Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Engem miért nem tanítottak...

Engem miért nem tanítottak meg normális dolgokra?

Figyelt kérdés
Apukám alkoholista, agressziv ember, senkit nem tisztelt, nem becsült meg, a saját anyjával is úgy bánt mint más a kutyájával, vagy annál rosszabbul. Felépített egy vállalkozást. Anyukámat és engem elhagyott. Nem érdekelte mi van velem. Anyukám mentálisan beteg, nagyon buta nő. Amíg otthon éltem nehéz volt elviselni is. Így jobb lett a kapcsolatom vele hogy külön költöztem. Ez is úgy ment hogy a párom ragadott ki abból a környezetből. Utólag veszek észre dolgokat. A legtöbb dolgot ( melyek másoknak normálisak és természetesek) a netről vagy más emberektől tudok meg. Sose támogattak, nem érdekelte őket hogy mi lesz velem, miből fogom eltartani magam. Tudom hogy dolgoznom kell, erre se készítettek fel. ( nem tudom mi akarok lenni, rosszul érzem magam mások között, stb, nem direkt érzem ezt, nem tudok megmaradni egy helyen hosszabb időn keresztül) Anyukám mindig otthon volt, akkor se ment el dolgozni ha elfogyott a pénz. Apukám sose volt otthon. Nem vittek emberek közé. Szociálfóbia alakult ki nálam. Iskolában nem tudtam sehol sem beilleszkedni. Most sincsenek barátaim, nem is vágyom rájuk. arra neveltek hogy mindenki rossz, nem szabad élvezni az életet, értéktelen, buta ember vagyok én is.
2017. ápr. 18. 22:54
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
#1 ne legyél paraszt,amugy kerdesre vissza terve ez eleg gaz helyzet,a gyerekkor es a neveltetes meg a kozeg is nagyon solat szamit,azt ajanlom ha nagyon rossz a helyzet keress fel egy pszichologust,de am velem privatban nyugodtan beszelhetsz errol,valamennyire ertek az emberekhez
2017. ápr. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
99%
Hidd el nem vagy egyedül ilyen gondokkal. A legfontosabb, hogy ne a miértekkel foglalkozz, hanem hogy te mit tudsz kihozni magadból, mivé tudsz fejlődni. Tudod, " Ha a sorstól citromot kapsz, csinálj belőle limonádét"
2017. ápr. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

#1 Hogy te mekkora paraszt vagy...


Nagyon sajnállak a családod miatt, de legalább normális dolgozó ember lett belőled, és nem olyan lettél, mint a családod.

2017. ápr. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Ha szeretnél egy kicsit "lelkizni" írj nyugodtan privatba ☺ nagyon sajnálom...
2017. ápr. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%

Kedves első hozzászóló, elég kretén vagy, ezzel a kérdezőt nem segíted, csak sértegeted....Nem tehet arról amilyen környezetben nevelkedett!


Kérdező, semmi baj sincs azzal, hogy nem tanítottak meg "normális dolgokra". Magadtól is elsajátíthatod ezeket, illetve változtathatsz ezeken. Kezd azzal, hogy mindenki rossz, hogy NE legyen rossz. Kis lépésekben haladj. Utána/közben próbáld meg élvezni az életet/életed. A munkád gyümölcsét. A tetteiddel próbálj ellen mondani a rögzült negatív gondolatoknak.

Remélem sikerülni fog.


28/F

2017. ápr. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

1. Találd ki mit akarsz tanulni, dolgozni, mi az amit szívesen is csinálnál és pénzt is hoz, nem csak minimálbérest.

2. Tanulj nyelvet, több esélyed lesz jó munkára

3. Foglalkozz önismerettel, pszichológiával, vagy bármivel ami oldja a szocfóbiát

4. Sportolj valamit amit jól esik, akár valami táncot, ezzel is ismerkedhetsz, barátkozhatsz

2017. ápr. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

# 1


Dolgozhatnál az érzelmi intelligenciád fejlesztésén. (A normális párkapcsolatra való esélyed is javulna tőle.)

2017. ápr. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez már nagyon jó, hogy felismered. Tanulni magadtól is lehet, nyelvet vagy akármit, hogy műveltebb legyél, Járj könyvtárba. Az első lépésnek jó is lenne, hogy ne feszengj társaságban. Ott viszonylag kevés ember van, bár attól függ nagy könyvtár vagy kicsi, de ott mindenki úgy is csendben elvan. Önfejlesztő könyvek, agykontrollra iratkozz be stb.
2017. ápr. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ugyanilyen helyzetben voltam én is. Nehéz, de a mi életünk akkor kezdődött, amikor elkerültünk "otthonról". Felnőttként kell megtanulnunk olyan dolgokat, amiket mások gyerekként. A módszer ugyanaz. Mozdulj ki, vágj bele dolgokba, tapasztalj és menet közben tanulsz a világról és saját magadról. Elég gáz ez így vén fejjel, komoly a lemaradás, de valahol el kell kezdeni, mert ha nem teszed, nagyon boldogtalan életed lesz. Sok sikert!
2017. ápr. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!