Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám gyakran szokta mondani...

Anyám gyakran szokta mondani hogy megöl, meg ver is ha ideges lesz. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már készítettem hangfelvételt, hogy megakar ölni, képet az ütés nyomairól. Azonban tudom hogy nem ölne meg, szóval nem tudom hogy ezt a helyzettel mit kezdjek? Rács mögé nem juttathatom,van egy hugom(12/L) akit ellenem fordít. Én 16/F vagyok.Egyszer verés közben próbáltam már lefogni, de inkább hagytam magam,mert aztán még kitalál vmit. Mit tehetek?

2017. ápr. 8. 11:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
65%
Ismerek én is olyan szülőt, aki mindenért veri a gyerekét. Sőt, egyidősek is vagytok azokkal a gyerkőcökkel, akiket ismerek, csak ők mindketten lányok, és a kisebbik már a nagyijával él emiatt. Megoldások: vagy elviselitek, vagy megpróbálod megbeszélni vele, vagy bekerültök egy intézetbe. Bocsi, de tényleg ez az igazság.
2017. ápr. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Látom, időközben szerencsére törölték az önellentmondó 65%-ost, aki saját magának ellentmondott és rám vetítette ezt a hozzáállását.


Először pártolni kezdte a szülőt, szó szerint azért, mert veri a gyerekét (ld második hozzászólás, az még olvasható), majd hozzám vágta, hogy én "ilyen, meg olyan vagyok" (nem idézném az alaptalanul lealacsonyító szavait), mivel ő -idézem őt- egy szót se írt verésről, hanem a szülői pofonok miatt nézné meg szülői szemszögből az esetet.


Eleve a kérdező világosan jelezte:

„Már készítettem hangfelvételt, hogy megakar ölni, képet az ütés nyomairól.“


(Bocsánat, hogy korábban lila foltként idéztem, inkább most szó szerint idéztem a kérdezőt, így pontos, de a lényeg ugyanaz.)


Ennek ellenére a 65%-os szerint "nem biztos, hogy hibás a szülő"...

Te magasságos...


Majd letagadta a 65%-os azt IS, hogy ő annak ellenére is két esélyesre veszi, hogy ŐSZERINTE akár érthető is lehet a szülő által az ütlegelés, hogy veri a gyereket...


Letagadta avval, hogy ő "csak az esetben értette, ha a szülő csak pofont adott".


Vissza lehet olvasni a 2. hozzászólásból, hogy "verésre" utalt a 65%-os, és nem pofonra, ahogy utólag hazudva idézte vissza saját szavait, bagatellizálva.


És azt is vissza lehet olvasni a kérdezőtől:

„Már készítettem hangfelvételt, hogy megakar ölni, képet az ütés nyomairól.“


Mégis, ezenközben mégis mi szól a szülő mellett arra nézve??


Ha rossz a gyereke, ha nem, az nem megoldás egy szülő részéről sem, amire a kérdező hivatkozik:

„Már készítettem hangfelvételt, hogy megakar ölni, képet az ütés nyomairól.“


Még nem hallottam soha senkitől logikus magyarázatot, érvet arra nézve, hogy mégis mi indokolja bárki szülőtől a verést?

Nem pofont, hanem verést mi indokol?!:

„Már készítettem [...] képet az ütés nyomairól.“


(Szó nem volt itt arról, hogy a kérdező késsel/baltával támadott volna az anyjára. Akkor meg...?)


De a 65%-os beszólogatott nekem alaptalanul, és utólag lehazudta, hogy ő a szülő általi verés

ELLENÉRE nem tartja kizártnak a szülő ártatlanságát(!) Szó szerint verést írt, tehát még egyszer, lásd: második hozzászólás.

A kérdező is szó szerint verésre panaszkodott:

„Már készítettem hangfelvételt, hogy megakar ölni, képet az ütés nyomairól.“


(Nem magam miatt érdekes annyira a moderáció, hanem itt gyermekvédelmi szempontból.)


Korrekt, hogy végül törölték azon hozzászólását.

Tisztázva.

2017. ápr. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Anya mentális állapota nem jó, ma már az öngyilkosságot emlegette mikor nem tudott belépni valahova...
2017. ápr. 8. 21:48
 14/15 A kérdező kommentje:
/Mert elfelejtette a jelszavát/
2017. ápr. 8. 21:49
 15/15 anonim ***** válasza:

Ezek alapján anyádnak van valami baja.

Semmiképp sem normális, amit csinál.


21/L

2017. ápr. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!