Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim utlálják a párom,...

A szüleim utlálják a párom, akivel szívből szeretjük egymást, és ennek hangot is adnak nekem is és a páromat is sértegetik! Vajon jogosan?

Figyelt kérdés
A párom 27 éves, házasok leszünk jövőre, és a szüleimnek az a gondja hogy otthagyta az előző munkahelyèt személyes okokból, és most teljes erőbedobással keres mást - ami nehézkesebb mert vidéken élünk - és addig is olyan munkaból keres pénzt ami jól fizetős de nem állandó. Ennek ellenére a szüleim lustának és élősködőnek tartják, és úgy érzem ketté szakadok. Vajon jogosan látják így?
2017. máj. 1. 16:09
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
Hát most gondolj bele: a vejed/menyed beajánlod mondjuk az unokatesódnál, az meg felveszi és nem sokkal később ott hagyja, még szép h szégyenkeznek miatta. Függetlenül attól h mért hagyta ott, annyi elvárható szerintem h oda álljon anyád elé és elmondja h "sajnálom, én nem akartam magát kellemetlen helyzetbe hozni a családja előtt, de emiatt meg emiatt mondtam fel".
2017. máj. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Falusi tuskó hozzá állás, mi? Azért mert valakinek nem büdös a munka. Akkor menjél a városba te sznob "tuskó".
2017. máj. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
87%

"Persze az nagyon igaz hogy alulról kell kezdeni, nyelni a keserű levest ha kell"


Az lenne a keserű leves, hogy megtanítják a kétkezi becsületes munkára?

Elárulom nincs olyan, hogy feketeleves, csak munka és becsület van. Akiben van gerinc és alázat mások iránt és tisztesség, az nem úgy éli meg, hogy alázatos egy bizonyos munkakör. Nagyon nem.

Megköszöni a sorsnak, hogy idejekorán az orrára koppintottak és nem lett olyan elszállt ostoba, mint a mostaniak. De ezt majd később fogja értékelni és te is. Amikor már benőtt a fejetek lágya.

2017. máj. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Á igazából tényleg csak az számit ami én gondolok, csak buta módon gondoltam hogy külső megerősítés majd rásegít hogy a szerelem megszépítő hatásán túl is tudjak látni, akartam annyira obijektív lenni hogy leellenőrzöm hogy látható az egész ha nem a szerelmemről van szó:) köszi mindenkinek, senki se haragudjon főleg aki úgy érezte hogy szakmunkásnak lenni szerintem rossz. Soha nem tudnek jól elvégezni én egy meszelész vagy egy szerelést, és a fél karomat adnám egy jó autószerelőért és egy jó vízgáz szerelőért, aranyat érne nálunk:)) az a baj hogy a szüleim mostmár amîg élünk keresni fogják benne a rosszat, vissaszólni nem lehet mert azt is kiforgatják, és itt magamra vagyok maradva ezZel, a páromar lefoglalja a munkakeresés, meg a másik szakmája egyengetése is, nem járok ezzel a nyakára szándékosan
2017. máj. 1. 18:09
 25/27 A kérdező kommentje:

De nem baj a kétkezű becsületes munka, de így meg nem fejlődik semmit amibe aggyal fektettek bele! az a baj hogy ha valaki agyas munkát akar vagy neadjisten olyan amihez tehetség kell - pl művészet vagy hangszerkezelés akkor mindig akad valaki aki épp csak fel nem pofozza hogy miért nem inkább fát vág "tisztességesen". Mert nem ez a munkája! Ha mindenki "tisztessegesen" szakmától

Függetlenül kitanulná a kétkezű mesterséget, akkor annak akinek ez a FŐMESTERSÉGE csak pillogtatna hogy miért nincs rá kereslet.

És szerintem mégegyszer mondom: a pék nem süt finomabb kenyeret mert megtanul aratni is. A pék akkor süt finomabb kenyeret ha egész nal ezt gyakorolja és nem a liszteszsák emelgetést. Nem kell mindig széleskörben mindenhez értőnek válni, van olyan is hoy egy valaminek szenteled magad és abban fejlődsz! r

2017. máj. 1. 18:18
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

"belső design"


Ilyen szak nincsen.


"építkezés álcája alatt design-nak volt meghírdetve"


wtf? Ez teljesen értelmetlen.


Második diplomát csináló pár, de a helyesírás iszonyatos.


Kamu.


Egy belsőépítész.

2017. máj. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
19%

22-es: A 17-es vagyok. Azt hiszem hogy ásatáson mikor technikusként(akinek a fényképezőnél, spaklinál, rajztáblánál nehezebb szerszámot nem kellene megfognia) 4-5 köbméter szikla kemény altalajt kiások egy nap, persze az objektumok és a leletek megóvására odafigyelve, akkor lehet többet dolgozok mint te meg még páran a fentiek közül. Mindezt persze árnyék nélkül, 70 fokban, pihenés nélkül, és a végén még ráhúzunk 2 órát, plusz 2 óra az utazás. Még hogy büdös a munka, eszem megáll. Ja, és én is falusi vagyok, meg lehet nyugodni.


Kérdező: igazad van, a fentiekre ennyit tudok válaszolni.

2017. máj. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!