Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Veletek jár a gyereketek...

Veletek jár a gyereketek párja nyaralni? Mit csináljak, ha ez nekem nagyon kellemetlen?

Figyelt kérdés

A barátomék visznek magukkal minden nyaralásra, utazásra, wellnessre. Sőt, nyáron már úgy foglalták az utakat, hogy előtte felhívott az apukája, hogy nekem jó-e az időpont, vagy mikor érek rá, stb.

Most a tavaszi szünetben is vittek magukkal (miattam kellett két kocsival mennünk), meg az anyukája is mondta, hogy milyen jó végre, hogy ott vagyok és nem csak fiúkkal megy.


De nálunk nem jöhet sehová, még egy két napos kirándulásra sem.

És nem kamaszok vagyunk már, én 19 éves vagyok, ő 21. Másfél éve együtt vagyunk, nyáron össze is költözünk.

Most is azon megy a vita, hogy anyáék menni akarnak 2 hétre Olaszországba és mondtam, hogy egyedül nincs kedvem, esetleg jöhetne a barátom is. Ez nekik semmilyen plusz költség nem lenne igazából, külön szobában is lennénk. De hogy nem jöhet, viszont értelmes magyarázatot nem adnak.

Csak ez már tök ciki, hogy náluk családtag vagyok szinte, anyukámék meg azért is húzzák a szájukat, ha magunkra csukom náluk az ajtót hétvégente.


2017. ápr. 25. 12:48
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
62%
Menekülni, menekülni, menekülni el otthonról.
2017. ápr. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
33%
Én se örülnék neki. Nekem a családi nyaralás arról szól hogy a családommal kiakpcsolódjak,ápoljam velük a kapcsolatot mert egyébként alig vagyunk erről nem arról hogy az aktuális páromon lógjak. Ha elakarunk menni nyaralni akkor elmegyünk család nélkül is. Persze más lenne a helyzet ha idősebbek lennétek.
2017. ápr. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
33%
* hogy a családommal kikapcsolódjunk, meg hogy ápoljuk a kapcsolatot mert egyébként alig vagyunk együtt
2017. ápr. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Hát nálunk a családi nyaralás semmi extra, akkor is mindenki azt csinál, amit akar. Általában csak este, vacsinál találkozunk.

Anya az fekszik a napon egész nap a parton, én a medencénél vagyok, mert élővízbe nem megyek, anya férje meg vagy várost néz, vagy a parton van anyával. Ezért is van az, hogy kb. 12 éves korom óta mindig jött velem ezekre 1-1 barátnő, vagy az unokatesóm, mert egyedül halálra unnám magam.

2017. ápr. 25. 12:56
 5/26 anonim ***** válasza:
9%
19 évesen családi nyaralásra menni?
2017. ápr. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
23%
A családi nyaraláson a család vesz részt, a gyerekem éppen aktuális partnere nem, hiszen egyértelműen nem családtag
2017. ápr. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
48%

Nem jár velünk egyik sem, külön mennek, kettecskén, mindegyik a párjával (ehhez hozzájárulok anyagilag), több okból:

- igazságtalan lenne, ha csak az egyikét vinném, csapatostul viszont nem kívánok utazni

- mi is ritkán vagyunk mindannyian együtt, úgyhogy a nyaralás, wellnessezés csak a szűk családnak van

- néhány napos aktív, városnézéssel, túrával egybekötött nyaralásra/wellnessezésre szoktunk menni, évente 2-3 alkalommal, annyit kibír egy kapcsolat.

2017. ápr. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
22%

megérheted, hogy a szüleid nem akarnak vele menni, ennyi.

ne menj, hanem durcizz, mint egy dedós.

2017. ápr. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
84%

Mondjuk ez így ebben a formában gáz, hogy téged minden létező kiruccanásra visznek magukkal, a te szüleid viszont nem hívják meg a barátodat erre az egy alkalomra se.

Én a helyedben beszélnek a barátod szüleivel, hogy jól esik neked, hogy mindig hívnak, de nem szeretnél minden alkalommal a terhük lenni, nem haragszol meg, ha néha úgy mennek el, hogy csak a barátod megy.Ők is biztosan szívesen töltenének egy kis minőségi időt vele, csak nem olyan, amikor te is ott vagy.

Szóval én próbálnék valami középutat találni és mondjuk minden 2. alkalommal mennék velük ha hívnak.És ragaszkodnék hozzá, hogy a saját költségeimet álljam.Főleg azért is, mert ti ugye nem hívjátok vissza a barátodat.Vagyis a szüleid.

Én úgy gondolom amúgy,hogy valamilyen szinten ok, hogy bizonyos kor felett a gyerek párját is meghívják ilyen eseményekre. De ha ez nincs meg mindkét oldalról az a te részedről is kellemetlen.

2017. ápr. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Nem "durcizok", egyszerűen úgy vagyok vele, hogy ő hozzám tartozik és ez nem is egy éppen aktuális kapcsolat, mikor az összeköltözést tervezzük.

Ennyi.

2017. ápr. 25. 13:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!