Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha elköltözök otthonról,...

Ha elköltözök otthonról, akkor megtehetik a szüleim, hogy mindenemet elveszik?

Figyelt kérdés

Megmondtam a szüleimnek, hogy el fogok költözni otthonról, amin ők nagyon kiakadtak, és megmondták, hogy akkor csak a laptopomat vihetem magammal (amit saját keresetből vettem magamnak), meg azt a ruhát, ami épp rajtam van, de azt is csak azért engedik, mert "jó fejek". Minden mást ők vettek nekem, szóval marad... Egy pólót, egy bugyit, egy fogkefét se várjak, hogy adnak..

Ezt megcsinálhatják? Mit tudok tenni ilyen helyzetben?

(elmúltam 18, és a szüleim a felső középosztályba tartoznak anyagiak alapján, szóval nem azért csinálják, mert pl el akarják adni a ruháimat hogy legyen mit enniük)


2017. máj. 2. 13:41
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
94%

hát látod...most még lassan eltudsz hordani pár dolgot máshova?


24F

2017. máj. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
95%
Költözz akkor, amikor nincsenek otthon. Így viheted a cuccaidat.
2017. máj. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:

Anyám mindig otthon van, amikor én is, nem tudok úgy lelépni hogy ne legyen otthon.

Meg nem tudom, ebből tud valami ügyet csinálni, hogy pl én "elloptam" azokat a dolgokat, amiket ők vettek, vagy ilyesmi?

2017. máj. 2. 13:56
 4/37 anonim ***** válasza:
4%
Talán mert féltenek.
2017. máj. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
6%
És a cicákkal mi lesz?
2017. máj. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
9%
Hagyd ott a cuccokat, majd veszel másikat.
2017. máj. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem én feléjük se néznék többet, ha komolyan gondolják.
2017. máj. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
96%

Mindennapos használati tárgyakat (ruházat, könyvek, hasonló) elviheted, az magántulajdon függetlenül attól, hogy ki vette, amibe bele lehetnem kötni, azok a nagyobb értékü müszaki cikkek (számítógép, mosógép, tüzhely, stb) illetve a bútorok.


A legokosabb, ha minden összecsomagolsz elöre, és amikor költözni akarsz, akkor néhány havert/ismersöt hívsz, akik segítenek elszállítani.

Ha a szüleidnek nem tetszik, akkor ök hívhatnak rendört, de az ki fogja öket röhögni, söt adott esetben éppen téged támogatnak.

Elövigyázatosságból a laptopodat már elözö nap elvinném onnan, nehogy azt modják, az az övék.

2017. máj. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
98%

Nem tudom, mikor akarsz költözni, de a kisebb dolgokat (ruhafélék, meg hasonló) apránként egy-egy táskányi adagban elvinném. Így nem feltünö, mert gondolom, azért nem tartanak táskavizitet naponta, és amikor tényleg költözöl, akkorra csak kevés valami marad.


De amik privát holmik, azokra nem tarthatnak igényt, még akkor sem, ha ök vették. Ha okoskodnak, akkor nem kell törödni velük, viszed a cuccokat és kész. Ha feltételezed, hogy eröszakoskodnak, akkor megkérsz egy-két barátot, hogy segítsenek, és ha elfajul a helyzet, akkor kérheted a rendöség segítségét - akár te hívod ki öket, akár valamelyik barátod.

2017. máj. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
98%
Jó ötleteket adtak az előző válszolók. Vidd el apránként a dolgokat, ha még nincs meg a lakás akkor kérj meg egy rokont vagy barátnőt hogy hagy tárolj ott egy-két zacsónyi ruhát. A másik opció az hogy hívsz egy pár embert hogy segítsenek pakolni.
2017. máj. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!