Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudok tenni, hogy a...

Mit tudok tenni, hogy a gyerekemnek jobb legyen?

Figyelt kérdés
8 éve váltunk el,nem volt jó válás,és azóta a gyermekemmel való kapcsolattartásunk is sorozatban akadályba ütközik.Most egy újabb gyerektartásdíj módosítás miatt lesz jelenésem a bíróságon,de ennek utánajártam.Két éve iskolaidőben külföldre utaztak(nem írok országokat,messzire)2 hónapra,visszajöttek,tavaly nyáron 4 hónap a balatonon,gyerek iskolaváltás,nyár végén vissza,iskolát itthon kezdte.Télen külföldre utaztak iskolaidőben két hétre messzire,visszajöttek,most ismét balatonhoz költöztek nyárra,de mivel gyerekem nem szeretett oda járni iskolába a macerálás miatt most iskolába sem jár,azt mondta otthon tanul de nincs vele foglalkozva és félünk,hogy ennek nem lesz így jó vége,ráadásul egyre gyakrabban sír amikor elbúcsúzunk egymástól amit szintén nehéz végignézni.Ezerszer elmondta,hogy szeretne sokkal többet velünk lenni,tisztában van vele,hogy az anyja miatt nem lehet,az éveket számolgatja,hogy mikor lesz 14 éves,hogy többet lehessünk együtt.Az anyja számára a gyerekem a legjobb eszköz amivel bánthat,csak arra nem gondol,hogy ő ezt hogy éli meg.A pénzért sok mindenre képes."majd ha több pénzt fizetsz talán rugalmasabb leszek a láthatással"Ez egy üzenete a sok közül.Azt szeretném megtudni,hogy a gyerekem érdekében mit tudok tenni,hogy rendszer legyen a kis életében ne ez ami most mert ez nem jó neki.Mi örülnénk neki ha mi vihetnénk iskolába,szeretnénk ha velünk élne és a kapcsolattartásról is teljesen más az elképzelésem mivel egymástól váltunk el nem a gyerektől.Sajnálom,hogy ilyen hosszú,még annyit,hogy az emelt gyerektartás semmi alapján nem indokolt,viszont a gyerek nevén indított lakáselőtakarékossági számlát szeretnénk nyitni 8 éves futamidővel,mire az lejár felnőtt lesz és tőkének jó egy ingatlan vásárlásához,és ez a gyereké lenne,nem tudná az anyja eljátszani.Hogyan tudjuk ezt intézni,milyen okmányok kellenek hozzá,elindítható e egyáltalán és ha az anyja nem támogatja mit tudunk tenni?
2017. ápr. 16. 00:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérd, hogy helyezzék el nálad a gyereket, ha ő is ezt szeretné.
2017. ápr. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt ajánlom mint az első. Így simán odaadják már csak azért is mert stabil előhelyed van még az anya hordozgatja össze vissza ráadásul nem is szereti azt a közeget, ez nem jó a mentális egészségének.
2017. ápr. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek elsővel. Lakáskasszát nyithatsz az ő nevére minden további nélkül, nem kellenek az okmányai. Te vagy a szerződő, ő a kedvezményezett. Azt viszont tudd, hogy a legjobban a rövidtávú (4 éves futamidejű) betétközpontú konstrukció (tehát nem a "kedvezményes" hitellel ötvözött) éri meg.
2017. ápr. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Ez full zagyva.
2017. ápr. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A mostani tárgyalás a gyerektartásról fog szólni,nem tudom,hogy megemlíthetem és kérhetem ezen peren belül,hogy mi nevelhessük a gyermeket vagy új pert kell indítani?A lakáselőtakarékossággal kapcsolatban érdekelne még,mivel az én nevemen már fut egy,ettől függetlenül akkor a gyermekem nevén tudok indítani egy másikat kedvezményezettként én pedig szerződőként szereplek?Örülnék ha ez megoldható lenne így,utána fogok járni,csak szeretnék érdeklődni ha esetleg valaki tud konkrétat ezzel kapcsolatban!?
2017. ápr. 17. 06:33
 6/7 anonim ***** válasza:
Az első problémához nem tudok hozzászólni, lakáskasszád viszont lehet akármennyi, a lényeg, hogy mindegyiknek más legyen a kedvezményezettje, az állami támogatás miatt. Én is kettőt fizetek. Egyenesági rokonok át is ruházhatják egymásra, vagyis pl. a sajátodban összegyűlt pénzt a gyereked is felhasználhatja és fordítva.
2017. ápr. 17. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is költözzön hozzád a pici.

Viszont azt tanácsolom, hogy ne gyakorin/ismerősöktől érdeklődj, inkább keress fel egy ügyvédet.

2017. ápr. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!