Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyit illik a fizetésemből...

Mennyit illik a fizetésemből hazaadni?

Figyelt kérdés

Nem vagyunk szegények, nem okoz gondot nélkülem se a csekkek fizetése, csak hát "illik". De mégis mennyit?

Nem fogyasztok a kajájukból, magamnak vásárolom. Mint pl takarító szereket, drogériában dolgokat, stb., tehát végülis a rezsi marad csak.


Arányosan elosztva se érzem igazságosnak, mert minek fizessem a gáz 1/4-ét, mikor egyáltalán nem használom a tűzhelyet például.


2017. márc. 12. 00:21
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
38%
Ha nem hasznalod a tuzhelyet,akkor hogyan fozol? Vagy csak szendvicsen élsz?
2017. márc. 12. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim válasza:
75%
Én mikor az ősöknél laktam nekem anyám kifejezetten "megtiltotta", hogy egy forintot is adjak. Ezt te érzed. Én ezt úgy honoráltam, hogy egy havi nagy bevásárlást én álltam. kb 18-25000 ft
2017. márc. 12. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
91%
Attól függ, hogy a "nem vagyunk szegények" pontosan mit jelent. Ha jól elvagytok, de azért lenne helye még 20-30000 forintnak, akkor illik valamennyit hazaadni. De ha annyira jól éltek, hogy a szüleid észre se vennék a különbséget, akkor én azt mondanám, hogy nálad jobb helye lenne annak a pénznak, és inkább gyűjtögess az önálló életre, tedd félre a jövődre. Ezt nektek kell látnotok.
2017. márc. 12. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
33%

Haaaaat, tudod mit? Ha mar igy allsz hozza, hogy az aranyos elosztast igazsagtalannak erzed, akkor erezd mar azt is igazsagtalannak, hogy ha albiban laknal, akkor mennyivel fizetnel tobbet. Hogy anyadek felneveltek, tanittattak. Roppant igazsagtalan dolog, mert minek tanittattak, eleg lett volna csak a kotelezo, aztan gyerunk melozni. Hogy lehet, hogy nem fozol a tuzhelyen, viszont egyedul tobb vizet hasznalsz mint ok harman.

Lehet szarragoskodni... de te szegyelld magad a szarragas miatt. Nagyon.

2017. márc. 12. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
90%
Én anyám kocsiját tankoltam meg minden héten, meg heti két bevásárlást álltam. ~20-30 között volt havonta. Szükség nem volt rá, de huszon éves fejjel nem fogok ingyen élni, ha csak nem esetleg házra gyűjtök.
2017. márc. 12. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
60%

Ahhoz, hogy jól érezd magad, azt várod az itt iró hasonló ingyenélőktől, hogy azt a választ kapjad: "egy fillért sem!"?

.

Nem itt kell keresned a választ, hanem leülni szüleiddel és velük megbeszélni!

Ha semennyit sem kérnek, akkor takarékoskodj!

Amit leírsz, az még nem önálló élet, hiszen nélkülük takarítószerekre sem kéne költened, a 'lakásodat' az utcát seprő közmunkások takarítanák!

A majdani önálló életehez az önálló lakás is szükséges.

2017. márc. 12. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
59%
A teljes rezsi 1/4 részét. Ha neked ez nem tetszik, akkor albérlet és máris meg van oldva
2017. márc. 12. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
92%
Családi-érzelmek esetén nincs "igazságos" élethelyzet. Csak méltányos, amikor az emberben dolgozik a másokat is tekintetbe vevő belátás.
2017. márc. 12. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
90%
Talán meg kellene kérdezned a szüleidet.Ők mondanak egy összeget.Ha elfogadhatónak tartod, akkor örülsz és fizeted.Ha irreálisan soknak találod, akkor azt mondod, hogy ezt át kell gondolnod, majd fellapozod a szuperinfót és keresel egy albérletet.Ha találsz megfelelőt elköltözöl de addig fizeted a kért összeget.
2017. márc. 12. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
60%
Errol kérdezd a szüleidet de ha nem tartod arányosnak az egynegyedet, elmehetsz albérletbe, ahol a gatyádat is kifizetheted...
2017. márc. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!