Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Sopron/Szombathely melletti...

Sopron/Szombathely melletti falvakba ÉRDEMES elköltözni, hogy onnan Ausztriába (vásárokba, hotelekbe) ELADÁSI CÉLBÓL szállítson bárki saját (házi) 100% BIO tojásokat, kecsketejet?

Figyelt kérdés

Van ott (vagy helyben a városokban, vagy Ausztriában) ezen háztáji őstermelői termékekre meglehetősen bő kereslet?


Vagy - legalábbis - jobb, mint az ország keleti és középső részein?



2016. dec. 29. 18:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Ausztriában sokkal nagyobb a kereslet/kínálat és a vásárlóerő a kézműves és/vagy bio termékekre , mint itthon. Az osztrákok emellett a saját termékeiket, szolgáltatásaikat sokkal, sokkal többre tartják minden más országéinál. Én itt élek az É-NY-i határszélen, de itt sincs komolyabb kereslet és kínálat sem ilyesmire. Szóval egy magyar kézműves/bio terméket szerintem Ausztriában nehéz lenne bedobni a piacra, de nem reménytelen. A pozsonyi piacban én sokkal több fantáziát látok. Irj privátban, ha több infót szeretnél.
2016. dec. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A bio-termékek iránt nagy a kereslet , régebben egy osztrák péknél dolgoztam , aki Eisenstadt - ból Bécsbe és Graz - ba szállít bio termékeket jó magas áron és működik !A főnökön kívül persze mindenki magyart .

Van egy hentes is , bio marhát árul , csak az kap bélszínt és hátszínt , aki vesz más húsból is kb. 10 kg.- ot nála....Tehát vásárlóerő az van !

Bécs nagy város és az osztrákok sokat keresnek , hajlandóak az egészségükre áldozni.Viszont probléma , hogy Bécsből ( ahol a vásárlóerő lakik )nem fognak a határ mellé lejárni bevásárolni , a pénzükért házhoz kell vinni a terméket.


Ez a jó része a dolognak , a rosszabbik az , hogy erre a piacra nehéz betörni , idő és pénz , amíg ez kialakul , aki ilyen dolgokat árul , annak általában van egy boltja , és onnan jár ki vásárokra , vagy kiszállít .

Ha osztrák lennél , akkor bíznának benned és megvennék, de ugye te magyar vagy.


A jogszabályokat azért be kell tartanod , tehát a tojásnak címkézettnek kell lennie , a tejen meg jó ha van lejárati idő és számla is kell hozzá.

Jó lenne valamilyen kiszállítás is ( a fenti pék vett 8 db mikrobuszt és megoldotta )


Ez szerintem úgy működne , hogy keresel egy osztrák partnert , aki hasonló profilú termékeket árul ( bio bolt , bio pékség ) és neki szállítasz , ő meg továbbadja.Így megkapod az ügyfélkörét , a kiszállítási körét ,a marketingjét a te dolgod pedig leegyszerűsödik , mert csak egy helyre kell szállítanod , azt meg csak megoldod.


Ha megpróbálsz , mondjuk ( mint a kérdésben ) egy hotelben kecsketejet árulni , akkor úgy vágnak ki onnan , hogy csak úgy repülsz ....

2016. dec. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!