Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az normális, hogy a szüleim...

Az normális, hogy a szüleim csak akkor szeretnek ha jól tanulok?

Figyelt kérdés
Igen én mindig is gyenge tanuló voltam. Tanulási nehézséget diagnosztizáltak nálam a családsegítőben, bármi is legyen az. A lényeg, hogy rájöttem, hogy én csak akkor vittem haza ötöst vagy négyest ha valakivel tanultam. Röviden én egyedül nem tudok tanulni, csak párban nem tudom miért. Csak a szüleim maximalista emberek és ezért nem akarják elfogadni, hogy a lányuknak tanulási rendellenessége van. Ők tökéletes családot akarnak. Szóval nem csak saját észrevételből mondom de konkrétan a szemembe vágták, hogy csak akkor vagyunk képesek szeretni ha jól tanulsz. Valamilyen szinten megértem őket mert aggódnak, hogy esetleg megbukom, nem érettségizem, nem lesz rendes munkám se életem, szerintem ezzel minden szülő így van. De nem tudom eldönteni, hogy az jogos, hogy csak akkor szeretnek ha jól tanulok? Ez más családban is így van? Én tényleg próbálok javítani a jegyeimen de ők nemigazán segítenek. Kértem tőlük, hogy fogadjanak fel egy magántanárt, hogy valaki segítsen de nem érdekli őket, azt mondják nekem nem kell segítség én már nagylány vagyok és, hogy tanuljam csak meg egyedül mert a nagybetűs életben senki nem fog segteni úgyhog jobb ha most hozzászokom.

2017. ápr. 14. 20:19
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Biztos lehetsz benne hogy ők téged szeretnek, ha tanulsz, ha nem.... Azt szeretnék ha a saját lábadra állnál. Tudod, nekem is van két tizenéves lányom. Őnekik is meg kellett tanulniuk egyedül felkészülni, lassan belejöttek. Neked is bele kell jönnöd ebbe, próbáld feszegetni a határaidat, hogyan tudsz magadban tanulni. Ha valamit nem értesz, akkor kérd a segítséget, de ahhoz hogy megtanuld a töri leckét, vagy pl. angol szavakat, ahhoz - bármennyire is szomorú - fenék kell, azaz leülni és olvasni, magadban felmondani, a papírra oda-odapillantva. Hidd el menni fog, csak nem egyből. De sikerülni fog mert ez a rendje az iskoláslétnek. Később tényleg szükséged lesz arra hogy magad tudd a dolgaidat véghezvinni. És hidd el menni fog.

És mégegyszer: szeretnek téged.

2017. ápr. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a biztatást. :)
2017. ápr. 14. 22:09
 3/7 anonim válasza:
81%
Nekem is ilyenek voltak a szüleim, csak azzal a különbséggel hogy ők sem értek el semmit az életben. Sajnálatos de így van. A szüleid csak a jót akarják neked hidd el :) Kérd meg őket hogy tanuljanak veled neked rájuk van a legnagyobb szükséged és legyenek türelmesebbek veled:) Az írásodból azért látszik, hogy nem vagy hülyegyerek :) csak kitartás :D Ők szeretnek mindenképpen csak ösztönözni próbálnak téged. De tényleg beszélj velük :)
2017. ápr. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
77%
Nekem sem sikerült sosem egyedül tanulnom még akkor a barátom segített felkészülnöm aki már a férjem :)
2017. ápr. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%

Hála Istennek, hogy egy spéci ember vagy.


Még sokra viheted a tudásod és ezáltal sok embernek segíthetsz a bajaikban.


A szüleid, ... sajnálattal leszavaznám.


Nem teljesen, hiszen felneveltek.

2017. ápr. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
37%
Ilyen összefüggéstelen választ sem nagyon láttam még :)
2017. ápr. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tisztelt #6


Akkor tanulmányozd Ranschburg Jenő, profi és pszichológust.


Neki az volt a véleménye amivel egyetértek.


Azt mondta!

Amit Személyesen felvettem magnószalagra.


(Azok a gyerekek a speciális emberek, akik nem a kötelező megfelelés kényszerre oktatnak, hanem túl mernek menni a (füzetben)) a vonalon, őket átlagolni és szabályozni szeretnének.


Egy nagyobb pszichológia, gondolom ezzel nem értesz egyet.


Azok viszik előre a világ tudományait, akik átmerik lépni az átlagolási megfelelés kényszer helyzetet.

Nem az a lényeg, hogy 5-ösre hajtsanak.

Einstein sem volt pl. mateamatikában 5-ös.


Az iskolákban az az egyik legproblémásabb, hogy átlag embereket kényszerítenek pedagógusokat.


Akik gyerekként nem totál szuper jegyesek, még nem jelenti azt, hogy az emberek javára teljesen érdemben megfognak felelni.

Legfeljebb egy szűkebb közösségnek, családnak, vagy önmagának.


Ne tessék ezt a felfogást elítélni.

Nagyban gondolkozom, nem kicsiben.

2017. ápr. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!