Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha anyám egész gyerekkoromban...

Ha anyám egész gyerekkoromban ellenem volt, az hogy hathat ki a felnőtt koromra?

Figyelt kérdés
Konkrétan mindig csak lehúzott,mindig csak a rosszat mondta nekem,de a jót sosem vette észre,és sosem támogatott,mert ha valamit csináltam abban mindig csak a rosszat látta,és ha valami nem sikerült azért sokszor utált.Ugy néz rám mintha az ellensége lennék ,és úgy is beszél velem,mintha megakarná mutatni hogy itt ő a jobb.Sokszor mondta hogy ha ellene vagyok akkor azt megszívom.Nem akarom hogy ez rémennyen az egész életemre ,és önbecsülésemre,és nem akarok rossz szülő sem lenni ,ha majd az leszek.Ő már nem fog változni,ilyen volt mindig,ls ilyen is marad.Én viszont még tudok,de már kezd kijönni nálam ennek a böjtje,én úgy érzem.Mindenkit ellenfélnek tekintek,sokszor a barátaimra is azt gondolom hogy csak rosszat akarnak nekem,és ha valakivel elsőre találkozok azt is ellenfélnek tekintem.Sokszor nincs önbecsülésem mert félek hogy a körülöttem lévők leszolnak.Nem tudom hogy állitsam meg ezt magamba,hogy tudnék magamnak nagyobb önbecsülést csinálni...
2017. ápr. 27. 16:22
 1/4 anonim válasza:
100%
Ha tudod, hogy anyukád ilyen egyszerüen ne figyelj rá. Figyelj a dicsérő szavakra másoktól. Ha ellenfélnek tekint úgyis mindig csak a rosszat látja majd benned. Ne figyelj rá, ne törődj vele.
2017. ápr. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
75%
Nem hat ki rád ha nem akarod! Ha kikerülsz a környezetükből és már nem függsz tőlük és a saját lábadra állsz akkor sokat változhat. Sokat segít egy jó társaság akikkel jól érzed magad, akik biztatnak támogatnak. Nekem is hasonlóak voltak talán nem ennyire drasztikusan mint ahogy te leírtad de a folytonos negatívság az állandóan jött. Nem tudom mennyi idős vagy, mennyi az amit még ki kell úgymond bírnod, de a környezetváltozás meghozza majd a gyümölcsét ne félj nem fog rajtad maradni de ahhoz te is kellesz addig is kitartást!
2017. ápr. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

költözz minél messzebb, és ne menj haza gyakran...és amikor mégis, akkor egyik füleden be, másikon ki. én is így nőttem fel, 41 vagyok, külföldön lakom, ritkán járok haza, tök ugyanazt hallgatom minden évben, egész életemben azt hallgattam, hogy bezzeg x. y (én pl a legjobb tanulók közt voltam a suliban, az nem volt sose érdekes).

mi a tesómmal is azt hallgattuk, hogy nekünk ez úgyse fog sikerülni, mi bénák vagyunk...

2017. ápr. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetbe vagyok. Nekem mondjuk üldözési mániám van (még nem vészes de ha így folytatom nem biztos hogy képesek lesznek nállam visszafordítani)



Ha egyedül vagyok is a legjobb akarok lenni mert úgy érzem egy apró hiba és a világ megtudja.


Tényleg az a legjobb megoldás ha nem figyelsz anyudra mint már írták. Ha nem is költözöl el akkor is megoldható hogy pl eljárkálsz barátokkal kb 7-ig 8-ig aztán otthon a szobádba zárkózva pihensz. Nekem személy szerint segít. Remélem neked is fog

2017. ápr. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!