Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hány éves korban érdemes...

Hány éves korban érdemes manapság elköltözni otthonról?

Figyelt kérdés

Albérletbe szeretnék menni,a közeljövőben, van egy kis félretett pénzem ami elegendő kaukcióra és az első néhány hónapra.


23 éves vagyok,otthon én vagyok a szüleim szeme fénye,szeretem a szüleimet,szeretek itthon lenni,de ha itthon maradok úgy érzem sose nőnék fel.

Szerintetek érdemes lenne lépnem a közeljövőben?



2014. dec. 28. 13:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
39%
Hát, szerintem menj minél előbb! Persze, spórolsz, ha otthon maradsz, de ilyen alapon 50 évesen is otthon lehetnél... Menj, kezdj önálló életet! :)
2014. dec. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

Amint elköltözöl nem lesz félretett pénzed. évekig hónapról hónapra fogsz majd élni. 99% 1 % ha nyersz a lotton.


maradj otthon gyűjtsed a pénzt. Ha egyszer találkozol egy lánnyal aki hasonlóképpen cselekszik na akkor elköltözhettek együtt. ha szerencséd van 30 éves korodig otthon laksz 30 éves korodra kettőtök lesz annyi pénzetek hogy egy lakás 60% zsebbe lesz. na onnantól lesz szép az élet. főleg a szülők azt a 40% odaadják.

2014. dec. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%

" na onnantól lesz szép az élet. főleg a szülők azt a 40% odaadják."


Ez nagyon aranyos megfogalmazás volt.(bocs az offért)

2014. dec. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%
Óh, hogy milyen anyagias itt mindenki... :) Ha a pénz fontos, persze, maradj otthon!
2014. dec. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%
Ha van munkád, akkor költözz el, ha érzed már, hogy menni kellene. Ha nincs munkád, akkor szerezz. Szóval, érdemes önállósodni, de ahhoz munka kell.
2014. dec. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

Én ha tehetném a pénz miatt maradnék. Én ne tehettem és a ballagás után egyből el is költöztem, össze a párommal albérletbe. Rengeteget "kidobunk" az ablakon az albérleti díjra... Ha jól kijössz a szüleiddel én maradnék a helyedben.


22/L

2014. dec. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes?! Minek?


Albérletbe költözni akkor kell, ha családot alapítasz (összeköltözöl a pároddal), vagy a munkád miatt kell a munkahelyedhez közelebb költözni.


Albérlet: fizetheted az albérletet, pénzed nem marad, spórolni nem tudsz, se szórakozásra nem marad, így társat, párt sem találsz.

Takarítás, főzés, mosás, bevásárlás, ami most otthon megkapsz, mind rád vár, időd sem lesz.


Menj szórakozni, éld ki a fiatalságod, és ha megtalálod akivel együtt akarsz élni, akkor ráérsz költözni.

2014. dec. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Épp ennyi voltam, mikor külön költöztem 7 éve anno! Amúgy ettől függetlenül most is én vagyok a mama szeme fénye:)

Persze volt munkám, és a rezsit tudtam fizetni - kaját otthonról többségében kaptam, hétvégente mindenképp kihasználtam a szombati közös ebédet (amikor édesanyám még csomagolt több napra elegendő készételt)

Tehát éhen nem haltam, havi 1 bulira azért volt lóvé - ekkor tanultam meg megnézni a boltokban a termékek kilóárát, literárát, tanultam meg spórolni. Ha külön laksz, az mindenképp egy plusz pont csajozás szempontjából is. Persze ha fiú vagy. És persze ha van munkád. :D

2015. jan. 3. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Nem igazán van olyan, hogy érdemes, ez sok tényezőn múlik. Én pl. már elköltöztem volna hamarabb, csak az anyagi lehetőségeim nem voltak megfelelőek, az utcára meg nem akartam kerülni, vagy visszakuncsorogni magam. Egyszer próbálkoztam albérlettel pár hónapig, nem jött össze, ráfizetés volt még úgy is, hogy nem egyedül voltam. Meg a munkaügyi helyzetem is sokáig labilis volt, úgyhogy nem volt más lehetőség, mint otthon maradni, rendezni a soraimat, és gyűjteni, amikor van mit. 30 éves vagyok, mostanra egy kis garzon árát összeszedtem (ebben van Fundamenta lakáskassza is). Úgyhogy én most már nézem a lakásokat, és nagyon úgy néz ki, hogy nem kell majd hitelt felvenni.

Jó lett volna hamarabb is, már csak azért is, mert nagyon feszült otthon a légkör, nekem nincs békés családom, de így alakult.

2015. jan. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
0%
50 éves kor alatt semmiképpen.
2015. jan. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!