Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim utlálják a párom,...

A szüleim utlálják a párom, akivel szívből szeretjük egymást, és ennek hangot is adnak nekem is és a páromat is sértegetik! Vajon jogosan?

Figyelt kérdés
A párom 27 éves, házasok leszünk jövőre, és a szüleimnek az a gondja hogy otthagyta az előző munkahelyèt személyes okokból, és most teljes erőbedobással keres mást - ami nehézkesebb mert vidéken élünk - és addig is olyan munkaból keres pénzt ami jól fizetős de nem állandó. Ennek ellenére a szüleim lustának és élősködőnek tartják, és úgy érzem ketté szakadok. Vajon jogosan látják így?
2017. máj. 1. 16:09
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:

1 éve végezte el a második egyetemét, az elsô zongoraszak volt a második meg belső design. Belső designerként dolgozott már tanuló évei alatt is kezdőként, de váltott mert egy félév után a főnöke pl meszeltetett vele és nem akart szakmunkás lenni, így otthagyta. Azelőtt meg tanított diákokat zongorázni és most is ezt csinálja, és még rendezvényeken is fellép - ez az úgymond nem állandó munka amiről beszéltem. A szüleim azért mondják rá hogy semmirekellő, mert szerintük válogatós és milyen dolog az hogy csak azért otthagyni egy munkát fél év után mert grafikus desigszerkesztés helyett meszelni kell..mindig dolgozott valahol, valamit, amióta 18 évet betöltötte, egyszerűen nem értem hogy mi a szüleim nézőpontja, ezért érdekel

Hogy mit láthatnak kîvülről?

A szüleimnek fontos a pénz, meg ők azt a nézeteket vallják, hogy egy ember elkezd dolgozni egy helyen, aztán onnan nyugdijba megy és ha vált akkor kizárólag csak akkor, ha felsőbb pozícióba lép. Nekik a zongora meg nem munka, hanem hobbi-kalapálás.

2017. máj. 1. 16:11
 2/27 anonim ***** válasza:
88%
Na most akkor hany eves is? Elozo kerdesedben meg 32 volt :D gyenge kamu
2017. máj. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
59%

És te hány éves vagy? Mert ha ennyire érdekel, hogy mások mit gondolnak, lehet, hogy csak 18 vagy még annyi se, és az azért nem ugyanaz a helyzet, mint ha mondjuk te is 27, vagy több.


"a főnöke pl meszeltetett vele és nem akart szakmunkás lenni"


Az még nem szakmunkásság szerintem, főleg, ha mást is kellett mellette csinálnia, nem csak mindig meszelni, és rendszeresen mindig csak meszelni.


"egyszerűen nem értem hogy mi a szüleim nézőpontja, ezért érdekel Hogy mit láthatnak kîvülről?"


Akkor velük beszélgess, ne itt idegenekkel, mert mi csak annyit látunk, amennyit te elárulsz (nyilván egyoldalúan), nem valami objektív képet.


Egyébként a korábbi munkáit miért hagyta ott?


És ezek a nem állandó munkák feketemunkák, vagy rendes, bejelentett állások? Azért ez se mindegy.

2017. máj. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
27, ott is írtam hogy elírtam az évet, és valaki rám is szólt hogy rossz kategóriába tettem
2017. máj. 1. 16:19
 5/27 anonim ***** válasza:
73%
Mit vársz tőlünk? Jogos-e vagy sem tok mindegy, ha a szüleidnek nem tetszik. Hogy lehet elirni valaki életkorát? Miért írtad ki kétszer a kérdésedet?
2017. máj. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Ja nem értek az oldalhoz, azt hittem ha megnyomom a kérdéseknél az x-et akkor letörlöm. Mindegy, nem az a lényeg hkgy miért van kétszer a kérdés hanem hogy ha valaki otthagyta a munkáját de keres másikat teljes erejével és addig meg van amiből eltartsa magát akkor tényleg tekinthetőe semmirekellőnek, vagy ezek a vádak el vannak túlozva kissé. Azért kérdezek itt mert pártatlan embert csak itt találok. Köszi mindenkinek a segítő válaszokat előre is
2017. máj. 1. 16:27
 7/27 anonim ***** válasza:
93%

"pártatlan embert csak itt találok."


Itt nem pártatlan embereket találsz, hanem alulinformáltakat, akik kénytelenek csak olyan információk alapján véleményt alkotni, amit te (nem pártatlanul) megosztasz velük...

2017. máj. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Hát ebben az esetben ez az oldal semmilyen személyes kérdés kitárgyalására nem jó legfeljebb obijektív információcserére:)) (mikor nyit a spar kedden? Reggel 7kor a kb ilyen szintü kérdésekre jó) mert itt mindenki akkor alulinformált, és a kérdező meg egyenesen egy antipatikus kamus szubijektív alany:))

Na lényegtelen, szimpátia jobbra vagy balra, tételezve fel azt hogy az információk lefedik a történetet teljes mértékben, mi a vélemény a szülői reakciókról?

2017. máj. 1. 16:40
 9/27 anonim ***** válasza:
96%
Legalább a 3.-ban feltett kérdésekre válaszolhatnál...
2017. máj. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
81%
Lehet h egy kicsit paranoiásak a szüleid is, de a kedves párodról is sok mindent elmond az h "a főnöke meszeltetet vele és nem akar szakmunkás lenni". Az a baj a mai fiatalokkal és nem csak a diplomásokkal hanem mindegyikkel h elvégzik az iskolát és már mind azt gondolja h ő szarta a spanyol viaszt. Rögtön jól fizető állást és vezetői beosztást akarnak, azt hiszik majd ugráltathatják azt aki már húsz éve a szakmában van, akikből meg ugye jóval több van, tekintve h elöregedő társadalom vagyunk. Úgyhogy mond meg a párodnak meg tanuld meg te is h diploma ide vagy oda, ha csak nincs nagyon jó kapcsolatod, mindenhol alulról fogod kezdeni. Előfordul h néha csicskáztatnak mindenhol, de azt is meg kell csinálni. Vagy ha nem tetszik mehetsz munkahelyről munkahelyre és leshetsz h mért néznek naplopónak.
2017. máj. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!