Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha az anyám...

Mit csináljak, ha az anyám elvárná, hogy főzzek rá?

Figyelt kérdés

Külön élünk.

Én nem igazán szoktam főzni, mert hétköznap általában napközben külön vagyunk a barátommal, akkor barátokkal, barátnőkkel ebédelünk.

Szombatonként rendelünk, vagy éttermezünk, vasárnap pedig az ő szüleinél ebédelünk. Anyukám folyton megjegyzéseket tesz, hogy már annyira fárasztó neki főzni, mekkora segítség lenne neki, ha néha vinnék nekik egy tál ételt és előadta úgy, mintha minimum 60 évesek lennének és az ajtót nem nyitná rájuk senki.

Meg én nem tudok olyanokat főzni, hogy töltött káposzta, paprikás csirke és társaik. Ha én csinálok valamit, az általában csirkemell, saláta, vagy valamilyen desszert. Nekik meg ezek nem kellenek, legutóbb is csináltam egy vacsorát és csak a szájukat húzgálták, "hogy jaj ha ezt tudják, hoztak volna valami rendes süteményt is"...


Nem akarom őket megbántani, vagy gonoszul visszaszólni, de nekem sem kedvem, sem időm nincs arra, hogy én hajnalban/reggel a konyhában álljak azért, hogy anyának ne kelljen főznie...


2017. ápr. 17. 16:21
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
22%

A rövid és kissé nyers válasz az, hogy neki sem volt sok kedve hajnalban meg éjszaka felkelni mikor pici voltál és éhes vagy beteg.

A kicsit részletesebb válasz az, hogy beszéljétek meg hogy mi legyen. Egy vagy két nap te is főzhetnél és átvihetnéd, vagy kereshetnétek valami házhozszállítást ami ízlik nekik, szintén heti 1-2 nap. Így már mindjárt kevesebbszer kell főznie. Vagy javasold hogy főzzön többet egyszerre hogy másnapra is maradjon, vagy fagyassza le.

Mindentől függetlenül azért ha saját háztartást vezetsz nem ártana tudni megfőzni az alap kajákat.

2017. ápr. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

De itt nincs mit megbeszélni, mert nem szoktam hétköznap főzni. És ezen nem fogok azért változtatni, mert ő lusta.

Mondtam neki, hogy rengeteg ételszállító cég van, rendeljenek onnan. De hogy az nem jó, mert ők nem esznek ételhordós kaját, friss házikosztot szeretne.

Utána mondtam, hogy úgyis folyton a belvárosban van, ide megy, oda megy, üljön be egy étterembe. De ő nem fizet 2-3 ezret egy ebédért.


Plusz nekem nincs fix munkaidőm, van, hogy már reggel 7-kor elindulok, mert mondjuk vidéken van tárgyalásom, máskor meg elég felkelnem 9-10 óra körül. Nem velük élek, ezért szerintem nem hozzájuk kéne alkalmazkodnom.

2017. ápr. 17. 16:36
 3/30 anonim ***** válasza:
88%
Anyukád beteg? Az írásodból az jön le, hogy nem egyedül él. Osszák be maguk között a főzést. Nyilván más lenne a helyzet, ha olyan betegek lennének, hogy fizikailag nem képesek főzni, de itt nem ez a helyzet.
2017. ápr. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
11%
Anyukádnak nem étel kell, hanem az, hogy ne sz.d le magasról, ahogyan most teszed... Hétköznap munka, haverok, hétvégén a pasid meg az ő családja...
2017. ápr. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
9%

Te is lusta vagy, ha nem főzöl, hanem a barátokkal eszel.

Ha gyereked lesz, akkor sem főzöl majd rendes ételt? Anyukád sem főzött rád, amikor még kicsi voltál? Mit csinálsz, ha majd valamiért nem lesz annyi jövedelmed, mint most? A jólét nem állandó!

2017. ápr. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
91%

Számtalan kajaszállító cég van, ha ez nem megfelelő, akkor főzzenek magukra. Eszembe nem jutna a dolgozó gyerekemtől elvárni, hogy főzzön rám, pedig éppen hasonló korúak a gyerekeim.


Én naponta főzök, tudom mennyi idő az alapanyag beszerzés, elkészítés, főleg ha a könnyebb, vagy félkész kajákat nem is kedvelik.

2017. ápr. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

# 3/

Nem beteg, hanem lusta... Kétlem, hogyha futni van ereje elmenni, akkor megfőzni egy ebédet nincsen.

Apa egy pirítóst nem bír egyedül megcsinálni, a 28 évem alatt nem láttam még a konyhában főzni.


# 4/

Hol írtam azt, hogy nem foglalkoznék velük, nem keresem őket?!

Naponta beszélünk, ha van időm, találkozunk is. De úgy jó, hogy nincs kedvem hozzájuk, ha csak panaszkodni tudnak, hogy ez nem jó, az nem jó.

Így jó, hogy próbálom minimalizálni a velük töltött időmet.


# 5/

Szerintem senkinek nem tartozok magyarázattal azért, mert beülök a legjobb barátnőimmel egy étterembe ahelyett, hogy hazamennék és nekiállnék főzni, mikor mondjuk csak 1 órám van erre egy nap. Legyen már az én dolgom, hogy szervezem a napjaimat.

A kérdéseidre a válasz pedig:

Nem lesz gyerekem.

Nem igazán, általában mamáéknál voltam a legtöbbet.

Mi az, hogy a "jólét nem állandó"? Ezt te így megjósolod? Amúgy meg nem azt írtam, hogy nem tudok főzni... Ha rászorulnék, valószínűleg alacsonyabb színvonalon élnék és akkor főznék naponta étterem helyett.

2017. ápr. 17. 17:09
 8/30 anonim ***** válasza:
14%

Nedves kérdező!

Valld be, hogy az egész mögött az húzódik leginkább, hogy te egyáltalán nem tudsz főzni, és tőlünk akarsz önigazolást kapni a bajodra.

2017. ápr. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
13%

"Ha rászorulnék, valószínűleg alacsonyabb színvonalon élnék"


Á! Hova sz.rjak??!

2017. ápr. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

54%-os, neked mi bajod van?

Nem értem, miből gondolod, hogy nem tudok főzni. Egyszerűen csak van jobb dolgom, és mivel sem én, sem a párom nem vagyunk otthon napközben, feleslegesnek is tartom.

2017. ápr. 17. 17:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!