Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy oldjam ezt meg, hogy a...

Hogy oldjam ezt meg, hogy a szüleim ne tudják meg?

Figyelt kérdés
Lefeküdtem a barátommal,akivel titokban kell járnom,ugyanis a szüleim eltiltottak tőle,majd a szex után ég fáj szúr pisilésnél,szerintem hólyaghurut..na ez mindegy is. Elmondtam nekik hogy biztos felfáztam,és most azért szedek tőzegáfonya kapszulát...de én tudom,hogy aa szex okozza...azon gondolkodtam,hogy orvoshoz fordulok,de hogy menjek el háziorvoshoz úgy,hogy senki ne tudja meg? Vagy egyántalan hova menjek,urológiára? A lényeg,hogy oldjam meg,hogy ez ne derüljön ki? És ha kapok rá gyógyszert,mennyibe kerül kb?
2017. ápr. 13. 23:17
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
26%

Attól függ mennyi idős vagy. Ha elmúltál nagykorú,akkor nemsok beleszólásuk van a szüleidnek,se a szexuális,sem pedig az egészségügyi dolgokban. Viszont ha még velük élsz,akkor érdemesebb betartani a szabályokat,mert ha megtudják,és elegük lesz ebből,akkor már nem kötelesek eltartani téged. Remélem tudtam segíteni.

Üdv

2017. ápr. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
88%
Nőgyógyászhoz menj, ő tud neked ebben segíteni! A gyógyszerek viszont mind drágák, úgyhogy az már egy jó eset, ha 5000-ből kijössz.
2017. ápr. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
95%
Nyugodtan menj el háziorvoshoz, mondd el a szüleidnek, hogy nem javul az állapotod. Nemcsak a szextől lehet hólyaghurut, nem kell a szüleidnek megtudni, mi történt. Sajnos, ez gyakran visszatérhet, úgyhogy figyelj a bőséges folyadékbevitelre, gyakori pisilésre, szex után is azonnal ürítsd ki a hólyagodat. És persze védekezzetek.:-)
2017. ápr. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
74%

Inkább elkaptál tőle valamit. Szex után nem ég és fáj.

Már csak a terhesség hiányzik, és tökéletes lesz a kép.

2017. ápr. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
23%
jaj de irigy valaki, nagy lánynak nem kell elmondani a szüleinek. inkább ujjits be te is nőt ahelyett h itt osztod az észt.
2017. ápr. 14. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
44%

Nő vagyok.

A szülőknek meg kéne tudni arról, ha a kiskorú gyerek nemi betehséget szed össze.

2017. ápr. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
67%

Ha hólyaghurutod van akkor már rég kellett, hogy legyen, és a szex is fájt volna, valószínű, hogy nem is lett volna. A szextől meg nem szúr, fáj, ég. Itt valami más a gond.

Menj el nőgyógyászhoz. Ha kiskorú vagy akkor a gyereknőgyógyászhoz menj.

2017. ápr. 14. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
81%

Szex után javallott kimenni pisilni minél előbb, segít a húgyúti fertőzések elkerülésében.


Én háziorvoshoz mentem hasonló esetben, engem is mindenféle durva szexuálisan terjedő betegséggel riogattak, aztán csak sima húgyúti fertőzés volt. 3 tablettát kellett beszedni és 3000 volt. De ennek több, mint tizenx éve.

2017. ápr. 14. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
81%
Egyébként nem biztos, hogy egy vagyon lesz a gyógyszered - az enyémek 1200 és 300 Ft-ok voltak fertőzésre.
2017. ápr. 14. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
85%

Pár tévhitet osztanék el orvostanhallgató lakótársam segítségével:

- Ez egy sima hólyaghurutnak hangzik; kijöhet szex után is, de nemcsak attól lehet, és nőknél elég gyakori, így anyukád előtt nem kell szégyellni (és azt sem muszáj elmondani, hogy a szextől van). Ettől még urológiai fertőzés, nem nőgyógyászati; nem számít nemi betegségnek. Háziorvos tudni fogja kezelni. Mindenképpen orvoshoz kell menni, mert veszélyezteti a vesét!

- Immunrendszer erősítése nagyon fontos, emellett az erre hajlamosaknál ajánlott kerülni a műszálas alsóneműt, az illatosított wc-papírt, érdemes kezet mosni wc-re menés előtt is, nem csak utána. Szex után érdemes rögtön wc-re menni.

- A gyógyszerek nem extrém drágák erre, általában a Monural port adják (800 ft körül), vagy a Ciprobay vagy a Zinnat nevű tablettát (előbbiből a kisebb kiszerelés 2500 körül, utóbbi 2000 körül).


Ez már saját tapasztalat, nem a lakótársam mondta, bár szerinte se hangzik rosszul:

Ha hajlamos vagy erre a fertőzésre, vegyél tőzegáfonya tablettát (Rossman, DM, gyógyszertárak árulják) és 1 hónapon belül napi 3 szemet vegyél be. Ezt a kúrát végigcsinálod és nem jön elő jó darabig ez a nyavalya. Fontos, hogy ha már előjött és csíp, akkor ettől nem biztos, hogy elmúlik, ez megelőzésnek jó.

Vény nélkül kaphatók közül a Rowatinex enyhébb fertőzést elmulaszt (ez se drága).

2017. ápr. 14. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!