Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám folyamatosan elvárná,...

Apám folyamatosan elvárná, hogy én csináljak meg neki mindent. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Már 5 éve elváltak a szüleim. De azért apámnak is szoktam segíteni. 10-ből 9 alkalommal mindig igent mondok ha valamihez kell segítség.

Most a héten is mondja, hogy menjek már el hozzá(40 km), mert vett 2 láda szőlőt és bort akar csinálni. Préselni kéne. Kb 1 órás munka neki is de olyan lusta. Tudni kell róla, hogy semmit nem akar megcsinálni.

Múlt héten kimentem szintén préselni, egyedül bőven elgyőzte volna de mégis kimentem.

Most megint azt akarja.

Mondom neki, hogy egész héten dolgozok, minden nap hajnal 4-kor kelek, mondom ne is haragudj de nem fogok még délután buszozgatni ilyen marhaság miatt. Én nem is szeretem az italt amúgy se.

Teljesen fel van háborodva, hogy ennyire nem vagyok képes meg nem igaz, hogy elfáradok.

Teljesen elfelejti, hogy a másik 50 alkalommal meg szó nélkül mentem segíteni neki pedig nem kellene.


Az fáj, hogy elhord a szomszédok előtt mindennek, hogy nem lehet rám számítani, mennyire lusta vagyok meg minden egyéb.


Legszívesebben hagynám a fenébe de csak apám attól még, hogy egy idióta meg iszik mint az állat.


Ő sose dolgozott rendesen, évente ilyen 1-2 hónapokat szóval fogalma nincs, hogy milyen is dolgozni.

Nem hiszi el, hogy napi 8 óra munka után nincs erőm kimenni és neki csinálni ezt a hülyeséget. Ráadásul ugye nekem is van barátnőm, vannak ügyeim amiket intézni kell.


Miért ilyen is mit tehetnék?


22F


2014. szept. 16. 20:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Legjobb védekezés a támadás.

Tegyél úgy, ahogy neked paszol. A kinekmitmondott meg az egyik füleden be, a másikon ki.

2014. szept. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Írod,hogy apád nem ismeri a rendszerességet, nem volt állandó munkahelye. Honnan is tudná, hogy milyen lehet napi 8 órában melózni?

Hívd fel többször hajnali 4-kor, kérdezd meg hogy van, milyen munka járja? Kérd számon miért nem kel fel ő is időben. Főleg ha otthona dolog van. Munkából hazatérve is hívd fel, hogy hogy halad ma?

Ha nem veszi a lapot reménytelen mert belátási képessége híján van.

A szomszédok is látják ezt, főleg ha szürcsölget is. Nem kel mentegetőznöd mert nincsen miért.

2014. szept. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!