Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális anyám? Egyszerűen...

Normális anyám? Egyszerűen nem értem. Csak hagyjam rá?

Figyelt kérdés

Anyum rossz szokása,hogy egyfolytában okoskodik,de még olyan dolgokba is beleszól,amiről fogalma sincs.Múltkor elkezdett a politikáról beszélni(de gőze sem volt róla,csak megint olvasott valami marhaságot) és szinte ordított közben.Kis dolgokon is úgy feltudja kapni a vizet,hogy az valami hihetetlen.Egyfolytában vitatkozik,mindenkivel kikezd,utána meg játssza az áldozatot,hogy:

-Mekkora szemét vagy!Miért beszélsz velem így!Persze a szar a nyakamba...meg ilyeneket mond,pedig előtte ő rosszabbakat mond.

Takarítás közben is olyan ideges lesz,hogy olyan dolgokat mond,hogy az valami hihetetlen.

Tegnap takarított,és lement és elkezdett veszekedni(ez nem volt olyan durva,csak egy kis összezörrenés)

Na feljött anyám és elkezdett velem ordibálni,meg kritizálni mindent:

-Nélkülem semmire sem mentek !

-Majd ha megdöglök naaaa,majd megnézzük mire mentek nélkülem !

-Áll az egész ház a koszban,de ez senkit sem érdekel rajtam kívül ! (ez nem igaz,otthon mindenki részt vesz a takarításba)

-Lusta dögök vagyok!

És a legjobb :

-Rám ezek után ne számítsatok !

Utána meg jött hozzám:

-Szívem !Segítenél kitakarítani a fürdőszobát ? (mézes-mázas hangon)

Amíg ordítozott,annyira felment bennem is a pumpa,hogy majdnem elkezdtem én is ordibálni vele.Ilyet mondani a saját családodnak.

Felvételim miatt is földbe taposott.59 pontom lett,és ez neki nem volt elég.Pedig ő még a régebbi felvételi feladatokat sem tudta rendesen megcsinálni !

Én örültem neki,hogy legalább ennyit elértem,de azok után amiket mondott...minden nap sírtam miatta.

Utána meg még ő volt felháborodva,hogy hááát én sírok miatta !

Segít neki mindenki,utána meg :

-Csak én takarítok !Én csinálok mindent !

Utána meg jön,hogy segítsek neki.

Betegen küldött el a boltba,tiszta lázas voltam,de azért menjek már el.

A pénz miatt is hisztizik,pedig jól élünk.Nincs hitel,szép nagy ház,jó kocsi,apa is jól keres,de ezek szerint anya nem annyira.

Egyszer azt akarta,hogy apa fizesse a dolgait,hogy ő tudjon spórolni.

A veszekedéseknél anya mindig szóba hozza a válást,hogy ő holnap megy is az ügyvédhez meg minden,de sose gondolja komolyan.Egyik ilyen veszekedésnél azt mondta,hogy apa szépen vegyen neki egy lakást !

Anyát apa viszi mindenhova,de közben van jogsija.

Ez az ő véleménye :

-Peeeerszeee,vegyek a spórolt pénzemen egy kocsit,hogy megdögöljek az úton ugyeee ?

Ne meg a fenéket !


Múltkor sapkát akart nekem venni,mondtam,hogy mostmár nem kell sapka,meg úgy is van a szekrényben.

Na tovább hisztizett,aztán mondtam neki,hogy akkor jó,menjünk vegyünk sapkát.Na erre:

-Olyan drágák,nekem nincs pénzem rá!

Másnap huginak vett egy több mint 12.000 forintos cipőt.

Soha nem kérek semmit,már megtanultam,hogy felesleges kérni.Majd ha lesz elég zsebpénzem és mehetek majd diák munkázni,akkor majd megveszem magamnak.

Mindig kritizál.Egyszer nem pakoltam el valamit azonnal,na erre anyám:

-Milyen lusta vagy !És még csodálkozol,hogy egyik srácnak sem kellesz !

Soha nem csodálkoztam rajta.Tudom,hogy senkinek sem kellek.Soha egy szóval sem említettem neki,hogy nem kellek a srácoknak.Minek 14 évesen fiú ?Úgysem jó semmire ez a párkapcsolat dolog.Előbb utóbb mindenki elhagy,cserbenhagy és átgázol a másikon.Semmi értelmi ilyen dolgokkal vesződni.

Egyszer beszélgettünk és felhozta a lányokat.Én meg:

-Nem is értem,hogy miért az ilyen lányok kellenek a fiúk nagy részének.(itt a nagyon rövidnadrágos dámákra gondolok)

Na ezt félreértette.

Pár hónapja nagyon lebetegedtem és a doki valami csókbetegséget is felhozott,anya meg szinte kiakadt.

Nézett rám én meg kérdezem,hogy mi az,erre ő:

-Van valami mondani valód ?

O.o Tudja,hogy már az öleléstől is kiráz a hideg,nem hogy csók.Még amúgy is kivel ? :D Max.magammal

Aztán eszébe jutott,hogy egyszer ezt már mondta nekem a doki,és hogy akkor is megbántott miatta.

Mindig ilyen dolgokat mond,utána meg nem érti,hogy miért mérges az illető.

Anya szüleihez szinte minden hétvégén megyünk.Apa szüleihez,meg félévente 2-szer kb.

Nem bírja őket,pedig semmi baj sincs velük.

Hétvégén mennénk valahova,erre kitalálja,hogy na akkor megyünk mamáékhoz,mert mama azt akarja.

Apának már tele van a hócipője,hogy egyfolytában fuvarozza őt.Tisztára mint egy taxi sofőr.Pedig van jogsija,csak nem vezet,mert nem hajlandó.

Amint hazaérünk anya szüleitől :

-Jajj,hívd már fel mamát,hogy hazaértünk épségben!

Apa szüleinél:

- (semmi)

Múltkor apa szülei vettek ilyen dísztálat gyertyatartókkal együtt.Gyönyörű üveg volt az egész,egy pici lilás árnyalattal.Anya köszönte,hogy jajj de szép,meg minden.Elmentek mamáék:

-Mit kezdjek ezzel a szarral ??? Hova a fenébe rakjam ?

Egész nap hisztizett miatta,pedig gyönyörű volt.Azóta sem tudom,hogy hol van.

Kaptam tőlük hajvasalót is.Azt is szarnak nevezte.

-Mindjárt kivágom ezt a f*st !

Pedig ki sem próbálta.

Semmi sem jó neki !Mindig mindenért hisztizik.

Nem lehet megfékezni.Inkább hozzá sem szólunk,mert csak rosszabb lesz.Apa próbálja mindig lenyugtatni,de nem.


Amikor olyanokat mondott nekem,hogy senkinek sem kellek ,akkor épp mentünk mamákhoz nagybátyámékkal(Apa nem jött akkor velünk,mert dolga volt)

Anya meg hugi már kimentek a kocsiba én meg fent a szobámban bőgtem.Nem akartam csupa vörös szemmel elmenni (menni sem akartam így anyával).Próbáltam eltüntetni a pirosságot,de mindig sírva fakadtam közben (most is könnybe lábad a szemem így visszagondolva )

Végül lementem,apa meg kérdezte,hogy mi volt ez (kintről is hallotta )meg hogy mi a baj.

Én meg sírva fakadtam és elmondtam neki.Még apa szeme is kikerekedett mikor elmondtam,hogy miket mondott.

Azt mondta apa,hogy ha még egyszer ilyet mond nekem,akkor szóljak és fogjuk magunkat és elköltözünk.


Nem értem anyámat,hogy miért mond ilyeneket.Miért kell mindenkit kritizálnia ?Ha megint ordibál én megint sírva fakadok és beszélni sem tudok normálisan.

Ha ilyeneket kezd el mondani mit csináljak ?Ordítsak vissza vagy mit kell ilyenkor csinálni ?

Hogy lehet egy ilyen embert leállítani ? Hagyjam rá ?

Vagy bármi tanács ?


13l

A válaszokat nagyon köszönöm !



2017. ápr. 17. 10:19
 1/5 A kérdező kommentje:
Nagyon hosszú lett,elnézést ! :S
2017. ápr. 17. 10:21
 2/5 anonim válasza:
100%
én anyám pont ilyen elmebeteg volt anno aztán elköltöztem, nem szakítottam meg vele a kapcsolatot, de a világ minden pénzéért sem laknék vele együtt még egyszer, szal ez az egyetlen megoldás, viszont ha 13 vagy akkor még sokat kell várnod, ha ez még segít valamit, gondolj rá úgy mintha egyfajta kiképzés lenne elviselni, nekem könnyebbé tette még ha hülyén is hangzik sok sikert
2017. ápr. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Pont ilyen az apám. Állandóan okoskodik de mit sem tud semmiről. Én csak elkerülöm, hadd mondja a magáét.

14/L

2017. ápr. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
93%

1. Anyad nagyon nem boldog az eletevel.

2. Senki nem ert a politikahoz, meg a politikusok sem. A politika tema mindig is, mindenhol kihuzza a bicskat.

3. Hisztizik, mikor olyat kell csinalnia, amit nem szivesen csinal.

4. Gondolom mar van tobb tal, hova a fenebe rakja? Nem kell neki, nincs szukseg ra, kesz. Azert meg van benne valami illem, nem az anyos elott mondta. Eltuntette, kesz, mas is csinal ilyeneket, vagy tovabb adja.

5. Te nem tudsz rajta segiteni, csak esetleg egy szakember.

2017. ápr. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
az én anyám is ilyen volt, épp ahogy leírod. rengeteget szenvedtem miatta én is. Nehéz megmondani, hogy miért ilyen. és így viszont nagyon nehezen lehet segíteni. Amit te tudsz tenni, hogyha van iskolapszichológus a sulidban, akkor elmész hozzá, és vagy megpróbál ő segíteni, vagy megmondja, hova tudsz menni. Ha nincs iskolapszichológus javasolnám a kerületi pedagógiai szakszolgálatot, biztosan tudnak segíteni Neked! (amiben pszichológus szerintem most a legjobban tudna Neked segíteni az az, hogy megtanít megküzdeni a helyzettel. Mert ugye könnyű azt mondani, hogy hagyjad rá, ő ilyen...attól még fáj... (nekem anyu azután változott meg először, amikor rájött, hogy pszichológushoz akarok járni, bár innen még nagyon hosszú út volt az, hogy viszonylag emberi kapcsolatunk legyen).
2017. ápr. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!