsel támadással, fojtogatással stb éltek ellenem, de ezt itt nem ragoznám, visszaéltek a bizonyos szempontból vett kiszolgáltatottságommal.)


Visszatérve a kérdezőre: induljunk ki abból, hogy

nem valamiféle szélsőséges, gyermek részéről indított támadásról van szó, mikor is hazudik a kérdést kiíró.


Hanem tegyük fel, hogy nem szélsőséges gyermeki rosszalkodásról van szó (sőt, lehet tök ártatlan is a gyerek, amikor verik),


és lilára ütötte őt a szüle, ahogy írja.


Ennek fényében válaszoltam, és tartom álláspontom, hogy ha abból indulunk ki, hogy ez történt.


HA ez történt.


HA ez történt, akkor tök mindegy, mi volt a szülő indítéka, az egy másodlagos és későbbi kérdés!!


Az első kérdés bíróság elé cipelni az agresszív szülőt. Vagy valami hathatós megoldást a szülő ellen, vagy a szülő megnevelésére, mert nem szülőnek való az ilyen!


Se nem hatékony amit tesz a lilára veréssel egy szülő,

se nem normális hozzáállás!


(A gyerek rosszalkodásának megoldása másodlagos és későbbi kérdés. Előbb a agyament szülő karmai alól ki kell menekíteni.)


Előző, gondolkozz már! És ha egy két éves gyerek toporzékol -életkori sajátosságából eredően-, és a keze ügyében levő kést -amit a felelőtlen szülő a keze ügyében hagyott- a szülőjéhez vágja, és ezért a (helyzetet túlélő) szülő lilára veri a bölcsis gyerekét,

teszerinted akkor is "ühhhh, izéke, meg kell ám vizsgálni az érem másik felét, mi érte szegény szülőt",

vagy mégis mi???

Vannak, akik sajnos két éves gyereket is lilára vernek!!

Ez normális???


És vajon minek kell 16 gyereket lilára verni, a szülője részéről?? Ha, tegyük fel, rosszat tett is a gyereke, mégis mitől volna hatékony nevelés ez??


Nem arról van szó, hogy sose azért ütlegeli gyerekét az adott szülő (már amelyik),

mert nem hibázott a gyereke.


De ha hibázott a gyerek, akkor se ütünk lilára gyereket!!


(A gyerek -ha, tegyük fel- nagy butaságot csinált, akkor sem ütlegeljük lilára, meg lehetőleg sehogyan se, és ha már rendeződött az agresszív szülő elítélése a bíróság által, utána lehet azon agyalni, hogyan lehetne hatékonyan nevelni a boltból cigit lopó gyereket, vagy a drogozó, szexelő 12 évest; ha mondjuk a gyerek durva és ostoba dolgot csinált.)

2017. ápr. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
* 16 ÉVES gyereket
2017. ápr. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
94%

"Ha.meg komoly lenne ezek a fenyegetőzések, akkor valaki biztos a közvetlen környezetedben közbelép... másik szülő, nagyszülő, hugod.... stb. "


Hol élsz, ember, a Marson??


Teszerinted ennyire gyakori eset,

hogy nem tusolja el a szülő a saját agresszív nevelési attitűdjét??


Na ne vicceljünk, kérem...


Tudod te, hány szülő veri lilára a gyerekét,

és hány szülő molesztálja szexuálisan a saját gyerekét, és mindez NEM DERÜL ki?!


Pedagógus vagyok, tudom, amit tudok!


Egy sor gyerekek kétségbeesett, sokszor évek, mire esetleg szólni mer, hogy régen verte/molesztálta, vagy évek óta folyamatosan veri, és/vagy szexuálisan molesztálja a szülő, és akkor lehet agyalni UTÓLAG, a hercehurca megéri -e pl egy 16-17 évesnek, vagy inkább bekkelje ki 18 éves koráig... De fiatalabbak esetén is sokszor kilátástalan a megoldás....


ÉS SOKSZOR TESTI NYOM SINCS, pl nemi erőszak esetén, nincs bizonyító tényező.


Tudok esetről, amikor elektromossággal kínoz a szülőm de csak annyira,

hogy ne legyen nyoma, pláne ne legyen bizonyítható, h ilyeneket tett rendszeresen a gyerekével!


De amikor van bizonyító tényező, pl lila folt, akkor is legtöbbször kilátástalan a megoldást.


Van, amikor áthelyezik Intézetbe a gyereket, aztán az intézetis gyerekek veri lilára onnantól rendszeresen. Ez megoldás??? Magyarországi állapotok...

:(


Tudok olyan esetekről, melyekről a gyámügy, se senki illetékes semmit nem csinál, se a rendőrség!!

És nem csak én tudok ilyen esetek soráról...


(Én jelentettem már esetet feljebbvalónak, aki ügyintézésért felelős, többet

nem léphettem és nem léphetek idegen gyerekért,

mert nem hatásköröm.)


Szomorú, de tendenciózus inkompetencia - a rendőrség, a gyámügy stb részéről!


(Tisztelet a kivételnek. Én tendenciát említek, nem azt mondom, hogy sose derül ki a szülő agressziója, meg hogy sose rendezők időben és hatékonyan.

De legtöbbször nem rendeződik, és a gyerek látja kárát, sajnos.)

2017. ápr. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"rendezők" -> rendeződik


"Első sorban azt kell kideriteni miert kapod a VERÉST.... gondolom nem hobbiból... "


Ezt írtad, bakker, ne hazutolj már meg, légyszíves.


Nem pofont szeretnél kivizsgálni mit az érem másik oldala -ahogy fogalmaztál-, hanem hogy "jaj hát szegény szülő oldaláról is meg kéne nézni, miért veri a gyerekét".


Utólag meg azt vágtad hozzám hogy

"te nem verésről beszéltél, hanem 1-2 pofonlegyintésről".


Magyarán hazudozol itt!


Menj szórakozni máshova, léágyszíves...

A kérdező érdekében fogalmazom meglátásom, és vagy te is így járhatsz el, ha normális válasz adásról van szó (lehet viccelődni is, de nem egy ilyen kérdésnél),


vagy pedig hagyj fel a kötözködéssel, és a szókiforgatással!

2017. ápr. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Kérdező, 16 éves fiúként szerintem védd meg magad, és kész.
2017. ápr. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!