Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám apámat meggyőzni...

Hogyan tudnám apámat meggyőzni, hogy nem vásárolok hülyeségeket, és amennyit tudok a fizetésemből igyekszem eltenni?

Figyelt kérdés

26 éves nő vagyok, 19 évesen költöztem el otthonról. Azóta folyamatosan tanulok, dolgozom. Apám szerint több millió forint megtakarításomnak kellene lennie, és valamit tuti rosszul csinálok, amiért nincs 2-3 millió a számlámom.


Tényleg nem költök felesleges dolgokra, de azért az albérlet és tandíj mellett havi szinten több 100 ezret sem tudok félretenni. Jelenleg 1,2 millió forintom van, amivel én elégedett vagyok, mert sokat dolgozom érte, de szerinte ez kevés.


Hogyan tudnám az ilyen jellegű beszélgetéseket rövidre zárni, mikor minden egyes alkalommal feljön a téma?


2017. ápr. 17. 11:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

én meg sem próbálnám meggyőzni


mégis mi köze hozzá?

2017. ápr. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Azt nem ártana tudni,hogy mennyit keresel és mennyi az az összeg, amit kötelező kifizetned.
2017. ápr. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Teljes munkaidőben 3,5 éve dolgozom, azóta tudok félretenni a fizetésemből (előtte egyetemen tanultam, diákmunkákból, ösztöndíjból fedeztem a kiadásaimat, félretenni nem tudtam).


Albérletre havi szinten 60 ezer forintot fizetek, tandíjra 20 ezret kell félretennem havi szinten, BKV bérlet 10 ezer forint, bár volt olyan év, hogy cafeteriában megkaptuk. Ez azt jelenti, hogy kb. 80-90 ezer forint elmegy úgy, hogy még egy falatot sem ettem, és semmit nem vettem. Fizetésem 130-140 ezer forint volt eddig, most év elejétől kaptam emelést, jelenleg nettó 210 ezer forintot keresek. Így persze könnyebb, de előtte is tettem félre, ahogy tudtam, de nyilván több millió forintot nem lehetett.

2017. ápr. 17. 11:27
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
19 éves korod óta semmi köze ahhoz, hogy mit csinálsz a pénzeddel. Ha feljön a téma, ezt közöld vele.
2017. ápr. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%
Ilyen kiadások mellett naná, hogy nem tudtál több milliót. De apudban nem csak ezt kellene tudatosítani, hanem azt is, hogy a számonkérés ideje már rég elmúlt, nem szólhat bele, mennyit teszel félre. Pláne így, hogy te kuporgatsz, ő meg piszkál.
2017. ápr. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%

Hogy veget vessek ennek mind, leirnam kiadasokat es beveteleket.

Lehet, nem is gondolkozik igy, csak az van elotte, hogy mar keresel.

2017. ápr. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
98%
Így gyorsan számolva,azt mondom nem is rossz az a 1,2 milka,amit eddig gyűjtöttél,pláne,130-140 ezres fizetéssel. Most többet keresel,nyílván többet is fogsz tudni eltenni. Meg ugye váratlan kiadások is lehetnek, meg akárhogy is van, hogy megkíván valamit az ember.
2017. ápr. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
130-140 ezerből albérlet mellet csoda, hogy egyáltalán félre tudtál valamit is tenni.
2017. ápr. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
96%
Sehogy, 26 évesen eléggé a sarkadra kéne állni ahhoz, hogy azt mondd neki, apa ehhez már semmi közöd, az én dolgom, nem szeretnék beszémolni arról, mire költöm a pénzem. Pláne, hogy 7 éve nem otthon élsz, semmi köze hozzá.
2017. ápr. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
97%

Kérdezd mg az öregedtől, hogy neki miért is nincs 100-200 milliója bankszámláján megtakarítva. Ha nincs akkor mondd neki, hogy biztosan hülyeségeket vásárolt a fizujából.

Azután leülhettek beszélni az irreális elvárásokról.

2017. ápr. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!