Örökség átíratása?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogyha anyám átíratja a házat (amit én örökölnék) más nevére, akkor én arról kapok valami értesítést?

Esetleg a közjegyzőtől?


2017. máj. 4. 09:58
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
93%

A saját tulajdonával azt tesz amit akar.

Miért értesítenének téged???

2017. máj. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:

Mivel én vagyok az egyetlen jogos örökös, és az apai rész (a ház 50%-a) nyilván az enyém marad akkor is, ha anyám ki akar zárni az ő részéből.

Szóval ha el akarja adni vagy akármi, nekem tudnom kellene róla valami hivatalos végzésben, hogy az ő része már nem az enyém.

Mivel az én beleegyezésem is kell ha elakarja adni, nem?

2017. máj. 4. 10:07
 3/46 anonim ***** válasza:
89%

Ha csak csepegteted az infókat és azt is utólag, akkor ne várjál normális választ.

Él apukád?

2017. máj. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
98%
Na tegyük tisztába a dolgot.Szóval anyukádé a ház tulajdonjogának 50%-a.Apukád meghalt és te örököltél utána?Anyukád apukád után nem kapott özvegyi haszonélvezetet?
2017. máj. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
93%

Az eddigiekből úgy tűnik, hogy még élnek a szüleid??!

Ebben az esetben te nem vagy -még- örökös!

2017. máj. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 A kérdező kommentje:

Elváltak, apám akkor a ház felét (az ő részét) nekem adta ügyvéd stb ahogy kell.

Engem az érdekelne, hogy ha anyám a "hátam mögött" tevékenykedne, arról én kapnék e valami hivatalos tájékoztatást?

Mert mint írtam, 50%ban a jogos tulajdonos én vagyok, és általában a szülői házat (jelen esetben anyám megmaradt 50%-át) a gyerekek öröklik, ha csak a szülő nem dönt erről másképp.

2017. máj. 4. 10:29
 7/46 A kérdező kommentje:
Lényeg összeállt egy hapsival, és visszahallottam hogy a csávó 2 gyerekére akarja íratni az ő részét.
2017. máj. 4. 10:31
 8/46 anonim ***** válasza:
80%
Nem teljesen értem a sztorit. Ha még nem örökölted meg, az ő 50%-ával azt csinál, amit akar, mivel te nem örököltél még semmit. Nyilván ha édesapád már nem él, és a te neveden van az 50%, akkor az egész ingatlant nem adhatja el. Tovább bonyolítja a helyzetet, amit valaki itt felvetett, ha anyud haszonélvezetet kap az ingatlanra, ugyanis akkor te, ameddig a haszonélvezet nem szűnik meg, gyakorlatilag semmit nem tudsz csinálni anyád jóváhagyása nélkül.
2017. máj. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
92%
Ja, így értem. Mint tulajdonos, szerintem igen.
2017. máj. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
18%
Mesélj már észlény, hogy ad el anyád egy olyan házat, ami félig a tiéd?
2017. máj. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!