Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám nagyon megsértődött....

Anyukám nagyon megsértődött. Most nekem is bűntudatom van. Mi lenne a jobb?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki h még idén kiköltöznénk a párommal Németországba.Van egy 3 éves kislányunk és júniusban érkezik a második.Sajnos szűkösen élünk pedig mindketten dolgozunk(én táppénzen vagyok) és elég keresett szakmánk van.Most a párom kapott egy lehetőséget.Kinnt élő unokatesója cégénél keresnek szakembereket és el tudna helyezkedni nagyon jó pénzért.Az unokatesó segítene is nekünk az első időben hivatali ügyek intézésénél albérletben meg ilyenek.Nagyon megbízható egyébként már régebben is mondogatta h menjünk ki.Anyukámnak mondtam tegnap és ő nagyon kiborult.Nem is nagyon áll szóba velem azóta azt mondta h ezzel megszakítom a szívét.Egy városban élünk kb 10 percre egástól.Mindig nagyon közel álltunk egymáshoz testvérem nincs így én meg az unokája vagyunk a mindenei.Én ezt megértem de nem a világ végére mennénk.Többeket ismerek akik szintén kimentek egy meg két gyerekkel évente többször hazajárnak ők is itthagyták az anyjukat de mégis tovább tudták élni a szülők is az életüket.Nekünk most tényleg nagyon rossz az anyagi helyzetünk egyszerűen sehogy sem akar sikerülni semmi.De most anyám miatt lelkifurdalásom lett.Pedig ő nem is maradna teljesen egyedül van párja.Azzal jön h kinnt se lesz jobb meg a gyereknek is csak ártanék vele.Szerintetek?Tényleg igaza van?És magára hagyom őt ezzel?
2017. ápr. 6. 09:21
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem menjetek csak. Ott kint jobb is az élet.
2017. ápr. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
19%

Nem az a baja anyukádnak, hogy ő egyedül maradna vagy sem.

Senki sem arra vágyik, hogy évente egyszer vagy kétszer lássa az unokáit. Teljesen kimarad az életükből.

2017. ápr. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
88%
Anyuka annyira önzö, hogy inkabb elnézi, hogy nyomorogtok csak nehogy ritkabban lathassa az unokakat? A te eleted, a TI eletetek, nem? Nektek kell dönteni, szamotokra mi fontosabb. Hosszutavon is es a gyerekeidnek is jobb ha normalis korulmenyek kozott elhettek, nem éhbérért gürcölve.
2017. ápr. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:
Azt mondogatja h majd jobb lesz meg h kinnt se élnénk jobban.Én enenek ellenére elég sok embert ismerek aki igenis jobban él mint ahogy itthon élt.Anyám egyébként most jött ki egy súlyos betegségből.Daganat volt több műtétje de már helyrejött.Mi már ősszel is kimehettünk volna de épp ezért miatta nem mentünk meg nem is mondtam neki nehogy felzaklassuk.De úgy néz ki h hiába rosszul fogadta így is
2017. ápr. 6. 09:33
 5/41 anonim ***** válasza:
8%
4: Ebben az esetben semmiképp se mennék el. Ki tudja, mi lesz vele, kiújul-e, mennyi ideje van még hátra. Én biztosan nem tudnám itt hagyni.
2017. ápr. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:
A doki azt mondta h minden oké.Jó a szövettan is.Teljesen gyógyultnak nyilvánították semmilyen visszamaradott károsodása nincs.Úgyanúgy élhet mint azelőtt.
2017. ápr. 6. 09:37
 7/41 anonim ***** válasza:
12%
6: Nálunk már volt ilyen a baráti körben. Sajnos bármikor kiújulhat. Akár évek múlva is.
2017. ápr. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
90%
Lehet szivtelen vagyok, de nem ertem egy gyogyult emberert miert kene évekre félretenni a saját életemet. Föleg ha már nem csak az enyém hanem két gyerekem is van. Plusz a férj. Mikor tenyleg veszelyben volt itthon maradtatok kerdes nelkul. Most gyogyult hivatalosan. Meddig kene meg miattuk maradniuk? Nem hiszek ebben, hogy a szülei kénye kedve szerint kellene élnie felnött gyerekes embereknek.
2017. ápr. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
94%
Menjetek csak ki! Nagyon jól teszitek. Ott sokkal jobb lehetőségeitek lesznek. Anyukának ilyen döntésbe nincs beleszólása.
2017. ápr. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
91%

Anyukám nagyon megsértődött.

Mert bár már felnőtt ember vagyok, és családom, gyermekem van, még mindig úgy gondolja, hogy ő irányíthat engem. És én most nem az ő elképzelését követem, hanem önálló elgondolásom van a saját sorsomról. Ez megdöbbentette. Mivel érvelni az elgondolása mellett nem tud (nyilván nem is lehet) érzelmi zsarolásbe kezdett - hogy megszakad a szíve, ha meglépjük, amit tervezünk.

Mit tegyek?

Engedjek az érzelmi zsarolásnak és életem végéig az ő kívánságait teljesítsem, vagy élhetem a saját életemet, a saját családom érdekeit szem előtt tartva?

2017. ápr. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!