Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem tudom hogyan coming-outolj...

Nem tudom hogyan coming-outoljak othon? (hosszú poszt)

Figyelt kérdés

Sztori lényegében annyi, hogy idestova már 6 éve a szexualitásomon rágódtam, illetve hogy bi kíváncsi vagyok-e. Miután első partneremmel "sikeresen" lebuktam otthon egy sms miatt, kb 3 évig hanyagoltam a dolgot, mondhatni szégyelltem magamat hála anyáméknak. Azóta már kb 3-5 sráccal volt alkalmam megismerkedni, illetve van egy akivel ténylegesen megvolt az összhang és azóta is tart a kölcsönös vonzalom (távkapcsolat jelenleg, de srác meg tud látogatni néha illetve pont ugyanoda tervezek kiköltözni ahol ő él aka Belgium).


A dilemma csak ott van, hogy őseim nem tudnak semmiről és nem tudom hogy mitévő legyek. Eddig két megoldás jutott eszembe


1. Vagy várok a coming out-al mire kijutok Belgiumba (hozzáteszem alapból oda terveztem kiköltözni, anno 6 évig kint éltem családommal) tehát amikor már nem tudnának akadályozni( egyetemistaként nem vagyok még teljesen független anyáméktól, legalábbis anyagilag)


2. vagy amikor éppen kint vakációzunk Brüsszelben megpróbálok egy face to face találkát megbeszélni h anyáméknak bemutassam páromat (csak erős aggódalmam van h ez nagyban rontana a helyzeten és ezek után meg pláne nem akarnák h kiköltözzek külföldre)


Van egy olyan sanda gyanúm h valamit sejtenek arról hogy nem egészen vagyok hetero per se, de teljesen tanácstalan vagyok hogy mit tegyek..



2017. ápr. 10. 19:43
1 2
 1/11 anonim válasza:
85%

Ha felnőtt korú vagy, és anyagilag független, SOHA ne gondolkodj azon hogy mások mit szólnak... Felnőtt vagy, azt tehetsz amit akarsz, akivel akarsz, amikor akarod.


Senkinek semmilyen beleszólása nem lehet sem jogilag, sem semmiképpen...


Remélem boldog leszel.


Egy másik bi....

2017. ápr. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30%

1. ne hívd coming outnak

2. semmiképp se mutasd csak úgy be a párodat, az ilyen meglepetések nem jók, ezt nyugodt körülmények között kell, négyszemközt

3. először mondd el az "lazább" szülőnek, általában anyukák szoktak megértőbbek lenni, ő majd segít, hogy hogyan kéne a másiknak elmondani

4. ha nincs semmi oka, hogy most kéne elmondanod, akkor várhatsz is vele

2017. ápr. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

csak akkor mondd majd el, amikor mar elkoltoztel es teljesen fuggetlen vagy toluk anyagilag.

ne meglepetes legyen, ne mutasd be, hanem eloszor mondd el, es aztan kesobb majd bemutatod nekik.

2017. ápr. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
7%
Mitől van ez a késztetés, hogy magánügyet a nyilvánosságra hozzunk ??
2017. ápr. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Inkább,akkor közöld ha már elköltöztél. Ha rosszul sülne el, akkor már kidobni nem tudnak :D
2017. ápr. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Miután első partneremmel "sikeresen" lebuktam otthon egy sms miatt"


"őseim nem tudnak semmiről"


??

2017. ápr. 11. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
16%
Heti első meleges kérdés. Már kezd unalmasnak lenni a sok kamu.
2017. ápr. 11. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

#4 Azért az, hogy a szüleinek el akarja mondani, nem épp a nyilvánosságra hozás kategória.


Kérdező.. Ha nem megértőek a szüleid, akkor szerintem várj addig a megnyílással, amíg nem vagy tőlük teljesen független.

2017. ápr. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

7-es válaszoló: pedig nem kamu.


Nem azzal töltöm az időmet egyesekkel ellentétbem hogy kamu kitalalt dolgokat kerdezzek meg

2017. ápr. 11. 11:55
 10/11 anonim ***** válasza:
95%

Mivel úgysem fogsz megváltozni, ezért tökmindegy, hogy mikor mondod el, szerintem jobb túl lenni rajta. Nekik meg el kell fogadniuk.

Egy heteró.

2017. ápr. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!