Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha apám nincs...

Mit tegyek, ha apám nincs tekintettel a munkámra?

Figyelt kérdés

Felmosok, és abban a pillanatban összejárkálja az egész házat a sáros cipőjével. Direkt mondom neki, hogy most mostam fel, azt mondja látom, de akkor is megy, mindenhol 3 cm-es sárdarabokat hagyva maga után.

A fürdőszobaszőnyegre rálép az utcai, sáros cipőjében, meg a szobákba is bemegy, nem győzök porszívózni, söpörni stb.

Kimosom a mosdót, még aznap csupa fogkrém lesz, odakeni mindenhova és ott hagyja. A tükröt lefröcsköli vízzel. A kádat nem mossa ki maga után, bent hagyja a szőreit, ott mossa magát wc-zés után, csupa sz*r lesz a kád, azt is alig tudom levakarni. A wc-ből nem tudom kimosni a húgyszagot, mert miután elvégezte a dolgát 1 másodpercre nyomja le a gombot aztán annyi. Papírral is teledobálja mindig.

Miután bepakoltam a mosógépbe akkor szól, hogy ezt is meg azt is ki kellett volna mosni. Örülök, hogy kiürül a szennyes kosár, erre telepakolja rögtön.

A darált kávét folyatja mindenhova, a földre, az edénycsöpögtetőbe is, és ott hagyja, majd belepakolja a tiszta edényeket. Néha elmosogat, de 5 perc alatt, a pohár tele lesz ételmaradékkal, morzsával, a kanál csupa foltos.

Nem győzök takarítani utána. Ha szólok neki valamit, akkor az van, hogy "te nem szeretsz engem". Mit csináljak?



2017. ápr. 21. 17:36
 1/8 A kérdező kommentje:
Tegnap a kerti bútoron vágta a lábkörmét és ott is hagyta.
2017. ápr. 21. 17:38
 2/8 anonim ***** válasza:
7%

:Dddd de nagy fazon apud


Amúgy gondolom nála laksz, ő tart el stb.

Az oké, hogy takarítasz, sajnos ő ilyen.

Ez van.

Úgysem fog változni.

2017. ápr. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
eleg pofatlansag a reszerol h szrik a munkadra, de sajnos valoban nem vszinu h megvaltozik.
2017. ápr. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért álljon meg a menet. Rendben van, hogy a kérdező segít otthon, de azért más munkájára ennyire nem tekintettel lenni taplóság. "Az ő ilyen" addig mentség, amíg egyedül is életképes valaki. A kérdező nem cseléd akkor sem, ha eltartják. Alap elvárható emberi norma, hogy nem trappolunk végig sáros cipőben a lakáson, vagy képesek vagyunk úgy hagyni a WC-t magunk után, ahogy találni szeretnénk.

Hány éves vagy? Ha felnőtt és van saját kereseted, akkor hagyd ott. Nem vagy köteles valaki után napi szinten vakarni a mocskot. Ha még tanulsz, akkor sajnos ki kell bírnod, mert nem tudsz hova menni. Amúgy őt nem zavarja a kosz egyáltalán? Mi történik, ha nem takarítasz mindent fel utána? Fog inni abból a pohárból, ami ételmaradékos? Felveszi a ruháit koszosan, ha épp nem mosod ki? Arra akarok rájönni, hogy ennyire igénytelen, vagy ha nem csinálod helyette, akkor képes rá?

2017. ápr. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

":Dddd de nagy fazon apud "


Ez a baj, hogy Magyarországon még mindig ez számít nagy fazonnak, férfiasnak. Ez a tahóság és műmacsóság. Hát kívánom, hogy egyszer egy ilyen "nagy fazon" beledisznólkodjon a munkádba-ha egyáltalán dolgozol, 71%.

Ja meg ez az állandó kifogás "ő ilyen" " nem változik".

Apám is mindig fáradt volt, mégis mindig rendet tartott maga körül és nem csicskáztatott senkit. Ez a férfias.

2017. ápr. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak a költözést látom megoldásnak.
2017. ápr. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Tényleg nagyon vicces kedves első...

Tegnap takarítottam ki mindent, ma minden csupa sár megint... Volt, hogy vártam, hogy megcsinálja, de nem, már nem bírtam nézni, ahogy a padló szó szerint feketedik a kosztól. Nem értem miért kell a fürdőszoba szőnyegre utcai, sáros cipővel rálépni. -.-

Az asztalunkban van egy üveglap, azon kajál, összezsírozza, tapogatja, azt se győzöm pucolgatni, a morzsát szétszórja, ott hagyja a pulton stb.

2017. ápr. 23. 20:14
 8/8 omba ***** válasza:

Esetleg mondd neki, hogy akkor is szeretnéd ám, ha emberi módon viselkedne!

Én még bő 50 felett is változtattam szokásaimban, mert a nem velem élő gyerekem felvetette, hogy szerinte az cinkas, szerinte.

De ilyen taplóságokat soha nem csináltam senkivel.

2017. ápr. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!