Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hány évesen érdemes elköltözni...

Hány évesen érdemes elköltözni otthonról?

Figyelt kérdés
Itthon elég jó dolgom van, de nem akarok a szüleim terhére lenni. És gyakran szüleim is felvetik, hogy pár év múlva ugye elköltözök-e. De szeretek itt az erdő szélén lakni. Városba nem szeretnék lakni. Attól is félek, hogy ott nem érezném otthon magamat. Leírnátok, hogy hány évesen költöztetek el, tetszett-e a másik lakás, hogy hogy éreztétek magatokat ott, és hogy milyen helyre költöztetek?

2017. ápr. 14. 14:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%

19 évesen. Tanyáról - nagyvárosba.

Nem okozott nehézséget ;)

2017. ápr. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem nem életkor, hanem életszakasz függvénye. Nem mindenkinél ugyanakkor jön el a lehetőség arra, hogy már önállósodni tudjon. Én 22 éves vagyok, egyetemista, a diákmunkáim sajnos nem fedeznék az önálló háztartás költségeit, így még a szüleimmel élek. Viszont az igényem már megvan arra, hogy különköltözzem, saját otthonom legyen, a magam ura legyek.
2017. ápr. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
Csak most leszek 20, de mar koltoznek, de olyan szinten, hogy akar a kornyekrol el teljesen is. Nem szeretem a jelenlegi varosomat, unalmas, az emberek pletykas szemetek. Viszont most a kornyeken tanulok, itt talaltlam munkat, szoval egyenlore maradok. De lehet, hogy masfel ev mulva, a suli utan mar elkoltozok. Nem tudom, sok fele tervem van, majd amerre az elet sodor igazabol. :)
2017. ápr. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%
Én 22 vagyok, és nyáron fogok elköltözni a szüleimtől :)
2017. ápr. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%
Amikor már a szüleid anyagi segítsége nélkül el tudod tartani magad!
2017. ápr. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
89%

23 vagyok, nálunk ez valahogy fokozatosan zajlott le. Mivel koliban nem jutott nekem hely, albérletben lakom, mióta egyetemista vagyok, amit eleinte a szüleim fizettek. Aztán szépen fokozatosan egyre kevesebbet jártam haza, kitapasztaltam, hogy tudok kiteremteni annyi pénzt, hogy megéljek belőle, így egyre kevésbé szorultam rájuk anyagilag is, úgyhogy mostanra jött el az, hogy hivatalosan is külön élek. Még azért kapok tőlük némi támogatást, hogy ne kelljen annyira számolgatnom a forintokat, de igyekszem minél önállóbban megoldani az életemet.

Nekem ugye az egyetem miatt muszáj volt eljönnöm, de igazából már igényeltem is, és a várost is szeretem. 4 év alatt 4 albérletem volt, a lakás nekem egy olyan dolog, hogy legyen hol lefeküdni, aztán kész, mert szinte sosem vagyok ott, vagy dolgozom, vagy iskolában vagyok. Amúgy nem panaszkodom, jól érzem magam ebben az életben, szerintem ebben a korban már egészségesebb, ha az embernek van saját élete. Ez persze nem jelenti azt, hogy meg kell szakítani a kapcsolatot, vagy hogy bárminek is meg kell romlani. Szerintem nálunk ideálisan zajlott le ez a folyamat.

2017. ápr. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%

21 evesen koltoztem el otthonrol, eleinte meg segitettek a szuleim, most mar teljesen onellato vagyok. Egy kisvarosbol kerultem fel Budapestre.

Szerintem nem az eletkortol kell fuggove tenni, hanem ha neked megvan ra az igenyed es a korulmenyek is adottak.

2017. ápr. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
De az a baj, hogy én szeretek itt élni. Ismerem az egész erdőt, minden szabadidőmbem ott vagyok. És nálunk az lett megszokva, hogy együtt van az egész család. Mert nálunk mindenki velünk lakik (csak lakott, mert már az idősebbek meghaltak). És én talán nem tudnám annyira elviselni, hogy nincs legalább egy ember mellettem, de biztos meg lehet azt is szokni. Én inkább valahova az erdőbe költöznék. De nincs ki velem jöjjön, és csak attól tartok, hogy valami baj és nem tudok segítséget hívni.:(
2017. ápr. 14. 15:53
 9/15 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem elköltözni egy albérletbe, egyedül teljesen hülyeség, és drága is. 100 ezer forinttól kezdődik egy Budapesti albérlet...még jó esetben elmegy a fizetésed fele az albérletre, és még rengeteg idő is, takarítani, meg ilyenek. Akkor érdemes elköltözni otthonról, ha van egy barátnőd/barátod és együtt béreltek. Egyedül lakni albérletben nagyon rossz.
2017. ápr. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
75%

Életkortól egyáltalán nem függ, sokkal inkább a körülményektől. Egyetem, munka, párkapcsolat miatt költözik el otthonról a legtöbb ember. Ha ezeknek valamelyike fenn áll és a lakóhelyedtől távol van, akkor sajna vagy nem sajna cuccolni kell. Ugyanez van ha az ember párkapcsolatban él.

Egy dolgot nem szabad csinálni (mármint a gazdagok ez alól kivételek, mert hát nekik ez nem ügy): csak azért elköltözni, mert már vagy huszonpár éves a haverok cikiznek, hogy még mindig otthon laksz. Ha jó a kapcsolatod a szüleiddel, egyetem/munka nem indokolja, idegenekkel haverokkal egyébként sem vágysz összeköltözni, akkor felesleges vagyonokat beleölni egy lakásba/albérletbe. Ha van barát/barátnő, akkor nyilván, költözni érdemes, főleg ha már komoly a dolog.

Sajnos Magyarországon ez már nem ciki vagy nem ciki alapon működik, hanem van-e rá pénzed vagy nincs...itt ebben az országban még a tehetősebb családok gyerekei is ingáznak inkább nap, mint nap, mert a vonat/buszbérlet még mindig ezerszer olcsóbb, mint az albérlet. Sajna ez van ilyen időket élünk. Amerikában meg a nyugati országokban nyilván másként van.

2017. ápr. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!