Miért ilyen az anyám?

Figyelt kérdés

Tavaly szeptemberben kezdtem a gimit és nem sikerült valami jól beilleszkedni, meg amúgy is én ilyen visszahúzódó típus vagyok és nemsokára osztály kirándulás ami 2 napos. Anyám pedig kötelez erre hogy el kell mennem, de én nem szeretnék. Én nem szeretek részt venni semmilyen kiránduláson meg hasonlókon. De hiába mondom neki őt nem érdekli és mindig azzal jön hogy állandóan csak tanulok meg gépezek ahelyett hogy szórakoznék mint a többi fiatal stb. Direkt ellenkezik... Most mégis mit csináljak?


15/f



2017. máj. 10. 18:52
 1/9 anonim ***** válasza:
21%
Hat azert valahol igaza van,4evig ossze leszel zárva ezekkel ez amberekkel..jobb ha talalsz valakit akivel jól el vagy.Na meg kesobb sem csinálhatod azt,hogy nem illeszkedtel be a munkahelyeden ezért nem mész el csapatépítőre,vagy valami ilyesmire..
2017. máj. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert a gépezés nem szórakozás?

Az meg miért baj ha tanulsz?


Komolyan nem értem ezeket a szülőket. Lehet hogy még kiskorú vagy, de te mész el,nem ő, te életed.

2017. máj. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak jót akar, de ha tényleg nem tudsz beilleszkedni, akkor megértelek. Nagyon nehéz ezt erőltetni, egy 2 napos osztálykirándulás, mivel most kezdted a gimit még segíthet, én is voltam 9. ben, nálam nem járt eredménnyel. Anyukáddal meg beszéld meg, hogy mi van, nem jó hogy 2 elvűek (társaság+szórakozás/tanulás+gépezés) vagytok és elbeszéltek egymás mellett.
2017. máj. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%

Elmondom mi a baj ezzel - szerintem.

Ha nem mész el, igy az esélyt is elveszed, hogy legalább valamennyire beilleszkedj. Lesz egy osztály, akik hetekig mindenféléket fognak mesélni a kirándulásról, ami amúgy buli - te meg ott fogsz állni és semmihez sem tudsz szólni, magyarul onnan kezdve még jobban kirekesztve érzed majd magad.

Te saját magad vonod ki a "forgalomból" ezzel a lépéssel (mondjuk ezt anyukád elmagyarázhatná), ahelyett, hogy kényszerítene.

Pontosan látom, ugyanis van az osztályban a gyerekem osztályában egy ilyen gyerek, akik sosem megy el, és konkrétan már olyan a többiek számára, mintha nem is létezne - a szülők pedig azzal, hogy szépen megengedik, hogy az amúgy kötelező kirándulásra ne menjen el, mert szegény csak rosszul érzi magát - adják alá a lovat, és annál kevesebb esélye lesz a gyereknek....


ezt gondold át!

2017. máj. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
úgy nem lehet beilleszkedni ha mindenből kihuzod magad
2017. máj. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

szerintem ezt csak te tudhatod, hogy mi az oka annak, hogy nem tudsz beilleszkedni, és nyilván ez alapján akarsz úgy is dönteni, hogy nem mész kirándulni, csak tényleg át kell gondolni, hogy reménytelen-e.


én visszagondolva belátom azt, hogy reménytelen volt számomra. nekem is olyan osztályom volt, ami eléggé klikkesedett, én meg valahogy semelyikbe se illettem bele, nem volt egyetlen téma se, amivel kapcsolatban tudtam volna érvényesülni náluk. ennek ellenére nem zárkóztam el, én elmentem a 4 év alatt tán minden kirándulásra...voltak kisebb iszogatások, én oda is beszálltam, bár nem vedeltem, mint ők...mégsem éreztem magam igazán jól, és nem adott hozzá semmi pluszt az osztálytársaimmal való kapcsolathoz.


én suliban is inkább másik osztályokban, másik évfolyamokban találtam embereket, akikkel úgy elvoltam, és utána már egyáltalán nem is zavart az, hogy a saját osztályomban tulajdonképpen senkivel nem vagyok jóba.

2017. máj. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha elmész kirándulni és nem érzed ott jól magadat, legközelebb nem fog kötelezni. A tanárok beszélik tele a szülők fejét. Az én Anyám is mindig szerette volna, hogy elmenjek. Az elsőre elmentem, a többire nem. Aztán, hogy látta, az érettségin, milyenek az osztálytársaim, már megértette, miért nem tudtam beilleszkedni. A középiskolában az az utálatos, hogy a tanárok azt szeretnék, hogy életre szóló barátságok szövődjenek osztálytársak között. Pedig ez ritkán van így. Legtöbb kapcsolatnak vége szakad egyszer. Ha vége lesz a sulinak nem muszáj az osztálytalálkozókra sem elmenni.

25/L

2017. máj. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Szia, gondolom aktuális még a kérdés, ugyanilyen vagyok, csendes, visszahúzódó, nem nagyon vannak barátaim. Van amikor rajtam röhög az osztály bármi miatt is legyen az és nekem mindig nagyon kínos , közben meg tudom, hogy nem azért teszik mert utálnának, hanem mert ilyen a korosztályom. Amúgy én is tudom, hogy szeretnek, csak nem tudom beismerni magamnak az önbizalomhiányom miatt. Év elején volt egy osztálykirándulás, kicsit féltem el menni, nagyon izgulós típus vagyok, mindig patázok, hogy ki fog majd mellettem ülni, örül e majd hogy mellettem ülhet, meg ilyenek, de nagyon nagyon jól sikerült, eddigi középiskolai éveim legjobb napja volt. Most is lesz pár hét múlva egy 2 napos nagyon várom már. Ha nem mész el nem tudsz semmit váltoutatni, ha el mész van lehetőéged jobban beoldódni. Nem tudom mennyire voltam érthető. Amúgy 10.-es vagyok. Egy 16 éves önbizalomhiányos lány.
2017. máj. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nos, nem azért nem mennék mert nem tudtam beilleszkedni, hanem mert nem szeretek se kirándulni, se strandolni, se semmiféle hasonlót ha jó a társaság ha nem. Ezt nem értem anyámnál hogy mi a fenéért kötelez ilyenre. Még az is necces hogy az osztályfőnöknek mit mondok hogy nem megyek (mert elvileg mindenki megy).
2017. máj. 14. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!