Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljunk, ha a szüleim...

Mit csináljunk, ha a szüleim erőltetik, hogy vegyünk saját házat, mert "az sokkal jobb"? MIért kell így belefolyni a pénzügyeinkbe?

Figyelt kérdés

Folyamatosan ez a téma, hogy mikor akarunk végre kertesházba költözni...

Budapesten élünk, a Belvárosban. A lakásunk nagyon nagy van hozzá hatalmas terasz is, a környék is jó, rengeteg az étterem, kávézó, bolt. Szóval nem egy lakótelepi lakásról beszélünk, ahol azt is halljuk, mikor horkol a szomszéd, vagy ahol még a babakocsi sem fér el normálisan. Mert anyának ez a legfőbb indoka, hogy az a kicsinek is jobb lenne (van egy 11 hónapos kislányunk).

És hogy sokkal jobb lenne, ha lenne saját kertünk, meg egy családi házban sokkal szabadabbak lehetnénk, nem kéne figyelnünk a szomszédokra. De így sem kell, mert nem hallatszanak át a zajok, hangok.

Meg pl. nagyon szeretem a high-end márkákat és most is kaptam a vőlegényemtől egy drágább cipőt és anya megjegyzi, hogyha nem ilyen hülyeségekre szórnánk a pénzt, meg nem költenék a picire is vagyonokat havonta, akkor lenne pénzünk kertes házra... De így is van, csak mi egyszerűen nem szeretnénk elköltözni innen, mikor a kedvenc helyeink még gyalog sincsenek messzebb, mint 10 perc és a lakás is gyönyörű, mint egy ékszerdoboz.

Tegnap is homokozott náluk a lányunk, anya pedig nagy szomorúan mondja, hogy nézzem meg, milyen örömtől fosztom meg, amiért bezárom egy lakásba... Már többször elmondtam neki, hogy ez számunkra tökéletes, örülök, hogy nem kell folyamatosan füvet nyírni, havat lapátolni télen, foglalkozni a növényekkel, 2x-3x ekkora területet rendben tartani, stbstb. De semmi hatása...

24 éves létemre úgy kezel, mint egy óvodást és csak a saját "igazát" fújja.


2017. ápr. 9. 10:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%

A vőlegényeddel együtt leültök anyósékkal és mindketten kategorikusan kijelentitek, hogy köszönitek a jó tanácsokat, de nem terveztek elköltözni, szerettek ott lakni, és nektek megfelel, így köszönitek az aggódást, de többet nem szeretnétek hallani erről. És ez volt az utolsó alkalom, hogy ez szóbajött. Felnőttek vagytok és úgy éltek, ahogy nektek jó.

Ha nem bír leállni az ekézéssel, akkor fel lehet ajánlani neki, hogy ne jöjjön, ha nem tetszik valami.

2017. ápr. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
31%

Azt csinálsz, amit akarsz.


De nekem is fura, hogy kb csak arra hivatkozol, neked mi a jó, a gyerek fasorban sincs...

2017. ápr. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Nincs még egy éves... Szerintem édes mindegy neki, hogy egy kétemeletes, kertes házban alszik, vagy egy három hálószobás lakásban. Ő is jól érzi magát, boldog baba és nekünk ez a helyzet tökéletesen megfelel.
2017. ápr. 9. 11:05
 4/22 A kérdező kommentje:
Szerintem elég sok baba él/élt már lakásban, ennél rosszabb állapotúban is. Mégsem lett semmilyen fejlődési rendellenességük, nem attól lesz boldog a lányunk, hogy naponta 1-2 órát a saját kertünkben lehet, vagy mondjuk a játszótéren, esetleg egy parkban. Jelenleg a kertben való játék kimerül abban, hogy szórja a homokon össze vissza. Ezért bocsi, de nem fogok kertes házba költözni...
2017. ápr. 9. 11:14
 5/22 A kérdező kommentje:
És azért még egy kis éllel közölted is, hogy "a gyereka fasorban sincs", mintha nem érdekelne, hogy vele mi van.
2017. ápr. 9. 11:17
 6/22 anonim ***** válasza:
38%

Nagyobb erkélyre homokozó, kis medence is kitehető.

A lakás egyébként kié? Csak neki van joga dönteni.

2017. ápr. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Fatal_3rror_ ***** válasza:
83%
Le kell szarni őket, változni úgysem fognak.
2017. ápr. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
92%
A gyerek egy kész családba érkezik, ha a szülők a tarsashazt, belvárost kedvelik, akkor a gyerek ide szocializálódik. Inkább az lenne a nem normális hogy a gyerek, hogy 3 éven keresztül nyaranta 4x homokozhasson a szülők 15 éves hitelbe verjék magukat mindentől 1-2 órányi utazásra minimum....
2017. ápr. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
98%
Hagyd őket figyelmen kívül. Meg kell köszönni a tanácsukat és ennyi, nem szabad hagyni, hogy jobban belefolyjanak az életetekbe. Amúgy én abszolút megértelek titeket. Egy kertes ház rengeteg plusz munkát igényel, gondozni kell a területet, ami azért nem 1-2 perc és nem is való mindenkinek. Mármint ezt úgy értem, hogy vannak olyan emberek, akik szeretnek kertészkedni, az udvaron tevékenykedni és vannak olyanok is, akiknek ez nyűg lenne mert nem érdekli őket, nem értenek hozzá stb. Ez abszolút az egyéni igényeken múlik. Az meg, hogy valaki egy lakásban neveli a gyerekét, egyáltalán nem azt jelenti, hogy szegény gyerek 0-24 be van zárva a négy fal közé. Ha nagy a terasz, akkor akár ott is lehet egy kis homokozót vagy más játékot tartani, de el lehet vinni játszótérre, parkba stb. Én egy vidéki kisvárosban lakok, de itt is szinte minden emeletes ház, lakótelep környékén van egy füves terület, játszótér a gyerekeknek. Szóval szerintem hülyeség, hogy megfosztanátok az udvari játéktól és annak örömétől...
2017. ápr. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
80%

Nem mindenkinek van igénye kertes házra.

Még rosszabb, ha kertesbe költöznek "újgazdagék", kiirtanak minden növényt és letérkövezik az egész kertet! Nagyon sok ilyen van.

Nem jobb, ha nem akar változtatni és be is vallja?

2017. ápr. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!